Haber

CES 2021’de neler beklenir

CES 2021'de neler beklenir

Alıcı Elektroniği Fuarı resmi olarak bu hafta başlıyor. Neyse ama, Tüketici Elektroniği Derneği Temmuz ayında teslim oldu ve her şeyi sadece çevrimiçi olarak değiştirdi. Ancak abartılı ekranlar, yanıp sönen ışıklar ve raftan çıkmış ekip elbiseler içinde halsiz ve kötü kokan insan ordularıyla dolu dev buluşma salonları olmadan CES’in ne olduğunu bile bilmek zor. Ne olursa olsun, tüm kapsamımızı burada bulabileceksiniz.

CEA’nın CEO’su Gary Shapiro, Wall Street Journal’a, kuruluşunun deneyimin bir kısmını çevrimiçi olarak çevirmek için elinden geleni yaptığını söyledi. Size söyleyebilirim ancak, The Verge’deki personelimizdeki çoğu, şimdiye kadarki en kötü Myst remake’ini oynuyormuşuz gibi, kabinlerin 3B yazılım modellerini tıklamaktan elbette korkuyorlar.

Fakat benim tahminim, bundan fazla daha akıcı olacağı ve gerçekten en çok özleyeceğimiz şey, minik bir cihazda tesadüfen garip ya da akıllıca bir cihaza rastlamanın daha zorlama olacağı. Sands kongre merkezinin arkadaki tarafındaki stand.

Dieter Bohn’un bilgisayarlar, yazılım ve teknoloji hakkındaki bir haber bülteni olan Processor’u okuyorsunuz.

Bu haber bülteni haftada bir veya iki kez gelecek. İşlemci haber bültenlerinin arşivini buradan okuyabilirsiniz. İşlemci de aynı amaca sahip bir YouTube serisidir: biraz mizahla akıllı ve şaşılacak analizler sunmak. The Verge’ın tüm olağanüstü videolarına buradan abone olun! Abone olun

Abone olarak, The Verge’den günün en fazla okunan hikayelerini de vurgulayan jurnal bir bildiri almayı kabul etmiş olursunuz The Verge sponsorlarından ve / veya ortaklarından arada bir mesajlar olarak.

CEA, resmi açılış sunumlarını zekice bir şekilde 30 dakika ile sınırladı. Bu, duyurulara daha ivedi ulaşacağımız ve inovasyon hakkında süresiz el sallamaları duymak için azıcık daha az zaman harcayacağımız anlamına gelmelidir. Bunları canlı yayınlayacağız (oysa canlı günlükler olmadan), bu nedenle bugünden başlayarak haftanın ilk yarısına değin bizi izlemeye devam edin.

Asıl CES başlangıç konuşması Verizon’dan gelecek (böylece 5G konuşmasını bekleyin), ama Sony, Samsung, LG ve diğerleri gibi klasik şüphelilerin kendi sunumları olacak. Tüm gösteriyi çevrimiçine taşımanın bir sonucu, şirketlerin bir anda daha büyük sanal alanı doldurmak için duyurularını genişletiyor görünmesidir. Dolayısıyla, CES’in resmi başlangıcı bu hafta olmasına rağmen, en büyük duyuruların çoğu çoktan gerçekleşti.

TV’lerde , 8K tekrar olmaya devam edecek, ancak asıl hesaplaşma daha geleneksel OLED TV’ler ile Küçük LED aralarında olacak. Fakat izlenecek hakiki şey, daha gelişmiş oyun özellikleri için gerekli bant genişliğine sahip spesifikasyonun yeni yinelemesi olan HDMI 2.1’dir. Bu yıl yeniden olmalı. Oh, ve LG bu yıl alışılmadık konseptlerini şimdiden gösterdi – saydam TV’ler inanılmaz. LG'nin 2020 için bendy TV'si LG’nin 2020 için esnek TV’si LG

Bolca 5G konuşması olacak, ama bu bir telefon şovu olmadığı için birçok daha pozitif vaat anlamına kazanç. Verizon, fakat başlangıç konuşmasını yapıyor, böylece belki de LTE’den daha yavaş olabilen beceriksiz 5G ağını iyileştirme konusunda söyleyecek bir şeyleri olacaktır. (En azından Verizon’un 4G LTE ağı hala fantastik.)

Dizüstü bilgisayarlar ve PC’ler büyük olasılıkla her zamanki karışımlarıyla karşımıza çıkacak: birkaç alışılmadık konsept ve o kadar fazla yerinde özellik artışı. İki şeye göz kulak olacağım: AMD’nin Intel’den daha artı model alıp alamayacağı ve Intel’in akla uygun pil ömrüyle kritik bir “Evo” dizüstü bilgisayar alıp alamayacağı.

Belki birkaç şirket de daha iyi bir Kol tabanlı Windows dizüstü bilgisayar yapma şansını yakalayacaktır.

Zeki konut öğelerine gelince, alışılagelmiş tuhaflıkların karışımı olacaktır. zeki tuvaletler ve buzdolapları, fırınlar ve akıllı ışıklar gibi temel özelliklerde iyileştirmeler. Bu şeylerin birbirleriyle nasıl iletişim kurduğuna dair parçalanmayı azaltacak yeni CHIP endüstri standardını beklerken bu sene küçük bir durgunluk yaşayıp yaşamayacağını merak ediyorum.

Fotoğraf: JBL

Kesinlikle göz önünde bulunduracağımız bir şey de sıhhat araçları – ve bu göz son derece kuşkucu olacak. CES tekrar tekrar şarlatanlık ve teknolojinin bir araya geldiği yerdir, ancak bu sene endişem, birkaç fazla coşkulu şirketin cihazları için COVID’e özgü satış konuşmaları yapmaya çalışacak olmasıdır.

Son ve ola ki de asgari: telefonlar . CES ara sıra bir telefon şovu ve bu sene Samsung’un amiral gemisi Galaxy S21’i hemencecik gerisinde duyuracağı gerçeği, bu duyuruları daha da bastıracak.

Sürprizler de olabilir! Katiyen bilemezsin. Her şeyi evlerimizin güvenliğinden halledeceğiz, bu yüzden bizi izlemeye devam edin. Ayak uydurmak için bu hafta her zamankinden daha pozitif haber bülteni göndereceğim. Devam etmekten bahsetmişken, aşağıda CES ve CES’e yakın olan ve daha önce yapılmış duyurular yer almaktadır.

TV’ler

Samsung’un 2021 TV’leri Küçük LED doğru önemli ölçüde daha iyi görüntü . Samsung’un Küçük LED konusundaki büyük iddiası, daha pozitif karartma bölgesi dahil almak üzere devam ediyor. Samsung’un TV’lerini kişisel olarak görme şansına sahip olmamak bu yıl en büyük pişmanlıklarımdan biri çünkü herkes gibi OLED’e gitmek yerine LED teknolojisiyle yenilik yapmaya kastetmek fazla şey yapıyor.

Fakat benim için Samsung’un yaptığı en iyi şey, yepyeni bir erişilebilirlik özellikleri seti sunmaktı. Özellikle, TV’lerinin kullanıcılara ekranın sağ daha alçak köşesinde görünen ASL balonunu büyütme seçeneği sunmasını seviyorum. Ama bundan çok daha fazlasını yapıyor.

Samsung, en son TV’leri için güneş enerjisiyle yük edilen bir Eco Remote yaptı . Samsung ayrıca çevre ve burada daha az sempatiktim.

… LG, ekranın diğer tarafının görüntüsünü korurken bilgi veya videoları uygulamak için kısmen veya adamakıllı yükselebileceği bir yatağın dibinde oturduğunu düş ediyor. < Bu esnek LG oyun TV’sinin düzten kavisli ülkü dönüşmesini izleyin . Tamam, anladım.

Sony’nin 2021 TV dizisi Google TV’yi çalıştırıyor ve HDMI 2.1’i bütünüyle benimsiyor . Sony’nin TV dizisi birazcık daha eksik gösterişli fakat bu yıl fazla daha işlevsel. İlk olarak, Android TV’den Google TV’ye geçiyor. Ve bacaklarla ilgili şu kısmı seviyorum:

Sony, görüntüyü engellemeden TV’nin önünde bir soundbar için tatmin edici alan temin etmek üzere yapılandırılabilen ayarlanabilir bacaklar gibi minik dokunuşlara da odaklandı . Sıralamada aşağıda inerken, belirtilen incelikleri kaybedersiniz (8K setine özel yansıma önleyici kaplama gibi), fakat tüm TV’ler Dolby Vision HDR’yi destekler.

Roku, Roku TV’nin 2020’de Kuzey Amerika’da en çok satan zeki TV işletim sistemi olduğunu söylüyor .

Öteki mükemmel büyük ekranlar

Acer’ın en son oyun monitörleri aralarında HDMI 2.1 ile ilk monitör var . Bir noktada, saatlerce esas televizyonu kullanmadan PS5 oyunlarını oynamanın bir yolunu bulmam gerekecek – TV izlemek isteyen başka halk var.

Yine de ucuz yok ve Cameron Faulkner’ın da belirttiği gibi, “bunun yerine reel bir TV satın alın” bölgesine çok yaklaşıyor.

Özellikler açısından öne meydana çıkan mahsul, yeni Nitro XV28. , IPS ekranlı 28 inç 4K monitör ve FreeSync Premium ile 144Hz yenileme hızı. HDMI 2.1 bağlantı noktalarını kullanan Acer’ın ilk oyun monitörü, sıvı yenileme hızıyla (VRR) saniyede 120 kareyle 4K oyun oynamayı destekleme özelliğine (HDMI 2.1 düzenli kablo kullandığınız varsayılarak) veriyor. … Dolayısıyla, bu yalnızca Nvidia RTX 3080 veya AMD Radeon RX 6800 XT’lerinden en iyi şekilde yararlanmayı uman PC oyuncuları için sağlam bir seçenek değil, bununla birlikte PS5 ve Xbox Series X sahiplerinin eşit derecede heyecanlanabileceği bir seçenek.

Mercedes-Benz, kesinlikle heybetli 56 inçlik “Hiper Ekran” ekranını tanıtıyor . CES hiçbir şey değil ekranlarla ilgili bir gösteri değilse ve bu ekrana (teknik olarak üç ekran) şahsen bakma şansım olmayacağı için üzgünüm.

< güçlü> Sony, Mandalorian yarı sanal set ekranlarını satmaya başlayacak . İki tane alacağım.

Ses

Bunlar Sony’nin ilk 360 derecelik hoparlörleridir . Bu hoparlörler sahiden ilginç görünüyor! Kuşkusuz nasıl ses çıkardıklarını merak ediyorum.

Sony’nin 360 derecelik sesi, video akışına geliyor .

JBL’nin yeni stereo amplifikatörü retro görünümü modern temas özellikleriyle birleştiriyor . Tıklayın ve şuna bakın. Fazla hoş!

JBL SA750, Airplay 2 ve Google Chromecast gibi modern akıntı teknolojilerini, bir hi-fi rafı içinde düşüncesiz görünmeyecek bir tasarımla eşleştiren yeni bir stereo amplifikatördür. 60’lar ya da 70’ler. Maddesel kontroller gibi güven verici derecede kalın görünümlü kadranlar ve anahtarlar, abartısız bir ekran ve yanları ahşap kaplamalarla kaplanmıştır. JBL’nin 75. yıl dönümüne eşit gelen yükseltici, bu Mayıs ayından itibaren satışa çıktığında 3.000 $ ‘a mal olacak.

JBL’s Bar 5.0 Multibeam Sanal Dolby Atmos içeren hepsi bir arada ses çubuğu .

JLab JBuds Çerçeveleri açık kulak kulaklıklardır gözlüğünüze klipsleyin .

PC’ler

LG’nin 2021 Gram dizüstü bilgisayarlarında Intel’in 11. -Gen işlemciler . “Evo” dizüstü bilgisayarlar, batarya ömrü için açıklanmış kriterleri tedarik eden cihazlar için Intel rozeti ve dahil özellikler vardır.

Bu genellikle şüpheci olduğum bir iddiadır, oysa 2020 Gram 17’nin geçen yıl bir dizüstü bilgisayarda gördüğüm en uzun batarya ömrüne sahip olduğunu söyleyeceğim. Günlük meslek yükümün yaklaşık 10 saatini (oldukça yoğun) sürdü. Dolayısıyla LG, verimlilik laf konusu olduğunda ne yaptığını biliyor ve iyimser olmak için bir neden var.

Samsung Galaxy Chromebook 2 uygulamalı: umut vaat eden can sıkıcı . Geçen yıl Samsung ve Google, son derece hayal kırıklığı yaratan fazla kırmızı, fazla hoş bir Chromebook ile CES şovunu aşırmak için ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Bu yıl Samsung küçülüyor – bu dizüstü bilgisayar hiç de halefi yok. Monica Chin’in dediği gibi, bu “bayağı bir Chromebook”. İyi uygulandığı sürece bunda hatalı bir şey yok. Göreceğiz.

Lenovo’nun yeni IdeaPad 5 Pro, AMD Ryzen mobil işlemcileri içeriyor . Lenovo, 16 : 10 en boy oranı kulübü, 3: 2 en doruk oranı kulübü değin süslü olmasa da en popüler dizüstü bilgisayar ekranı kulübü.

Lenovo’nun yeni Yogası all-in-one, daha iyi TikTok videoları ve Twitter kaydırma için dönen bir ekrana sahiptir . Şüphesiz, monitör dönüyor ve bu AIO’larda nadirdir, ancak takmanıza izin veren özelliği kıskanıyorum dizüstü bilgisayarınızda ve iki bilgisayarı birazcık daha simbiyotik ayla getirin.

Lenovo’nun Yoga AIO 7 ile USB-C’den nasıl yararlandığına özellikle dikkat edin.

Bazıları satışa çıkıyor, fakat Razer’ın Edge ya da ilk Nvidia Shield elde taşınır cihaz gibi doğrusu bir tesir yaratacak kadar oyuncuya hitap etmiyor.

Cihazlar ve cihazlar

< LG’nin en yeni kablosuz süpürgesi otomatik olarak kendi kendine boşalıyor . LG’nin bunu gerçekten satıp satmayacağını bilmiyorum – şirket yapmayı seviyor CES’te garip konsept şeyler. Boşluğumu boşaltmaktan çok korku ettiğimi biliyorum, bu yüzden benim için bunu yapacak bir standa sahip almak fazla çekici. Olasılıkla bir şeyi aslında satın alacak dek albenili değil, lakin benim dikkatimi çekecek dek albenili. Sonuçta acayip konseptlerin amacı budur.

Intel, şirketin derinlik sezgi kameralarını kullanan yüz tanıma teknolojisi RealSense ID’yi piyasaya sürdü . Intel, Ian Carlos Campbell olarak, RealSense’i uzun zamandır cihazlara dahil edilen Gerçek Bir Şey yapmaya çalışıyor.

Intel’in RealSense teknolojisi Birkaç yıldır etrafta gezmek, yüzünüzü Fallout 4’e vermek gibi alışılmadık, teknik demo tatbik durumlarında ve Windows Hello ile bir dizüstü bilgisayarın kilidini başlamak gibi daha elverişli olanlarda ortaya çıkıyor.

Şirketin bahsetmediği şey, yüz tanımanın öteki popüler kullanımları: hükümetler ve kanun uygulayıcı kurumlar insanları izliyor ve profillerini oluşturuyor.

Umarım bir gün Kohler’in yeni sesle etkinleştirilen akıllı banyosunda oturmak için . Küvetinizde renk değiştiren ışıklar ve oturmuş bir sis makinesi yoksa, Kohler’ın bunlar için bir çözümü vardır. baskı sorunları.

2021 Moto G Stylus, Power ve Play büyük pillere, daha büyük ekranlara ve düşük fiyatlara odaklanıyor . Bütün bunlar arasında en çok ilgilendiğim şey Zor. Bu fiyat noktalarında, bu telefonların herhangi bir şekilde amiral gemileriyle rekabet edebilmesi o kadar olası görünmüyor. Bu, tek bir durum dışarıya doğrudur: Zor, herhangi bir telefonun yenmesi zor bir pil ömrüne sahip olabilir.

Kensington’ın SD5700T Thunderbolt 4 yuvası, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bağlantı noktalarına sahiptir . Monica Chin:

< blockquote>

Thunderbolt 4 burada ve birincil bütün güçlü Thunderbolt 4 bağlantı istasyonu da burada. Kensington’un SD5700T’si 11 bağlantı noktası, 90 W güç dağıtımı ve 40 Gb / sn’ye değin aktarım hızları içerir.

… Kusur yapmayın: Bu süslü bir iskele. Kensington’un sitesinde 289,99 $ fiyatla listeleniyor.

Comments
To Top