Haber

CoD: Black Ops Cold War, Serinin En İyi ‘İlk Gün’ Performansını Gösteren Oyun Oldu

CoD: Black Ops Cold War, Serinin En İyi 'İlk Gün' Performansını Gösteren Oyun Oldu

Video oyun sektörünün köklü isimlerinden Activision, yeni nesil oyun konsollarının piyasaya sürülmesiyle birlikte yeni oyunu Call of Duty: Black Ops Cold War‘ı piyasaya sürdü. Türkiye’den de sahneler içeren oyun, oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmış gibi görünüyor. Activision göre yapılan açıklamalara kadar şirketin yeni oyunu, birincil günkü dijital satış rakamlarında serinin zirvesine oturmayı başardı.

Şirket yöneticilerinden Anna Malmhake kadar yapılan açıklamalarda, oyunun şimdiye dek piyasaya sürülen Call of Duty oyunlarının en iyi çıkışını yakaladığını açıkladı. Açıklamalarında tüm oyunseverlere teşekkür eden Malmhake, Black Ops Cold War topluluğuna şahane miktarda ücretsiz içerik, takviye ve faaliyet sunmaya hazırlandıklarını, bu yüzden de çok heyecanlı olduklarını belirtti.

Call of Duty: Black Ops Cold War, nasıl bu dek başarılı oldu?

Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War’ın bu kadar iyi çıkış yapmasını karşılayan öbür şeyler var. Bunların en başında da diğer her şeyden önce bu oyunun, Call of Duty serisinin en yeni üyesi olması geliyor. Oyuncular, bu efsane seriyi zaten çok uzun süredir tanıyorlar ve her oyun, yeni hikayesiyle oyuncuları etkiliyor. Hem Activision, yeni Call of Duty oyunu için de fazla ayrıntılı PR çalışmaları yaptı. Bu sayede oyuncular, oyunu her zamankinden çok daha pozitif merak ettiler.

Call of Duty: Black Ops Cold War’ı çabuk için zirveye içeren diğer bir husussa Sony ve Microsoft. Dev şirketler, yeni cins oyun konsollarını piyasaya sürdüler ve bundan böyle milyonlarca oyunsever, bu konsollara sahip olma imkanı yakalamış durumdalar. Hal böyle olunca da o kadar çok oyuncu, PlayStation 5 ve Xbox Series X’te yeni bir oyunu oyunu deneyimlemek için gün saydı. İşte bu gibi hususlar, oyuncuları Call of Duty: Black Ops Cold War’a çekmiş gibi görünüyor.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War, lahza itibarıyla Xbox Series X, Xbox One, PlayStation 5, Play Station 4 ve PC platformları için satın alınabiliyor. Xbox için bu oyuna sahip edinmek isteyen bir oyuncunun yapması gereken ödeme minimum 599 TL’yken PlayStation 5 sahiplerininse en az 669 TL ödemeleri gerekiyor. Oyunu bilgisayarınız için satın alacaksanız da 550 TL‘den başlayan fiyatları gözden çıkarmanız gerekiyor. Eğer bu parayı gözden çıkardıysanız, oyunun sistem gereksinimlerini öğrenmek için burada yer alan haberimize erişebilirsiniz.

Comments
To Top