Haber

Cyberpunk 2077’nin PlayStation Store’dan Kaldırılmasıyla İlgili CD Projekt RED’den Açıklama

Cyberpunk 2077'nin PlayStation Store'dan Kaldırılmasıyla İlgili CD Projekt RED'den Açıklama

Yılın en çok merak edilen oyunlarından birisi olan Cyberpunk 2077, konsol tarafında PlayStation 4 kullanıcılarına hüsran yarattı. Kesintisiz donma ve takılma gibi problemlerle karşılaşan oyuncular, oyunu bir an önce iade etmek istedi. Daha önce oyun iadesi kabul etmeyen PlayStation, bir ayrıcalık yaparak oyunseverlerin Cyberpunk 2077’yi iade edebileceğini belirtti ve oyunu PlayStation Store’dan kaldırdıklarını dile getirdi.

Oyunun yapımcısı CD Projekt Inkar, yaşananlar üzerine Twitter’dan yeni bir izah etme yaptı. Şirket, Cyberpunk 2077 için oyunun PlayStation versiyonlarına güncelleme getirmeye devam edeceklerini, ama bu güncellemeleri ummak istemeyen oyunsevelerin oyunu iade etme şansına sahip olduklarını belirtti. 

“Cyberpunk 2077’yi Playstation Store’a geri getirebilmek için sıkı bir şekilde çalışıyoruz”

Cyberpunk 2077

Binlerce PlayStation 4 kullanıcısı, konsollarının Cyberpunk 2077’yi kaldırmadığını dile getirerek oyunu geri vermek istedi. Hem CD Projekt Inkar keza de Sony, yoğun tenkit yağmuru aşağı kaldı. Sony, bu eleştirilere karşı olumlu yanıt vererek oyuncuların Cyberpunk 2077’yi iade edebileceklerini belirtti.

CD Projekt Inkar, Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamada şu sözleri dile getirdi; “PlayStation ile yaptığımız görüşmelerin peşinde, oyunun dijital satışlarını bir süreliğine durdurma kararı aldık. Oyunun maddi sürümlerini, çevrimiçi mağazalardan satın almaya devam edebilirsiniz. Oyun deneyiminizi nedeniyle, Cyberpunk 2077’nin tüm dijital ve maddesel sürümleri, güncelleme almaya devam edecek. Güncellemeleri ummak istemeyen oyuncular; https://www.playstation.com/cyberpunk-2077-refunds sitesine gitgide artarak para iadelerini alabilirler. Cyberpunk 2077’yi Playstation Store’a geri getirebilmek için sıkı bir şekilde çalışıyoruz.”

Cyberpunk 2077’nin PlayStation Store’dan kaldırılmasının gerisinde CD Projekt Red hisseleri dibe vurdu

CD Projekt Red hisseleri

CD Projekt Red hisseleri, daha oyun çıkmadan düşmeye başlamıştı. Cyberpunk 2077 çıkış tarihinin sürekli olarak ertelenmesi, şirketin değer kaybetmesine yol açtı. Oyun çıktıktan sonradan ise hisseler, bu sefer de oyunun başarısızlığı sonucunda layık kaybeti. 

CD Projekt Inkar’in PlayStation ile ilgili yaşadığı problemler, hisselerin iyice dibe vurmasına yol açtı. Şirketin hisse başı değeri, 17 Aralık tarihinde 309 zloti (653 tl) civarındaydı. PlayStation tarafından yapılan açıklamadan sonradan ise hisse başı değerinde, 250 zlotiye (528 tl) dek düştü. 

Comments
To Top