Haber

Cyberpunk 2077’nin ilk büyük güncellemesi önümüzdeki 10 gün içinde geliyor

Cyberpunk 2077’nin ilk büyük güncellemesi önümüzdeki 10 gün içinde geliyor

Cyberpunk 2077’nin feci lansmanının ardından CD Projekt Red, ilk güncellemeyi önümüzdeki 10 gün içinde “sonraki haftalarda daha büyük, daha kayda değer bir güncelleme” ile yayınlayacağını söyledi. Bugün yayınlanan bir videoda, kurucu iki taraflı Marcin Iwinski oyunculara bir mea culpa yayınlayarak, kendisinin ve yönetim kurulu üyelerinin oyunun yanlış sürümü için “nihai karar vericiler” olduğunu ekledi. Iwinski, “Lütfen, olanlar için hiçbir takımımızı suçlamayın,” dedi.

Cyberpunk 2077, 10 Aralık 2020’de ivedi sorunlarla birlikte piyasaya sürüldü. Oyunun PC sürümü çoğunlukla eleştirmenler kadar övülürken, konsol oyuncuları – bilhassa eski nesillerde oynayanlar – yaygın hatalar, kare hızı sorunları ve daha fazlasıyla karşılaştı. Oyunun piyasaya sürülmesinden bir hafta daha sonra Sony, Cyberpunk’ı PlayStation Store’dan çekti ve geri ödeme yapmaya başladı. Bir yatırımcı, feci lansman sebebiyle CD Projekt Red’e dava açıyor. Bugün oyunun PC versiyonunu hemen hemen sözde fiyatına satın alabilirsiniz.

Bugün yayınlanan beş dakikalık videoda Iwinski, “PC’deki iyi incelemelere karşın Cyberpunk 2077’nin konsol sürümü, karşılamasını istediğimiz kalite standardını karşılamadı. Ben ve bütün önderlik ekibi bunun için fazla üzgünüz. ” Iwinski, oyunun heybetli kapsamına ve geliştiricinin vizyonu gerçeklikle eşleştirmek için ne dek çalışmanın gerekeceğine dair önemli küçümsemelerine ve COVID nedeniyle evden çalışmanın zorluklarına sinyâl etti. “Son günlerde teslim edeceğimize gerçekten inandık” dedi.

Sitesinde, CD Projekt Red endişeleri bir SSS bölümünde özetledi. Oyunun PC sürümü ile eski nesil konsollar arasındaki kalite farkına yanıt olarak geliştirici, oyunun “önce oyunu PC’lerde epik görünmesini isteyerek ve ardından konsollara ayarlayarak işimizi bizim için daha kuvvet hale getirdiğini söyledi – bilhassa old-gens. Bu bizim esas varsayımımızdı. Ve ilk ilk kez işler fazla zorlama görünmüyordu, ama donanım boşluğunu bildiğimiz halde, nihayetinde görevi hafife aldığımızı kanıtladı. ”

İlerlerken, CD Projekt Red,” hataları ve çökmeleri düzeltir ve platformdan bağımsız olarak oyundan keyif aldığınızdan kesin edinmek için gelecekteki güncellemeler aracılığıyla çalışmaya ve oyunu geliştirmeye devam edecek. ” Bu egzersiz, görünen o ki oyunun bu sene piyasaya sürülmesi planlanan ücretsiz DLC’sini de etkileyecek. “Önceliğimizin en önemli düzeltmeler ve güncellemeler üstünde amaçlamak olduğuna karar verdik. daha sonra ücretsiz DLC yayınlayacağız – önümüzdeki aylarda bununla ilgili daha fazla şey söyleyeceğiz. ” Geliştirici, oyunun piyasaya sürülmesine değin geçen aylar süren krizlere rağmen, bunu “gerekli” fazla mesai olmadan yapmayı planladığını ekledi. “Gelecekteki tüm projelerimizde sıkıntıdan kaçınmak, en kayda değer önceliklerimizden biridir.”

Oyunun dijital vitrinlere geri dönmesine gelince, geliştirici “düzeltmeler ve güncellemeler üstünde çalıştığını ve Cyberpunk 2077’yi olası olan en kısa sürede PlayStation Store’a geri getirmek için Sony ile birlikte çalıştığını” söylüyor.

Comments
To Top