Haber

Cyberpunk 2077’nin Birçok Hatayı Gideren İlk Güncellemesi Yayınlandı

Cyberpunk 2077'nin Birçok Hatayı Gideren İlk Güncellemesi Yayınlandı

Oyun dünyası sonunda senelerdir beklediği CD PROJEKT RED yapımı Cyberpunk 2077’ye kavuştu. Ama oyunun çıkışı beklendiği gibi ayrıntılarıyla pürüzsüz olmadı. Cyberpunk 2077, ayrıca PC keza de konsol platformlarında oyuncuları öyle çok hatayla karşılamış olsa da bu durum her yeni meydana çıkan oyunda yaşanıyor.

Kayda Değer olan şeyin bu sorunların en kısa sürede çözülmesi olduğunu biliyoruz. CD PROJEKT RED de bu noktaya damgasını vurarak oyunun devlete ait çıkışından sonraki birincil yamasını bugün yayınladı. Hotfix 1.04 ismiyle yayınlanan yama, keza PlayStation keza PC oyuncuları için indirilebilir oldu. Şirket, Xbox oyuncularınınsa en kısa sürede yamaya kavuşacaklarını açıkladı.

Çoğu sorun giderildi:

cyberpunk 2077

Yayınlanan güncellemeyle birlikte oyundaki öyle fazla kusur ve performans sorunlarına tedavi bulundu. Paylaşılan yama notları, oyunun birçok alanda düzeltildiğini gösterse de bu güncelleme muhakkak göreceğimiz tek güncelleme olmayacak. Hotfix 1.04, oyundaki çeşitli bunalım sorunlarını gidererek kararlılığı artırdı.

Oyunda görevler esnasında yaşanan çoğu kusur giderildi. Görsellik konusunda oyuncuların arabada birinci şahıstan üçüncü şahıs kamera açısına geçmeleri hızlandırıldı; bir takım kayda değer görevlerde NPC’lerin animasyon eksikliği sorunu giderildi. Oynanış kısmında da silah geliştirme ön izlemesi de düzeltildi.

Cyberpunk 2077, yıllar süren bekleyişe değecek bir şekilde çıkış yaptı. Oyun, her platformda toplamda 8 milyon ön sipariş aldı. Oyun çıktığı andaysa Steam oyuncu seline dönmüş, Cyberpunk 2077’nin anlık oyuncu sayısı 1 milyon 3 bin 264’e dayanmıştı. Ama oyunun Türkçe çevirisinde yapılan minik lakin kayda değer bir kusur Türk oyuncuların tepkisini toplamıştı.

Comments
To Top