Haber

Chamberlain neden köpeğiniz için 3000 dolarlık bir otomatik garaj kapısı inşa etti?

Chamberlain neden köpeğiniz için 3000 dolarlık bir otomatik garaj kapısı inşa etti?

Garaj kapısı açıcım, 67 yaşındaki bir şirket kadar yapılan, evimdeki en bıktırıcı teknoloji parçalarından biri. Geçen yıl satın aldığım, on yıl önce piyasaya sürdükleriyle neredeyse benzer görünüyor. Ama geçtiğimiz 16 aydır, Chamberlain’daki minik bir geliştirici grubu, piyasadaki hiçbir şeye benzemeyen sessizce bir aygıt üstünde çalışıyor.

Onlar için tam otomatik, internete alt bir evcil hayvan kapısı inşa ettiler. Köpeğiniz, onlara istedikleri zaman dışarı çıkma özgürlüğü veren ya da onu uzaktan etkinleştirmenize izin veren. Evcil hayvanınız, siz kameralarını bir uygulamadan izlerken sizden izin arzu etmek için kapıya yaklaşabilir. Bu, bununla beraber evcil hayvanınızın bir günlükteki geliş ve gidişlerini otomatik olarak peşine düşüp takip eder.

Adı myQ Pet Portal ve dünyanın herhangi bir yerindeki Amazon S3 sunucuları aracılığıyla telefonunuza şifrelenmiş videoyu ışınlayan ikiz 1080p kameralar, sıkışan kuyruklardan sakınmak için IR ve hafif dokunma emniyet sensörleri, evcil hayvanınızla konuşmak için mikrofonlar ve hoparlörler dahil almak üzere teknolojiyle donatılmıştır. köpeğinizin boynuna dolanan şifreli Bluetooth Düşük Enerji işaretçisi.

myQ Pet Portalı için ön siparişler bugün gözü sulandıran 3.000 $ ve üzeri bir fiyatla başlıyor ve bu ilk bakışta bütün olarak CES’in gösterdiği zemini süsleyen gösterişli, fazla uzaktan bir ürün konsepti gibi görünmesini sağlıyor. Her yıl Vegas – göz atmak için şahane bir zihin, ama fiilen kimsenin gereksinim duyduğu bir şey yok. Ne de olsa, 100 doların fazla aşağıda kolay bir evcil hayvan kanadı satın alamaz mısınız?

Fakat dünyanın en büyük garaj kapısı açma şirketi, şimdiye dek üretilmiş en iyi köpek kapısını yapı etme konusunda son derece ciddi görünüyor. COVID-19 salgını sırasında, takriben bir düzine personel, evcil hayvan sahiplerinin tüylü arkadaşlarının içeri girip çıkmasını sağlayan bir ürüne doğrusu güvenmek için neye ihtiyaç duyabileceğine dair kapsamlı anketler, odak grupları ve referansların rehberliğinde kendi evlerinde çalışıyordu. ev.

Bugün, mahsul lideri Beril Altıner, evcil hayvan kapılarının bu güvene sahip olmadığını söylüyor. Şirket kadar yapılan ulusal bir ankete kadar, evcil hayvanlarını açık havada bırakan evcil hayvan sahiplerinin sadece yüzde 34’ünün evcil hayvan kapısı var.

Altiner, “Evcil hayvan ebeveynleri arasında, evcil hayvanların ihtiyaçlarını zamanında karşılama yeteneklerinden dolayı çok artı kabahat var” diyor ve bana ayrıca anket sonuçlarını keza de evcil hayvan sahiplerinin video referanslarını gösteriyor.

Takım, bunun kısmen bugünün evcil hayvan kapılarının çoğunun evinizde görünür bir delik açmayı gerektirmesinden kaynaklandığını düşünüyor. Bazıları gerçekte kapınızda bir delik açmanızı sağlar. Diğerleri sürgülü sırça kapı rayınıza kayar ve genellikle esintiyi dışında yetişmek için hava sızdırmazlığı eklemenizi gerektirir. Ve bir avuç dışarıya hepsi, köpeğinizin onu yoldan çekmesine yetecek değin bir kanat ışığı içeriyor, bu da potansiyel olarak soğuk veya başıboş hayvanların içeri girmesine müsade veriyor. Evcil hayvan kapıları satın bölge birçok evcil hayvan sahibi, onları terk ediyor. (Orada bazı bireysel deneyimlerim var.)

böylece, garaj kapısı açma şirketi, diğer bir kanat daha yapı etmek yerine, tamamen mühürleyen ve kilitleyen bir köpek portalı ile kendi kapısının tamamını yapı etmeye başladı. kapandığında. Tercihen, orada olduğunu bile bilmeyeceğiniz bir evcil hayvan kapısı olurdu.

Ahşap bir kapıdaki dört panelden biri, bir köpek için gizli bir açıklığı ortaya çıkarmak için yukarı kayar. myQ Pet Portalının nasıl çalışmış olabileceğine dair erken bir kavram.Haziran ayına gelindiğinde, 500’den fazla ev sahibinin katıldığı ek bir anket, ekibin penceresiz kalmasının zekice olmayacağını gösterdi: Evcil hayvanlar tarafından kullanılan menteşeli kapıların yüzde 29’u tam cam ve kapıların yüzde 76’sı boylarının en düşük dörtte birini bir pencereye ayırıyor. Beril Altiner, mahsul lideri ve Chamberlain pazarlama müdürü, kesilecek kutuları ölçme Photo by Chamberlain

Bir Takım katılımcılar şunları söyledi: Bardaklarından vazgeçtiler, fakat yeterince insan ışığa, düşey olarak kayan konseptin rafa kaldırılması gerektiğine bedel verdi. Altiner’in iç sunumunda notlarından biri, “Kasıt olarak görmezden gelemeyeceğimiz kadar büyükler” diyor.

Bir sonraki aşama düşük teknolojiydi: Ekip, karton kutularda delikler açtı ve bazı köpekleri içeri aldı. Chamberlain’in masada bir pencere için yer bırakan beş farklı mekanik açıklığı vardı, oysa ankete katılanların bir tercihi olmadığı için, reel köpeklerle test etmek için karton kesikler kullandılar. 125 kiloluk bir köpek için mekanik olarak kaldırılan bir kanatçık bırakıldı, fakat sonunda seçtikleri alternatiften daha kompleks ve daha eksik tehlikesiz olacaktı: Chamberlain’ın buluş ettiği aynı kızılötesi emniyet sensörlerini kullanabilen bir çift asansör kapısı. 80’lerde ve bugün tüm garaj kapısı açıcılarında kullanılıyor.

Aslında, Temmuz ayına değin şirket bir kapı üretim ortağı olan Kolbe’yi bulmuştu ve Eylül de hakiki bir levhanın içine bir tane yerleştirmeyi deneyene değin. Altiner, bir gün sabahtan 4: 30’da kalkıp Chicago’dan Kolbe’nin Wausau, Wisconsin’deki tesislerine 4 saat sürmesi gerektiğini hatırlatarak, “Partnerimizle yüz yüze görüşmeden en uzun zaman çalıştık” diyor. .. sonradan akşam 10: 30’da yeniden geri geldi çünkü COVID kısıtlamaları bir gecede otelde kalamayacağı anlamına geliyordu.

Takım, büyük testler için bir avuç yüz yüze, sosyal açıdan mesafeli toplantılar düzenledi, ancak büyük ölçüde Slack’di. Microsoft Teams ve bunları bir araya getirmek için çok sayıda video görüşmesi ve e-posta.

İşler her zaman sorunsuz gitmedi. Eylül ayında, ilk gerçek kapı Hava, Su ve Basınç testini geçemedi ve ahşap plakaya istikrarsız sızdırdı. Çok İyi Bir Kız, geçebilmek için fazla yüksek bir adıma çarptı. Kapının diferansiyel tahrikli dişlileri, aşırı coşkulu bir yumurta çırpıcısı gibi çalkalandı.

Ayrıca, kuvvet kablolarını demin kapının menteşesine yönlendirmedikleri için işaret biçimde sarkan şiddet kabloları vardı. Fakat Aralık ayına dek, üçüncü set bütün testleri geçti ve geçen hafta Chamberlain bana – tabii ki canlı görüntülü sohbet aracılığıyla – sahada gerçekten nasıl çalıştığını göstermeye hazırdı.

Bu, Bu kapıyı şahsen görmediğimi söylüyorum, bu yüzden aslında söyleyemem, ama saklanacak bir şey olduğu hissine kapılmadım. Hala orada bir köpek kapısı olduğunu açıkça ortaya koyan pek çok dikiş var – RIP, düşey sürgülü panel – lakin büyük pencereli hakiki bir kapı gibi görünüyor, asansör kapıları sağa kayıyor ve hoş ve sessiz görünüyor. Chamberlain ürün müdürü Greg Martel, motorların devreye girdiğini ve kapıların rayları boyunca kaydığını duyabilmem için telefonunu yaklaştırmak zorunda kaldı. 9 yaşındaki, 45 kiloluk bir Lab Collie Spaniel karışımı olan Fenway, kendi başına açmakta hiç sorun yaşamıyor gibiydi.

gerçi dilekçe acilen böylece bir şey yapmıyor. Chamberlain’in myQ garaj kapısı açıcıları gibi, uygulama size kapının ne kadar süredir açık olduğunu gösterir ve video ve ses akışları çalışır, oysa evcil hayvanınızın gezilerini, video kayıtlarını ve hatta köpeğiniz dışarı çıkmak istediğinde size haber veren bildirimleri takip eder hala gelecek.

Son denetleme ettiğimde, hala ülke çapında mı yahut sadece bölgesel olarak mı kullanıma sunulacağını anlamaya çalışıyorlardı, çünkü bu kapıyı evinize hazırlamak için bir dizi güvenilir tesisatçı işe elde etmek istiyor. Program lideri David Schuda, “Bu sadece profesyonel bir montaj olacak,” diyor, kısmen Pet Portal’ın menteşe üzerinden baskı gerektirmesi sebebiyle, fakat bununla beraber bir kapı kasasıyla birlikte gelen evvelden asılı bir kapıyı da seçim edebiliyorsunuz. bu vesileyle kurulum fiyata dahil yok.

Fiyatlandırmadan bahsetmişken, şirket kısa zaman önce ne dek ödeyeceğinizi kesinleştirdi – başlangıçta Chamberlain bana açılış ​​fiyatının daha yakın olacağını söyledi Yüzde 66’sını şimdi istediği 3.000 $ ‘a yükseltmeden önce 1.800 $. Bunun nedeni, ilk olarak giriş seviyesindeki kapının boyasız, penceresiz bir model olmasıydı; bu, takımın ne dek az konut sahibinin bahçelerine açılan sağlam kapıları olduğunu hatırladıklarında fikrini değiştirdiği bir şeydi.

Şimdilik fiberglas kapı, birazcık daha büyük olan 36 x 21 inçlik bir cam bölmeyle başlayacak Pahalı ahşap modelde.

Şirket, bazılarının her yıl bir köpek gezdiricisine ödediği fiyatın yarısı olduğunu söyleyerek bunu haklı çıkarıyor; bu da – yılda 252 iş günü, günde bir yürüyüşün her biri 20 ABD doları olduğunu varsayarsak – doğru olabilir gibi görünüyor.

Var Zeki konut aletlerini sevmeme ve programı genellikle bizimkine uymayan bir köpeğim olmasına rağmen myQ Pet Portalı satın almamam oldukça basit bir neden: Kayma ile köpek ev sahiplerinin yüzde 16’sındayım Sallanan kapılar yerine sırça kapılar, bir grup Altıner ve arkadaşları acilen hizmet edemeyeceklerini itiraf ediyorlar. Fakat bunun hem iyi bir hafıza ayrıca de bir buhar yazılımı yok, türünün tek örneği, multi-bin dolarlık bir CES ürün duyurusu için oldukça sinyâl olduğuna ikna oldum.

Yalnızca temellerimi örtmek için, Chamberlain başkanı ve COO Jeff Meredith’ten kayıtta bunu taahhüt etmelerini istedim. “Ürünün kötü şöhretini istiyorum lakin bununla birlikte ürünün gelirine de ihtiyacım var” dedi. “Gönderilecek.”

Bu işe yararsa, Chamberlain’ın bundan daha sonra ne yapabileceğini merak ediyorum.

Bu sözlü bir hizmet olabilir, ancak Schuda bana şirkette geçirdiği 20 yılı aşkın süredir, Chamberlain’in yeni ürünler geliştirirken insanların fiilen neyi isteyip neye gereksinim duyabileceğini tahlil etmek için bu kadar zaman harcadığını hiç görmediğini söylüyor. Altiner, daha önce “özelliklerimiz vardı, sadece ortaya çıkardığımız özellikleri ekliyorduk” diyor. Meredith’i araştırma odaklı yaklaşımı benimsediği için övüyorlar, bu uzun süredir Verge okuyucusuysanız aşina gelebilecek bir şey – 2016’da Lenovo’da aynı girişimi hakkında yazdık, ancak bu us mutlaka işe yaramadı.

Chamberlain’in acilen inşa etmesini istediği türden şeyler için Meredith, “Bu, reel insanların sorunlarını çözmeyi amaçlayan bir teknolojidir” diyor. 3.000 $ ‘a hakiki insanların kaç problemini çözebilirsiniz? Göreceğiz.

.

Comments
To Top