Haber

Cyberpunk 2077’de Keanu Reeves’e İthafen “Nefes Kesici” Başarımı Yer Alıyor

Cyberpunk 2077’de Keanu Reeves'e İthafen “Nefes Kesici” Başarımı Yer Alıyor

Cyberpunk 2077 oyununa ait başarımlar listesi internete sızdırıldı. Liste, oyunun hayranlarının oldukça eğlenmesini sağlayacak sürpriz yumurtalar da barındırıyor. Bunlardan biri de oyunun lansmanına gönderme yapıyor.

Oyundaki başarımların bir kısmı, bu cins bir oyunda olmasını beklediğimiz türden şeyler: Bütün NCPD tarayıcılarını topla, 3 efsanevi eşya üret, araç al veya belirli tabanca türleriyle 100 düşman öldür gibi türün standart başarımları. Bazıları ise oyuncuları eğlendirmeyi amaçlıyor.

Nefes kesici başarımı

cyberpunk 2077

Oyunda o kadar fazla garip başarım da yer alıyor. Örneğin Gunslinger/silahşör başarımını için bir düşman tarafından atılan el bombasını havada altıpatlar ile vurmak gerekiyor. En fazla uyarı çeken başarım ise Breathtaking başarımı.

Oyunda da yer alan Keanu Reeves, yapımın E3 2019’daki tanıtımında da sahneye çıkmıştı. Seyircilerden birinin “Nefes kesicisin (You are breathtaking)” diye bağırması üzerine Reeves bu iltifatı benzer şekilde cevaplamıştı. sonradan bu açıklama internette viral olmuş ve popüler hale gelmişti. Haliyle böyle bir başarım eklenmesi epeyce akılcı.

CD Projekt Inkar, bu nedenle şirketin oyuncular ve hayranlarıyla ne değin etkin irtibat kurduğunu da göstermiş oldu. Zira etkinlikten hemen daha sonra serinin hayranları, oyuna böyle bir başarımın eklenmesi için kampanyalar başlatmıştı.

Hepimiz Reeves olalım, hepimizi nefes kesici olalım

johnny silverhand

Başarımı kazanmak için oyun içerisinde Johnny Silverhand’e ait olan bütün eşyaları toplamamız gerekiyor. Silverhand, seride Reeves kadar canlandırılan ve meşhur aktörün yaratım sürecine de dahil olduğu kişilik. Başarımın ne kadar zorlu olduğu ise bilinmiyor.

Silverhand’in oyundaki önemli karakterlerden biri olacağı biliniyor. Karakterin eşyalarının ise oyunda bolca bulunup bulunmayacağı hakkında hemen şimdi bir data değil. Şimdiye dek ne desek yalan olduysa da Cyberpunk 2077, bir defa daha ertelenmezse 10 Aralık’ta çıkacak.

Comments
To Top