Haber

Cyberpunk 2077’den Yeni Işın İzleme Teknolojili Görüntüler Paylaşıldı

Cyberpunk 2077'den Yeni Işın İzleme Teknolojili Görüntüler Paylaşıldı

Ertelenmesinden bıktığımız Cyberpunk 2077, umuyoruz ancak bu defa hiçbir sorunla karşılaşmadan 10 Aralık günü bizimle buluşacak. Natürel oyunun çıkışına bundan böyle daha da yaklaştığımızdan geliştirici şirket CD PROJEKT INKAR de oyunun tanıtımını hızlandırdı. Son günlerde Cyberpunk 2077 için üretilen o kadar çok içerik gördük.

CD PROJEKT RED’in yeni içerikleri arasında oyunun oynanış fragmanı ve Keanu Reeves’in oyunun geliştirme sürecindeki görüntüleri de yer alıyordu. Bugünse Cyberpunk 2077’ye ilişkin yeni içerik NVIDIA kadar paylaşıldı. NVIDIA GeForce YouTube kanalında paylaşılan yeni videoda Cyberpunk 2077’nin yeni RTX’li görüntülerine yer verildi.

Cyberpunk 2077’den yeni RTX’li görüntüler:

NVIDIA’nın yeni videosunda CD PROJEKT INKAR ekibi, ışın izleme teknolojisinin Cyberpunk 2077’deki yerini anlatıyorlar. Oyunun geliştiricileri bize RTX’in neler sunacağını anlatırken arkadaki planda Cyberpunk 2077 dünyasının RTX’li görüntüleri gösteriliyordu. Oyun, RTX ile sahiden müthiş gözüküyordu.

Cyberpunk 2077 dünyasının ne dek büyük olacağını ve bize neler sunacağını yaklaşık olarak biliyoruz. Hemen Hemen her yolu seçebildiğimiz bu dünyayı ışın izleme teknolojisiyle görmekse sahiden heyecanlandırıcı. Oyunun zaten canlı olan dünyası bu teknoloji doğru fazla daha canlı ışık halkası geldi.

cyberpunk 2077 rtx

Işın izleme teknolojisini özet olarak özet devretmek icabında bu teknoloji doğruca oyunlar, ışıklandırmayı gerçek zamanlı olarak hesaplayabiliyorlar. Gördüğümüz her gölge, her ışık ve her yansıma hakiki zamanlı olarak hesaplanıyor. Bu da oyunlardaki gerçekçiliği en üstteki düzeye taşıyor. Zira ışın izleme teknolojisi kullanılmazken oyunlar, geliştiriciler tarafından hazırlanmış hesaplamalarla oynanıyordu.

Cyberpunk 2077’de ışın izleme teknolojisini göstermek içinse sisteminize birazcık yatırım yapmanız gerekebilir. CD PROJEKT INKAR, bu teknolojiden muamele etmek için hangi ekran kartına sahip olmamız gerektiğini sonunda açıkladı. Buna tarafından Cyberpunk 2077’yi ışın izleme teknolojisiyle düşük ayarda oynamak için NVIDIA GeForce RTX 2060 ekran kartına, yüksek ayarla oynamak için RTX 3070 ve en yüksek ayarla oynamak içinse RTX 3080 ekran kartına sahip olmanız gerekiyor.

Comments
To Top