Haber

Çılgın Sayısal Loto’da 5 Trilyon 437 Milyar 710 Milyonda Bir İhtimal Gerçekleşti

Çılgın Sayısal Loto’da 5 Trilyon 437 Milyar 710 Milyonda Bir İhtimal Gerçekleşti

Bir süredir Sişal Şans kadar yönetilen kısmet oyunlarında yeni bir “adeta imkansızlık” gerçekleşti. Temmuz ayında gerçekleşen ve büyük tartışmalara yol açan 3,5 trilyonda 1 ihtimalin şokunu atlatamayan talih oyunu tutkunları, bu kez de 5 trilyon 437 milyar 710 milyonda bir ihtimali yaşadılar. Şüphesiz yaşanan bu durum da tartışmaları beraberinde getirdi.

5 trilyonda birlik ihtimal, “Deli Sayısal Loto” oyununda gerçekleşti. 18 ve 23 Kasım tarihlerinde yapılan çekilişlerde, 6 sayıdan 4’ü aynı oldu. 8-22-55-71 sayıları, birkaç gün arayla üst üste çıktı. Çekilişi kazanan olmazken vatandaşlardan tepki geldi. Onlara göre böyle bir şeyin olması az daha olası değildi.

İşte Deli Sayısal Loto’nun 18 ve 23 Kasım tarihinde kazandıran sayıları

Çılgın Sayısal Loto

sırası gelmişken, Sayısal Loto oynayan vatandaşlar, eski sistemde 1 ila 49 sayıları arasında 6 tane bilmeleri gerekiyordu. Işlem yönetiminin Sisal Kısmet’a geçmesinden sonraysa 1 ila 90 aralarında 6 sayının bilinmesi gerekiyor. Yani kazanma olasılığı, eskisine oranla çok düşük. Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ise konuyla ilgili açıklamalarında, 50 çekilişin hiçbirinde şampiyon olmadığını, kazanabilmek için 622 milyonda 1 ihtimalin gerçekleşmesi gerektiğini söylüyor.

Son olarak, temmuz ayında gerçekleşen 3,5 trilyonda 1 olanak olayında, Sisal Talih devrede değildi. Operasyonlar o dönem, devlet eliyle yönetiliyordu. 1 Ağustos 2020‘de ise bu şart değişerek Milli Piyango İdaresi’nin operasyonel yönetimi, Demirören Holding ortaklığında olan Sisal Talih’a bırakıldı.

Comments
To Top