Haber

Cumhurbaşkanı, Koronavirüs Kısıtlamalarına Dair Yeni Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı, Koronavirüs Kısıtlamalarına Dair Yeni Açıklamalarda Bulundu

Gaziantep Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı ve Doğanpınar Barajı Başlangıç Töreni’ne bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınının seyrine ve gelecekte atılacak adımlara dair önemli açıklamalarda bulundu.

Alınan tedbirlerle salgının çoğalma hızının kesildiğine aksan yapan Erdoğan, “İnşallah vaka ve ağır hasta sayılarının hedeflediğimiz seviyelerin altına düşmesiyle sınırlamaları an be an kaldırmaya paşlayacağız. Bunun için 83 milyon daima birlikte TMM diye kısalttığımız temizleme, maske ve uzaklık kurallarına sıkı bir şekilde uyulması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

’45 milyar liralık bir kaynağı milletimizin emrine sunduk’

Üretimi ve istihdamı sürdürmek için zorunlu her türlü tedbirin alındığını, her desteğin sağlandığını gösteren Erdoğan, “Sosyal koruma kalkanı dahilinde kısa alıştırma ödeneği, nakdi ödenti desteği, işsizlik ödeneği, normalleşme desteği ve hane bazlı sosyal takviye programı başlığı aşağı 45 milyar liralık bir kaynağı karşılıksız olarak milletimizin emrine sunduk. Böylece hiçbir vatandaşımızın işsiz ve aşsız kalmamasını tedarik etmeye çalıştık” dedi.

‘Aşı çalışmalarında gelinen seviye itibarıyla inşallah önümüzdeki döneme fazla daha umutla bakıyoruz’

aşı

Salgının geleceğine ve aşı çalışmalarına da değinen Erdoğan, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Gelişmiş ülkelerin deha başa çıkmakta zorlandığı böylesine detaylı bir sağlık ve ekonomi krizini hamdolsun herhangi bir yıkıma veya kitlesel sefalete meydan vermeden bugüne değin getirdik. Aşı çalışmalarında gelinen seviye itibarıyla inşallah önümüzdeki döneme fazla daha umutla bakıyoruz. Yerli aşımızın devreye gireceği tarihe kadar ihtiyacımız olan aşıların bağlantılarını büyük ölçüde tamamladık. Önümüzdeki bahar aylarından itibaren her şeyi salgın gerçeği çerçevesinde olabilecek en iyi seviyeye getirmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz.”

Comments
To Top