Haber

Cyberpunk 2077’deki Bir Hata, Çevredeki Tüm NPC’leri Silahlandırıyor

Cyberpunk 2077'deki Bir Hata, Çevredeki Tüm NPC'leri Silahlandırıyor

Hayranların gözünü yollarda bırakan Cyberpunk 2077, sayısız ertelemenin arkasından nihayet geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülmüştü. Hatalar ve optimizasyon sorunlarıyla oyuncuları hemen hemen çileden çıkaran oyun, Night City’deki tüm NPC’lerin (Oyuncu olmayan karakter) silahlanmasına niçin olan acayip bir hatayla bir kez daha gündem oldu.

Popüler Twitch yayıncısı ve YouTuber Dunkey, Twitch yayını esnasında oyunu doğal bir şekilde oynarken bu hataya rastladı ve çevresindeki tüm oyun içi karakterlerin ellerinde tabanca olduğunu fark etti. İşin kötü yanıysa NPC’lerin ellerinde sürekli bir tabanca olmasının amaçlanmaması çünkü NPC’ler, ellerini kafalarına koymaya çalıştıklarında silahları yüzlerinin ortasından geçiyor ve oldukça saçma görüntüler ortaya çıkıyor.

Aynı hataya rastlayanların sayısı oldukça yüksek:

Cyberpunk 2077

Reddit’te paylaşılan bu klibin peşinde çoğu kullanıcı, aynı hatayla karşılaştıklarını söylemeye başladı. Hatta bir kullanıcı, popüler Twitch yayıncısı LIRIK’in de benzer sorunla karşılaştığını ve tesadüfen alev ettikten sonradan NPC’lerin silahlarını bırakarak kaçmaya başladıklarını söyledi. Eğer oyunda böyle bir hatayla karşısında karşıya kalırsanız, kısa yoldan varlıklı olmanın yolunu buldunuz demektir zira NPC’lerin kaçarken yere attıkları silahların satılabildiği söyleniyor.

Cyberpunk 2077’nin birincil gün güncellemesiyle oyundaki hataların birçoğunun düzeltildiği söylense de hâlâ devam eden bazı hatalar mevcut. Bu sebeple Night City’de yürürken çok daha tedbirli olsanız iyi edersiz çünkü kafanıza gökten bir otomobil düşebilir ya da herhangi bir NPC durduk yere sizi öldürebilir.

Cyberpunk 2077, şu anda PC, PlayStation 4, Stadia ve Xbox platformlarında oynanabiliyor; yeni nesil konsol yükseltmeleriyse 2021 yılında piyasaya sürülecek. Buradaki bağlantıya tıklayarak Cyberpunk 2077’nin Steam sayfasına ulaşabilir, oyun hakkında daha fazla data edinebilir ve oyunu satın alabilirsiniz.

Comments
To Top