Haber

Cyberpunk 2077’nin Xbox Mağazasındaki Sayfasına Uyarı Mesajı Yerleştirildi

Cyberpunk 2077'nin Xbox Mağazasındaki Sayfasına Uyarı Mesajı Yerleştirildi

Çıkışıyla birlikte son yılların olumsuz anlamda en münakaşacı oyunlarından bir her birine olan Cyberpunk 2077, oyun dünyasında bilhassa son dönemlerde büyük bir karışıklığa sebep oldu. Oyunun hatalarla dolu konsol sürümü, oyun için senelerdir bekleyen hayranları çileden çıkardı.

Oyunun PC sürümünde de hatalar olsa da PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri fazla daha kötü durumda. Öyle ancak oyunun PC sürümü Metacritic’te oyunculardan 7,1 puan alırken PlayStation 4 sürümü 3,1, Xbox One sürümü 4,3 puan alabildi.

Cyberpunk 2077’nin Xbox sayfasında dikkat

cyberpunk 2077 xbox ingilizce mağaza sayfası

Cyberpunk 2077’nin PlayStation 4 için iade sürecinin başlamasıyla birlikte oyun, PlayStation Store‘dan da kaldırıldı. Oyunun Xbox tarafında ise mağazadan kaldırma olayı yaşanmasa da oyuncular için bir dikkat mesajı yerleştirildi.

Oyunun Xbox One mağaza sayfasındaki tanımlama kısmında “Kullanıcılar, bu oyun güncellenene dek Xbox One konsollarında oyun oynarken performans sorunlarıyla karşılaşabilir” uyarısı yer alıyor. Bu dikkat mesajı şimdilik sadece mağazanın İngilizce sayfasında bulunuyor. Türkçe sayfasında ise oyun için hazırlanmış adi açıklama metni yer alıyor.

cyberpunk 2077 xbox Türkçe mağaza sayfası

CD PROJEKT INKAR, oyunun Xbox sürümünün mağazadan kaldırılması için herhangi bir temasta bulunmadıklarını belirtmişti. Dolayısıyla oyunun Xbox sürümünün mağazadan kaldırılmasının en azından kısa vadede beklenmediğini söyleyebiliriz.

Oyun az önce PlayStation 5, Xbox Series X ve Series S konsollarına çıkış yapmadı ancak geriye dönük uyumlulukları baştan sona bu konsollarda da oynanabiliyor. Oyunun bu konsollardaki sürümü de içerisinde değişik hatalar barındırıyor fakat önceki cins konsollardaki performansına tarafından fazla daha iyi bir sonuç ortaya koyuyor.

Comments
To Top