Haber

Cyberpunk 2077’nin Grafik Tasarımcılar Ekibinde Yer Alan Türk: Dilara Özden

Cyberpunk 2077'nin Grafik Tasarımcılar Ekibinde Yer Alan Türk: Dilara Özden

Dünya genelindeki bütün oyuncuların yıllardır bekledikleri oyun Cyberpunk 2077, nihayet piyasaya sürüldü. Oyuncular artık, geliştirilme sürecinde yılan hikayesine dönen bu RPG oyununu diledikleri gibi oynayabiliyorlar. Hal böyle olunca da oyunla ilgili yeni bilgiler, birbirinin peşi sıra geliyor. Son olarak Cyberpunk 2077 ekibinin ardında bir Türkün de olduğu ortaya çıktı. Göğsümüzü kabartan bu isim, Dilara Özden isimli bir grafik tasarımcı.

Dilara Özden, CD PROJEKT INKAR’in grafik tasarımcılarından bir adam başına. Abes zamanlarında yaptığı tasarımlarla da sesini duyurmayı başaran grafik tasarımcı, Cyberpunk 2077 için de önemli bir uğraş sarfetti. İsmi oyun içinde de geçen Özden, Cyberpunk 2077’nin yayınlanmasının gerisinde yaşadığı sevinci Twitter hesabından paylaştı.

Dilara Özden ismi, Cyberpunk 2077’de böyle görünüyor

Cyberpunk 2077

Özden, Twitter’da yaptığı açıklamalarda bu oyunu sekiz yıldır beklediğini söylüyor. Bu heybetli projenin bir parçası olacağını hiç düşünmediğini açıklayan Türk grafik tasarımcı, bunun başına gelen en iyi şey olduğunu belirtiyor. Dilara Özden’in sevinci, Türk oyunseverler için de gurur kaynağı olmuş durumda. Kendine ait bir internet sitesine sahip olan Özden, burada bulunan bağlantıyı kullanarak ulaşabileceğiniz sitede, bugüne değin yaptığı paylaşımları paylaşıyor.

Dilara Özden’in geçmişine baktığımızda, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi‘nden mezun olduğunu görüyoruz. CV’sini değişik sertifika ve lisanslarla dolduran grafik tasarımcı, 2014 yılından beri de sektörün içinde olan bir isim. Haziran ayına kadar bambaşka şirketlerde çalışan, bunlara ek olarak freelance grafik tasarımcılık yapan Dilara Özden, haziran ayı itibarıyla da CD PROJEKT INKAR ekibinin bir parçası oldu. Bizler de Webtekno ekibi olarak Dilara Özden’i en doğru dileklerimizle kutluyoruz.

Comments
To Top