Haber

Cyberpunk 2077’de Kayıt Dosyasının Boyutu 8 MB’ı Geçince Kayıt Kalıcı Olarak Siliniyor

Cyberpunk 2077'de Kayıt Dosyasının Boyutu 8 MB'ı Geçince Kayıt Kalıcı Olarak Siliniyor

CD PROJEKT RED’in 7 yıldır yolu gözlenen dev projesi Cyberpunk 2077, 10 Aralık’taki çıkışını böylece de iyi yapamadı. Oyundan soğutacak derecede manâlı ve artı hataya konut sahipliği yapan Cyberpunk 2077, oyun dünyasından ağır eleştiriler aldı. CD PROJEKT RED’se oyunu düzeltmek için çalışmalarına devam ediyor.

Bugünse oyunu her şeye karşın adamakıllı bitirmek ve tadına varmak isteyenleri ilgilendiren bir haber geldi. Bir Reddit kullanıcısının platformda yaptığı paylaşıma kadar kayıt dosyanızın boyutu 8 MB’ı aştığı anda tescil, daimi olarak kullanılamaz ışık halkası geliyordu. Sorun hakkında kayda değer bir yerden de açıklama geldi.

Tescil dosyası daimi bir şekilde zarar görüyor:

cyberpunk 2077

CD PROJEKT RED’in bünyesinde olan GOG.com, soruna dair bir izah etme yaptı. GOG’un yaptığı açıklama, tescil dosyasının çöktüğü andan itibaren kurtarılamayacağını belirtiyordu. GOG, oyuncuları eski tescil dosyalarıyla oynamaya devam etmeye çağırdı ve bir takım önlemleri açıkladı.

Kayıt dosyasının 8 MB’a ulaşmasını önlemek için yapılması gereken şey, oyun içinde minimum düzeyde eşyaya ve materyale sahip edinmek. Bu sayede kayıt dosyanızın boyutu düşük kalacak ve çökmekten kurtulacak. Bu önlemlerle birlikte GOG, bir sonraki güncellemelerden birinde tescil dosyası boyutundaki sınırın artırılabileceğini söyledi.

Cyberpunk 2077 kayıt dosyasının yeri:

cyberpunk 2077

Bu haberi gördükten sonradan bütün emeğinizi kaybetmemek için kayıt dosyanızın boyutunu merak etmiş olabilirsiniz. Eğer kayıt dosyanızın boyutunu öğrenmek ve ona tarafından yol almak istiyorsanız, oyunu oynadığın platformda aşağıdaki konumlara ulaşarak kayıt dosyasına erişebilirsiniz:

PC: %userprofile%Saved GamesCD Projekt InkarCyberpunk 2077 PlayStation 4: Ayarlar -> Başvuru Formu Belirli Verilerinin Yönetimi -> Sistem Depolama Alanında Belirtilen Veriler -> Cyberpunk 2077 PlayStation 5: Ayarlar -> Depolama -> Depolama cihazı -> Belirli Veriler -> PS4 Oyunları / PS5 Oyunları -> Cyberpunk 2077 Xbox One: Oyunlarım ve Uygulamalarım -> Cyberpunk 2077 -> Menü -> Oyunu Yönet -> Belirtilen Veriler Xbox Series X|S: Oyunlarım ve Uygulamalarım -> Cyberpunk 2077 -> Menü -> Oyunu ve Eklentileri Yönet -> Kayıtlı Veriler

Comments
To Top