Haber

Çin’de Bir Kargo Görevlisi, 14 Adet iPhone 12 Pro Max ile Kaçtı

Çin'de Bir Kargo Görevlisi, 14 Adet iPhone 12 Pro Max ile Kaçtı

Apple’ın bu sene çıkardığı en enerjik iPhone modeli olan, Türkiye’de 16 bin 999 TL, ABD’de 1099 dolardan başlayan fiyatlarla satılan iPhone 12 Pro Max, gerek özellikleri gerekse fiyatıyla dikkat çeken ürünlerden bir tanesine. Natürel böyle bir cihazın bir takım acayip olayların öznesi olması da doğal olarak mecburi hale geliyor.

91mobiles’ta yer alan habere tarafından Çin’de bir kurye görevlisi, Türkiye’de fiyatı yaklaşık 238 bin TL’ye eşit gelen 14 adet iPhone 12 Pro Max’i alarak kaçtı. Telefonlar, Apple’ın Çin’deki yetkili satıcısı Guizhou’ya gönderilmesi için yola çıkmıştı.

iPhone 12 Pro Max’leri çalan kargo görevlisi yakalandı

iphone 12 pro max, iphone 12 pro max kamera, iphone 12 pro max arka

14 adet iPhone 12 Pro Max çalan kargo görevlisi, bunlardan bir tanesini kendisi uygulamak üzere aldı ama yakalanmasına sebep olan şey de bu oldu. Kargo görevlisi kalan telefonlardan bir tanesini, borcu karşılığında arkadaşına verdi.

Telefonlardan üç parça başına, 9.500 yuana satılan bir rehin dükkânında bulunurken bir her birine de 7.000 yuan karşılığında bir zeki telefon bayisinde bulundu. iPhone 12 Pro Max’in Çin’de 9.299 yuana (10.819 TL) satıldığını düşünecek oldukça ucuza sattığını söyleyebiliriz.

Yetkililer, en nihayetinde kargo görevlisinin izini takip ederek yakaladı ve 10 adet iPhone 12 Pro Max’i kurtarmayı başardı. Hapis cezasıyla yüzleşmesine olası gözle bakılan kargo görevlisi, Apple Store kadar kara listeye alındı. Kargo görevlisi, yaptığı açıklamada bunu abartılı belirmek için yaptığı dile getirdi.

Comments
To Top