Haber

Charli D’Amelio, TikTok’un 100 Milyon Takipçiye Ulaşan İlk Kullanıcısı Oldu

Charli D'Amelio, TikTok'un 100 Milyon Takipçiye Ulaşan İlk Kullanıcısı Oldu

Rakiplerine kıyasla oldukça yeni bir kullanım olmasına karşın kısa sürede dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri haline gelen TikTok, böylece çok tartışmanın odak noktasında yer alıyor olsa da popülerliğini günden güne artırmaya devam ediyor. Ast TikTok kullanıcıları da böylece…

Charli D’Amelio, astronomik yükselişiyle 100 milyon takipçiye sahip ilk TikTok kullanıcısı oldu. Bir De D’Amelio, takipçi sayısı konusunda rakiplerine fazla ciddi bir ayrım atmış durumda. azami takipçiye sahip TikTok kullanıcıları listesinin ikinci esnasında bulunan Addison Rae, 69,6 milyon takipçiye sahipken; en fazla takipçiye sahip 3. kullanıcı olan Zach King, 52,8 milyon takipçiye sahip.

100 milyon takipçiye ulaşan Charli D’Amelio, ilk TikTok videosunu Mayıs 2019’da atmıştı

Charli D'Amelio

Charli D’Amelio, 100 milyon takipçiye ulaşarak yalnızca kendi adına önemli bir kilometre taşını geride bırakmakla kalmadı. bununla beraber TikTok’un popülerleşme hızının da kanlı canlı bir göstergesi oldu. Zira an itibarıyla 100 milyondan fazla takipçiye sahip olan D’Amelio, birincil TikTok videosunu yalnızca bir buçuk yıl önce, Mayıs 2019’da paylaşmıştı.

Dünyanın en popüler YouTuber’ı olarak kabul edilen PewDiePie’ın 100 milyon aboneye ulaşması tam 9 yılını almıştı. Katy Perry, Twitter’ın 100 milyon takipçili ilk kullanıcısı olduğunda ise birincil tweetini atmasının üzerinden 8 yıl geçmişti. Selena Gomez, 2016 yılında Instagram’ın ilk 100 milyon takipçili kullanıcısı olduğunda ise platforma katılmasının üzerinden 5 sene geçmişti. 

Comments
To Top