Haber

Championship Manager’ın Efsane Forveti Maxim Tsigalko Hayatını Kaybetti

Championship Manager'ın Efsane Forveti Maxim Tsigalko Hayatını Kaybetti

1982 doğumlu eski futbolcu Maxim Tsigalko, demin 37 yaşında hayatını kaybetti. Tsigalko, futbolcu olarak böylece de başarılı bir kariyer ardındaki bırakamamış olsa da Championship Manager 01/02 oyuncuları kadar “efsane” olarak hatırlandığını bildirmek çok da yanlış olmayacaktır.

Championship Manager 01/02’nin en iyi forvetleri aralarında bulunan ve 1 sezonda 40 gol barajını aşabilen ender golcülerden biri olan Belaruslu eski futbolcu, gerçek hayatta ise beklenen patlamayı bir türlü yapamadı ve henüz 26 yaşında futbol kariyerini noktaladı.

Maxim Tsigalko, Championship Manager’da efsane olsa da gerçek fulbol kariyeri son derece sönüktü

maxim tsigalko

Kariyeri boyunca Dinamo Minsk, Naftan, Kaysar (Kazakistan), Banants (Ermenistan) ve Savit takımlarının formalarını giyen Tsigalko, keza Belarus Milli Takım formasını da iki defa sırtına geçirmiş, zaman aldığı 68 dakikada 1 gol kaydetmeyi başarmıştı.

Hiçbir süre “yıldız” bir futbolcu olamamasına karşın Championship Manager 01/02 oyuncularının unutulmazları aralarında bulunan Maxim Tsigalko’nun ölüm nedeni ile ilgili ise herhangi bir resmi izah etme yapılmadı.

Comments
To Top