Haber

Cyberpunk 2077, Metacritic Kullanıcı Puanlarında Sınıfta Kaldı

Cyberpunk 2077, Metacritic Kullanıcı Puanlarında Sınıfta Kaldı

Cyberpunk 2077, sayısız geç kalma ve uzun süren bir bekleyişin gerisinde nihayet geçtiğimiz günlerde oyuncuların beğenisine sunuldu. Ön sipariş sayılarıyla rekor kıran oyun, çoğu kişinin beğenisini kazansa da eleştirenlerin sayısı da hiç az değil. Oyuna gelen eleştirilerin müşterek noktasıysa hatalar ve optimizasyon sorunları.

Birçok değerleme kuruluşundan bütün puan alan Cyberpunk 2077 için PC tarafında işler biraz daha yolunda görünürken konsol tarafındaysa oyuncuların öyle de memnun olmadığı söylenebilir. O Kadar fakat oyuncuların bu memnuniyetsizliği, Metacritic kullanıcı puanlarına da yansımış durumda ve oyunun konsol puanları hemen yerlerde geziyor.

Cyberpunk 2077’nin konsol sürümleri, Metacritic kullanıcı puanlarında sınıfta kaldı:

Cyberpunk 2077 Metacritic PS4

Bu yazının yazıldığı tarih itibarıyla Cyberpunk 2077 PS4 sürümü için Metacritic’te takriben 3 bin kullanıcı incelemesi bulunuyor. PlayStation tarafındaki genel ortalamaysa 2,4. Bir öteki konsol platformu olan Xbox One tarafına geçtiğimizde çözümleme sayıları burada biraz daha düşük ve yaklaşık bin kişi oyunu puanlamış durumda. Sıradan puansa 2,9.

ÖTE YANDAN PC tarafına bakacak olursak yapılan 6373 tahlil sonucu Cyberpunk 2077’nin kullanıcı skoru 6,4 olarak belirli durumda. Bu da konsol oyuncularının yaşadığı optimizasyon sorunlarının ne dek ciddi olduğunu gözler önüne seriyor.

Cyberpunk 2077 Metacritic Xbox One

şimdi çoğu birey, Cyberpunk 2077’yi ‘oynanamaz’ olarak nitelendiriyor ve CD PROJEKT RED’i oyunu bu durumdayken piyasaya sürdüğü için topa tutuyor. Oyundaki hataların ve optimizasyon sorunlarının haberdar Polonya merkezli oyun geliştiricisiyse oyunu daha stabil ve oynanabilir hale getirebilmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Cyberpunk 2077, hemen PC, PlayStation 4, Stadia ve Xbox platformlarında oynanabiliyor; yeni cins konsol yükseltmeleriyse 2021 yılında piyasaya sürülecek. Buradaki bağlantıya tıklayarak Cyberpunk 2077’nin Steam sayfasına ulaşabilir, oyun hakkında daha fazla data edinebilir ve oyunu satın alabilirsiniz.

Comments
To Top