Haber

COVID-19’un Daha Eylül 2019’da Avrupa’ya Sıçradığı Ortaya Çıktı

COVID-19'un Daha Eylül 2019'da Avrupa'ya Sıçradığı Ortaya Çıktı

Milano Kanser Enstitüsü ve Siena Üniversitesi kadar gerçekleştirilen yeni bir araştırmada, Eylül 2019 ile Mart 2020 arasında akciğer kanseri taramasına katılan kişilerden alınan kan örnekleri çözümleme edildi. 

Bilim insanları kadar yapılan açıklamaya kadar kanı analiz edilen 959 kişinin yüzde 11,6’sında koronavirüse aleyhinde geliştirilmiş antikorlar saptandı. Diğer Taraftan, koronavirüse karşı antikor yer alan kan örneklerinin yüzde 14’ü eylül ayına aitti.

“Bulgular, salgının tarihini yeniden şekillendirebilir”

covid-19

Söz konusu bulgular ile ilgili açıklamalarda bulunan Milano Kanser Enstitüsü bilim direktörü Giovanni Apolone, bulgularının salgının tarihini tekrar şekillendirebileceğini ifade etti. Şu esas kadar kabul görebilen genel kanı, salgının aralık ayında Çin’de görüldüğü ve ocak ayında da İtalya dahil Avrupa ülkelerine sıçradığı yönündeydi.

COVID-19 salgını, tüm dünyada olduğu gibi İtalya’da da bütün şiddetiyle devam ediyor. An itibarıyla İtalya’daki toplam COVID-19 vaka sayısı 712 bin 490‘a, toplam hayatını kaybeden sayısı ise 45 bin 229’a yükseldi. İtalyan hükümeti, devam eden ikinci dalga için üç kademeli risk ve ona yerinde tedbir stratejisi benimsemiş durumda. O Kadar çok kişi ise İtalyan hükümetinin özgürlüklerini kısıtladığını açıklama ederek alınan tedbirleri protesto ediyor.

Comments
To Top