Haber

Cyberpunk 2077’nin Oyunu Çıkmadan 18+ Parodisi Çıktı

Cyberpunk 2077'nin Oyunu Çıkmadan 18+ Parodisi Çıktı

Bu senenin en çok beklenen oyunlarından bir parça başına olan Cyberpunk 2077’nin hayranlarıyla buluşmasına bundan böyle fazla eksik bir zaman kaldı. CD PROJEKT INKAR kadar birçok defa ertelenen oyun, en sonunda 10 Aralık tarihinde oyuncularla buluşacak.

Cyberpunk 2077, demin çıkmadan bile oyun dünyasıyla sıkı fıkı olmayan insanların bile ilgisini çekmeyi başarmış bir yapım. Cyberpunk 2077’nin devlete ait YouTube kanalından paylaşılan çoğu video milyon izlenme barajını aşmayı başardı. Hatta demin bir hafta önce yayınlanan resmi oynanış videosu 25 milyondan fazla izlendi. Tabii oyuna olan bu muhteşem ilgi öbür alanlarda da kendisini gösterdi.

Cyberpunk 2077’nin oyunu çıkmadan filmi çıktı

cyberpunk 2077

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Cyberpunk 2077, az önce çıkmadan koskocoman bir kitleyi arkasına aldı. Natürel bu, çeşitli ticari hamleleri de beraberinde getirdi. Mesela Cyberpunk temalı Xbox One X, Cyberpunk temalı Xbox oyun kumandası ve Cyberpunk temalı akıllı saat gördük.

Oysa bu popülerliğin yansımaları yalnızca burada sınırlı kalmadı ve yetişkin temalı parodi filmlere değin uzadı. CD PROJEKT RED İş Geliştirme Direktörü Rafal Jaki, resmi Twitter hesabından “Sanırım taklit, methiyenin en üstteki şekli” yazarak Cyberpunk 2077’nin 18+ parodi filminin afişini paylaştı.

cyberpunk 2077 xxx parodi

Gerçekten oyunların ve filmlerin 18+ parodilerinin yapılaması oldukça yaygın bir koşul. Özellikle popüler filmler, oyunlar, çizgi romanlar ve burada yer alan karakterlerle ilgili bu cins parodiler senelerdir yapılıyor. Örneğin tekrar CD PRJEKT INKAR’in elinden çıkmış olan The Witcher 2: Assassin of Kings için de benzer bir parodi minik bir sözcük oyunuyla yayınlanmıştı.

Cyberpunk 2077 de bu cins kelime oyunlarına yerinde olsa da yapımcı, VR (sanal gerçeklik) desteği ve 8K çözünürlüklü çektiği parodide böyle bir tercihte bulunmamış. Cyberpunk 2077’nin de bu parodilerin öznesi olması, bizlere 34. Kuralı bir defa daha hatırlatmış oldu.

Comments
To Top