Haber

Cyberpunk 2077’de Gülümseten The Office Göndermesi

Cyberpunk 2077'de Gülümseten The Office Göndermesi

Uzun zamandır beklenen Cyberpunk 2077 sonunda çıktı ve çıkar çıkmaz da en çok oynanan oyunlar arasına adını yazdırdı. Oyunun yapımcısı olan CD PROJEKT RED, oyunda bulabildiği her boşluğa bir gönderme yerleştirdi.

Oyuncular da oyunda ilerledikçe bu sürpriz yumurtaları keşfediyor. Bunlardan en sonuncusu ise bir komedi efsanesi olan The Office dizisine bir gönderme içeriyor. Bu gönderme dizinin Amerikan versiyonunu takip edenlerin gözünden kaçmıyor.

Ünlü sahneye gönderme 

cyberpunk 2077

Night City sokaklarında gezerken bu kez karşımıza The Office dizisinin bir sahnesi çıktı. Reddit’te Racketygecko adlı kullanıcı göre keşfedilen bu sürpriz yumurtada, bir ödev sonrası konuşmanın dizideki diyalog an be an takip ettiği belirtildi.

Big Japan adlı bağlı görev tamamlandıktan sonra V’nin yükünün ne olduğu ortaya çıkıyor. Sahiden bir insan taşıyan V, bu kişiyi Dennis’e götürüyor. Dennis’in ise bir cerrah olan Haruyoshi’yi beklediğini öğreniyoruz.

Görevden daha sonra ortalıkta takılıp niçin bu kişinin kurtarılması gerektiğine dair diyalogları dinlersek, Haruyoshi bizlere rastlantı sonucu Tyger Claw patronunu ameliyatta öldürdüğünü ve arkasında Amerika’ya geldiğini söylüyor. Buradaki diyalog, küçük farklar dışında dizinin 6. sezonundaki Happy Hour bölümündeki konuşmanın aynısı.

Cyberpunk 2077 göndermelere doymuyor

CDPR, oyuna pek çok gönderme yerleştirmişti. Bunlar arasında Half-Life 3 şakası gibi çeşitli sinyâl espiriler de yerleştirilmişti. Yayınlanır yayınlanmaz en başarılı çıkış yapan tek oyunculu oyun olmayı başaran Cyberpunk 2077, Steam’de benzer anda en fazla oyuncunun oynadığı tek oyunculu üretim olmayı da başarmıştı.

Comments
To Top