Haber

Cyberpunk 2077, Çıktığı Gün Korsana Düştü: Ancak Önemli Bir Uyarımız Var

Cyberpunk 2077, Çıktığı Gün Korsana Düştü: Ancak Önemli Bir Uyarımız Var

Yıllardır oyun gündemini fazlası ile meşgul eden Cyberpunk 2077, nihayet çıkışını gerçekleştirdi. Oyuna dair ilk yorumlar genel anlamda olumlu olsa da birincil sürümün fazla sayıda hataya sahip olması eleştirilere neden oldu. gerçi bugüne değin oyun dünyasındaki en büyük coşku fırtınalarından birisine engel olamadı.

Konsol tarafında PS4, PS5 ve Xbox’a çıkış yapan Cyberpunk 2077, PC için de GoG, Epic Games ve şüphesiz Steam üzerinden satışa sunuldu. Hatta Steam’de anlık oyuncu rekorunu kırmayı başardı. Şu an için online oyun moduna sahip olmayan üretim, aslında birazcık da bu nedenle korsanların hedefine girdi diyebiliriz.

Cyberpunk 2077, aktardığı kültürün de etkisiyle daha birincil günden korsana düştü:

Assasin’s Creed, FIFA gibi oyun dünyasının öteki önemli markaları namına geliştiriciler, son yıllarda yüksek emniyet önlemleri almışlar. Oyunların korsanların hedefine girmelerine engel olmuşlardı. Ancak görünürde o ama CD Projekt RED, bu konuda tatmin edici önlemi alamadı veya alsa bile şirket içerisindeki olası ihlaller sebebiyle oyun çıkış yaptığı gün korsanların eline düştü.

acilen Cyberpunk 2077, umulan ve herhangi bir şekilde güvenlik önlemi olmayan internet sitelerinde listeleniyor. CD Projekt RED cephesinden konuya dair ayrıntılı bir yorumlama yapılmamış olsa da hem birincil gün Steam’de kırılan hemen olan oyuncu rekoru ayrıca de son yıllarda oluşan orijinal oyun kültürü, Cyberpunk 2077’nin fazla da zarar görme ihtimalini azaltıyor.

ÖNEMLİ UYARI: Cyberpunk 2077 heyecanıyla oyuna korsan yollardan varmak sizleri büyük bir riske sokabilir

cyberpunk 2077

Son aylarda hem konsol keza de PC oyunlarının fiyatları son derece yükseldi, ama gerçi Cyberpunk 2077 gibi yıllardır beklenen kayda değer yapımlar için böylece çok oyuncu bütçe ayıracak, çünkü yapım, uzun süredir yaratılan heyecan bir uçtan bir uca birçok oyuncunun radarına girdi. İşte korsanlar da iyice bunu fırsat bilip Cyberpunk 2077’yi kullanabilirler. 

Her şeyden önce Cyberpunk 2077’nin, korsan pazarındaki öteki oyunlar kadar kolay bir yapıda olmadığını, böylece oyuncuları daha açık bir kasıt haline getirdiğini belirtelim. Keza CD Projekt RED, yapılacak yeni güncellemeler ile eski sürümler erişim dışı kalabilir, oyuna internet bağlantısı olmadan açılmama zorunluluğu getirilebilir. Bu nedenlerle korsan yollarda indirilen dosyalar, keza bilgisayarları keza de içindeki bilgileri riske sokabilir.

Comments
To Top