Haber

Çılgın Sayısal Loto’da Gerçekleşen 5 Trilyonda 1 İhtimal Sonrası Sisal Şans’tan Açıklama

Çılgın Sayısal Loto’da Gerçekleşen 5 Trilyonda 1 İhtimal Sonrası Sisal Şans’tan Açıklama

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaşmış olduğumuz bir haberde 18 ve 23 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen Deli Sayısal Loto çekilişlerinde 5 Trilyon 437 Milyar 710 Milyonda 1 gerçekleşecek bir olay yaşandığını ve çekilen 6 sayıdan 4’ünün benzer çıktığını aktarmıştık.

Laf konusu çekilişler ile ilgili “aldatma” iddialarının yüksek sesle dile getirilmesi üzerine Deli Sayısal Loto çekilişlerinden sorumluluk sahibi şirket olan Sisal Şans, bir resmi izah etme paylaştı ve çekilişlerde aldanma yapıldığı iddialarını reddetti.

Sisal Talih göre “aldanma” iddialarına yönelik yapılan açıklama

sisal şans

“Bilindiği üzere Türkiye Varlık Fonu kadar, T.C. Millî Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün izleme ve denetimine bağlı edinmek üzere Şirketimiz Türkiye’de 10 sene süreyle, talih oyunlarını düzenlemesine ilişkin meslek ve hizmetleri yapmak üzere yetkilendirilmiştir.

Kurumumuzun; 18/11/2020 ve 23/11/2020 tarihlerinde gerçekleştirdiği Sayısal Loto çekilişlerinde 4 sayının benzer çıkması üzerine kamuoyuna yansıyan “aldanma iddiaları” ile ilgili yorumlama yapma zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Reel data ve belgelere dayanmaksızın gerçek dışı haber yapılması yayıncılık ilkeleri ile bağdaşmamaktadır. Bu kapsamda yapılan haber baştan sona gerçek dışı olup kamuoyu nezdinde şirketimiz ilk önce edinmek üzere çekilişte tahsis bölge herkesin itibarını zedelemektedir.”

“Her iki çekilişte de “8, 22, 55, 71” sayılarının çıkmasının her şans oyununda oluşabilecek bir koşul”

sayısal loto

“18/11/2020 tarihinde gerçekleştirilen 47. Sayısal Loto çekilişinde; “8, 22, 50, 55, 71, 87, +18 (Joker)”, 23/11/2020 tarihinde gerçekleştirilen 49. Sayısal Loto çekilişinde ise; “8, 22, 42, 52, 55, 71, +49 (Joker)” sayıları çekilmiştir.

Her iki çekilişte de “8, 22, 55, 71” sayılarının çıkmasının her şans oyununda oluşabilecek “matematiksel olasılıklar” zarfında değerlendirilmesi gereken bir durum olduğunun ve Sisal Kısmet olarak Talih Merkezi’mizde kullandığımız teknik altyapının dıştan herhangi bir müdahaleye imkân tanımadığının altını çizmek isteriz. Ayrıca en büyük önceliğimiz olan şeffaflık ilkesi zarfında Dünya Piyango Birliği (WLA) sertifikalı, son teknoloji ürünü, bütün otomatik yepyeni çekiliş makineleri ile kurulmuş olan Baht Merkezi’mizde yapılan çekilişlerimiz Ulusal Piyango İdaresi, Noter ve Sisal Talih yetkilisinin katılımıyla oluşan bir heyet huzurunda kamuya açık olarak saydam ve üstteki düzey emniyet tedbirleri alınarak düzenlenmektedir. Ayrıca bilindiği üzere, millipiyangoonline.com sitesinden ve Ulusal Piyango TV Youtube kanalımızdan canlı olarak yayınlanmaktadır. Dileyen herkese Şans Merkezi’mizdeki çekilişlere katılarak çekilişleri izleme imkânı da sunuyoruz.

Sisal Baht, Türkiye çapındaki erişim ağı, talih oyunları alanındaki deneyimi ve teknik altyapısıyla oyunseverlere heyecanlı, eğlenceli ve şeffaflıktan taviz vermeyen teknolojik bir talih oyunları dünyası sunmaya devam edecektir.

Faaliyetlerimiz sonucunda elde edilen gelirden çıkan değerin ülkemize kalması ve bu değerin operasyona başladığımız günden beri katlanarak artması yaptığımızın işin önemini ortaya koyuyor. Sosyal sorumluluk alanında ülkemize büyük katkılar sağlayan Milli Piyango markasına yatırım yapmayı sürdürerek, Türkiye ekonomisine ve toplumuna katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Art niyetli ve itibar zedeleme amacı güden bu müşteri yalan yanlış itham ve iddialar aleyhinde yasal haklarımızı kullanmaktan çekinmeyeceğimizi söylemek isteriz.

Bilginize sunarız.

Sisal Baht İnteraktif Hizmetler ve Talih Oyunları Yat. A.Ş”

Comments
To Top