Haber

Çin’de Üretilen Çakma BMW 7 Serisi, Daha da Büyük Bir Izgaraya Sahip

Çin'de Üretilen Çakma BMW 7 Serisi, Daha da Büyük Bir Izgaraya Sahip

BMW’nin son yıllardaki tasarımlarında daha büyük ızgaralar görüyoruz. Her ne dek bu tasarım alışılmadık olsa da X7 SUV, 7 Serisi, yeni 4 Serisi, ihtilaflı İX amiral gemisi elektriklileri derken anında her modelde karşımıza çıkıyor.

genellikle bu tasarımın aracın hava almasını sağlaması amaçlanıyor. Yeni bir otomobil olan Çin yapımı Hongqi H9 ise BMW 7 serisinin hemen hemen parodisi gibi duruyor. Zira bu aracın ızgarası gülünç şekilde yüksek.

BMW 7’ye fazlasıyla eş araç

bmw 7

Hongqi H9 lüks sedan, yakın zamanda Çin Millet Cumhuriyeti’nde satışa çıktı. BMW 7 Serisi ile büyük benzerlik belirten araç, orijinalinin daha kaslı bir hali olarak göze çarpıyor. Aracın ön ızgarası kaputa değin yükseliyor.

İki otomobilin yanyana geldiği görüntülerde ise iki ızgara arasındaki farklar ortaya çıkıyor. BMW ızgarası daha geniş olsa da Hongqi daha yüksek ızgarasıyla öne çıkıyor. Çinli aracın ön ızgarası kaputun üzerine değin uzanmasıyla uyarı çekiyor.

Araçların karşılaştırıldığı fotoğraflar Car News China göre bir garajda görüntülendi. Araçlar arasındaki benzerlik oldukça uyarı çekti. H9 genel olarak daha yüksek ve daha büyük gözüken bir araba olarak öne çıktı.

Taklidi aslını geçebilir mi?

hongqi H9

Hongqi H9’un farlarının LED yakma ile ızgaranın etrafından dolaştığı ve matris farlara bağlandığı görülüyor. Bu da kopya otomobilin orijinalinden daha iyi bir görüntüye sahip olduğunu düşünenlerin ortaya çıkmasına önayak oldu.

Motor anlamında ise Çin yapımı araba, rakibinin yanına bile yaklaşamıyor. BMW 7 serisinin turboşarjlı 3,0 litrelik V8 motor, çift turbolu 4,4 litrelik V8 motor ve çift turbo 6,6 litrelik V12 motor seçenekleri var. En sonuncu motor 601 at güç üretiyor. Çinli otomobilde ise 2 litrelik turboşarjlı 4 silindirli motor bulunuyor ve 252 at baskı üretiyor. Daha zinde olan süperşarjlı 3,0 motoru ise 272 beygir gücüne erişebiliyor.

Comments
To Top