Haber

CES 2021 2. Gün: işte dizüstü oyun bilgisayarları

Razer’in 2021 Blade dizüstü bilgisayarları QHD ekranlara ve Nvidia’nın RTX 3000 serisi grafiklerine kavuşuyor

Dün AMD ve Nvidia, ilgili güncellemelerini duyurmak için CES sanal aşamasına geçti. AMD, gerçekten ilgi çekici bir oyun dizüstü bilgisayarı seçeneği olacak olan yeni bir CPU serisi olan 7nm Ryzen 5000 serisi ile başardı. Nvidia, dizüstü bilgisayarlar için yeni grafiklerle ön plana çıktı ve daha önce masaüstü makinelere özel bazı performanslar getirdi.

AMD, Nvidia ve Intel’in tüm parçaları çıktığında, bu parçalardan oluşan dizüstü bilgisayarlar ücretsizdi duyurdu. Ve bu yüzden Asus, Razer, Acer, Lenovo, Gigabyte, Dell ve Origin’den ayırabileceğimiz çok, koskocoman bir oyun dizüstü bilgisayar yığını vardı.

Tümü aşağı bağlantılıdır ve özetle, oyun dizüstü bilgisayarları için bir sene olacağı konusunda iyimserim. Bazı grafiksel ödünleri hala ayrım etmeyeceğinizi söyleyecek değin ileri gitmeyeceğim – tabii fakat masaüstü bilgisayarlar daha iyi olacak – fakat en fazla acı verenlerin düzeltilmesi mümkün. Saygıdeğer grafik ayarlarıyla 1440p’de yasal olarak yüksek kare hızları almak, 2021’de efendice beklediğimden daha artı. (Kesinlikle, bu bilgisayarlardan herhangi birinin reel kullanımda bu iddiaları karşıladığını varsayarsak.)

Dieter Bohn’un bilgisayarlar, yazılım ve teknoloji hakkındaki bir haber bülteni olan Processor’u okuyorsunuz.

İşlemci haber bültenlerinin arşivini buradan okuyabilir ve burada The Verge’nin tüm olağanüstü videolarına abone olabilirsiniz! Abone Ol

Abone olarak, The Verge’den günlük bir haber bülteni almayı kabul etmiş olursunuz Günün en fazla okunan hikayelerini ve The Verge sponsorlarından ve / veya ortaklarından nadiren gelen mesajları öne çıkaran birim.

Onlara zorlama veren dizüstü bilgisayarlar ve bileşenler en büyük reel haberdi dün, ancak CES de kavramlarla ilgili. Mağaza raflarına katiyen konmaması adeta garantili olan konsept cihazlar.

Dikkat çeken buhar yazılımları mı? Epeyce sık. 2021, TCL’nin esneklik yılı olabilir, ancak bununla birlikte iki tane daha katlanabilir, genişletilebilir ekran konseptini göstererek acayip bir esnekliğe girme yılı olabilir.

Kavramlar, eğer sadece bir gün gerçekte neyin piyasaya sürülebileceğine dair bir zihin edindiniz mi? Sahiden, olur ya evet! Örneğin LG, Rollable telefonunun hakiki olduğunu ve 2021’de piyasaya çıkacağını bahis ediyor.

Razer Project Hazel Fotoğraf: Razer

Razer’s konsept maske: Project Hazel

Üstelik tüm göstergelerin (web sitemizdeki okuyucu dikkati dahil) gösteriyi kazandığı kavramı var: Razer’ın RGB ve ses projeksiyonlu konsept N95 maskesi.

Tüm bu CES için korkum, büyük bir şirketin, bilimsel olarak sağlam olmayan bir cihazla dikkatleri üstüne biriktirmek için salgından yararlanmaya çalışmasıydı. CES her zaman şüpheli sağlık durumu teknolojileriyle çalkalanıyor, ama insanların fena sıhhat teknolojisine inanma riski bu yıl daha da yüksek görünüyor.

Fakat, Razer dalgın bir şekilde o kadar fazla gerçeği düşünmüş gibi görünüyor. problemler maskeler niçin olur ve onları açıklamaya çalışır. Gerçekte tehlikeli havalandırmalı maskelerden birine benziyor, ancak bu deliklerde şirketin N95 sınıfı yapmak istediği filtreler var. Kavranabilir, bu nedenle insanlar dudaklarınızı okuyabilir. Maskelerin neden olabileceği boğuk sesler için çözecek bir çeşit ses sistemine (THX’in yardımıyla) sahip olacak. Camların buğulanmasına yardım etmek için burnunuza sımsıkı yapışmalıdır.

Kulağa güzel gelen her şey daha temiz zaten RGB ışıklarından daha pozitif. Ama sürükleyici, hakiki anlamına gelmez ve bu benim aklımda bir konsept araba gibi. Basın bülteninde, Razer’ın dili sadece fiyat ve çıkış tarihi meselesini yok, aynı zamanda tamamen bu tasarıma sahip bir maskeyi özgürlük vazgeçme meselesini de ortadan kaldırıyor:

Akıllı maske konsepti Emniyet uyumluluğu ve en fazla huzur ve kullanılabilirlik temin etmek için titiz testler ve kullanıcı geri bildirimleriyle optimize edilmeye devam edin.

Project Hazel, Razer’ın kalabalık içinde halk müziği sağlığı ve güvenliğine olan aralıksız desteği ve taahhüdünün temelini oluşturacak.

Şirket, The Verge’e “tıp uzmanları ve bilim adamlarından oluşan bir ekiple çalıştığını” söyledi. “Oysa Razer bu maskeyi doğrusu üretip satmaya karar verirse, Yiyecek ve İlaç İdaresi, Rahatsızlık Denetleme ve Önleme Merkezleri veya İş Sağlığı ve Güvenliği’nden zorunlu onayları ve sertifikaları almasını bekliyorum – ve siz de istek etmelisiniz – Yönetim. ”

Kural olarak, bir CES konseptini gördüğümde çoğundan daha eli bol oluyorum çünkü bunların gerçekten ne olduğunu biliyorum: bir amacı olan fanteziler. Bu amacın bir kısmı kuşkusuz pazarlamadır, ama bir kısmı da bize bugün mevcut olandan daha yaratıcı veya daha iyi ürünler için düşünceler göstermektir.

Güdüler – özellikle kurumsal avantaj laf konusu olduğunda – olması gerekmez ve arada bir saftır. Razer’ın RGB ışıklarıyla dikkatimizi çektiği için, bir üretim hattını maske yapmaya dönüştürmenin ve arkasında bunlardan bir milyonunu sağlık çalışanlarına bağışlamanın faydasını ortadan kaldırmaz.

Muhakkak, ABD’deki en büyük maske sorununu hiçbir mühendislik çözemez: çok artı insan bunları takmayı reddediyor.

İş arkadaşım Monica Chin’in bana belirttiği gibi, bu nadirlik kısmen AMD yongalı modellerin arzının eksik görünmesinden kaynaklanıyordu.

Şirketin çok iyi bir şansı olduğunu düşünüyorum. yalnızca bu. Başkası için bütün bir “AMD vs Intel” analizi bırakacağım (veya en azından dizüstü bilgisayarlar gönderilmeye başladığında en azından gerçek dünya sonuçlarını bekleyeceğim), fakat AMD’nin görevden alınmayacağını bakmak bir deha gerektirmiyor .

Diğer bir deyişle: 2021, Ryzen’ı Intel’e alternatif olarak düşünmeyi bıraktığımız yıl olabilir, fakat bunun yerine yine içten bir rakip olabilir. Intel, çoğu potansiyel herif için bundan böyle “varsayılan” olma riski aşağıda olabilir. Chin, Tiger Lake H çipli dizüstü bilgisayarların neye benzediğini hala görmemiz gerektiğini belirttiği için Intel’i adamakıllı göz ardı etmek değil.

AMD, yeni Ryzen 5000 mobil CPU’larını duyurdu. Bunların çoğu (lakin tümü yok) şirketin 7nm “Zen 3” mimarisine dayanıyor. AMD CEO’su Lisa Su, seriyi “şimdiye kadar yapılmış en güçlü bilgisayar işlemcileri” olarak nitelendirdi. … Asıl soru, bu işlemcilerin Intel’in yeni Tiger Lake H sistemleriyle nasıl karşılaştırılacağı olacak – şirket bu yongaları dün CES 2021 açılış konuşmasında duyurdu.

Oysa Intel, “bu çeyrekte daha sonra” 5 GHz’e dek hızlara sahip sekiz çekirdekli bir işlemci olduğunu söylüyor. Muhtemelen AMD’nin dikkat etmesi gereken şey bu.

AMD, RDNA 2 GPU destekli dizüstü bilgisayarların 2021’in ilk yarısında geleceğini söylüyor .

RDNA 2, AMD’nin yeni grafik yongası mimarisi ve Sony’nin PlayStation 5 ve Microsoft’un Xbox Series S / X’teki özel yonga setlerinin temelidir ve acilen dizüstü bilgisayarlara geliyor. … Radeon RX 6000 serisi GPU’lar, geçen yılın Ekim ayında piyasaya sürüldüklerinde AMD’nin yeni RDNA 2 mimarisine ilk sahip olanlardı, ama bunlar başa baş gitmek için tasarlanmış en üstteki seviye masaüstü grafik kartlarıydı. Nvidia’nın 3000 serisi serisi ile baş. … Bugün CES’te AMD CEO’su Lisa Su, şirketin “ortaklarımızla yılın ilk yarısında RDNA 2 ile ilk anekdot defterlerini piyasaya sürme yolunda ilerlediğini” söyledi.

< strong> ┏ AMD, tüketicilerin ilk elden Threadripper Pro’yu satın almasına izin verecek . Bu elbette profesyonel tatbik içindir. Tom Warren’ın belirttiği gibi, “İşlemcinin yalnızca 3.990 $ olduğunu ayrım edene değin 64 çekirdek, 128 meslek parçacığı ve 2 TB hafıza kulağa inanılmaz geliyor.”

Nvidia

┏ üçlü> Nvidia 26 Ocak’ta RTX 3080’i dizüstü bilgisayarlara getiriyor . Nvidia, Microsoft Flight Simulator ile üç ekranlı tam bir teçhizat çalıştıran bir Razer Blade 15’in demosunu gösterdi. bu GPU’lara sahip planlanan 70+ dizüstü bilgisayarın çoğunun ürünlere sahip olacağının mükemmel bir işaretidir.

Masaüstü PC’ler için RTX 3000 serisi GPU’larını piyasaya sürdükten altı aydan kısa bir vakit sonra Nvidia, RTX 3060, RTX 3070 ve RTX 3080 oyun dizüstü bilgisayarlarına.

Ama sadece … yalnızca bunu izle. Güven bana.

Razer’in 2021 Blade dizüstü bilgisayarları QHD ekranlara ve Nvidia’nın RTX 3000 serisi grafiklerine sahip .

Yakın zamana kadar, 1080p ve 4K, yeni bir bağımsız monitör arayan PC oyuncuları arasında 1440p’nin gitgide artarak daha popüler ayla gelmesine karşın, oyun dizüstü bilgisayarlarındaki ekranlar için tek seçeneklerdi. … Üst düzey Blade dizüstü bilgisayarlar, Nvidia’nın yeni RTX 3000 serisi grafik yongalarıyla donatılacak ve bu nedenle birçok oyunu 1440p yüksek onarım hızına sahip bir ekranda çalıştırmanın kolay bir zamanı olacaktır. Blade 15 Advanced (daha enerjik varyant için Razer’in adı) RTX 3070 ve G-Sync özellikli bir QHD ekran 2,499 dolara mal olacak.

Asus, Zephyrus G14 ve G15’i en son AMD ve Nvidia yongalarıyla güncelliyor . Geçen sene kendim bir G14 aldım ve Monica Chin ile aynı fikirdeydim, en iyilerinden biriydi. Bu güncellemeler sağlam görünüyor.

Lenovo’nun yeni Legion oyun dizüstü bilgisayarları, AMD’nin en yeni Ryzen çiplerini kullanıyor .

Acer’ın en yeni Nitro 5 dizüstü oyun bilgisayarı her zamankinden daha güçlü görünüyor .

Acer, AMD Ryzen destekli Aspire 5 ve Aspire 7 dizüstü bilgisayarlarını duyurdu .

Acer yeni Predator Triton 300 SE, ultra dinç, ultra hafif bir dizüstü oyun bilgisayarıdır . Chaim Gartenberg:

Acer, Predator’daki abartılı, renkli ışıklar ve logolardan vazgeçiyor Triton 300, daha ölçülü – diyebilirim oysa profesyonel – bir ofiste ya da sınıfta uygun olmayan tamamen metal bir tasarım için içten birinci sınıf oyun donanımı sunmaya devam ediyor.

özel baskı>

Dell, Alienware m15 ve m17 dizüstü bilgisayarlarını Nvidia’nın yeni RTX 3000 GPU’ları ile güncelliyor .

Gigabyte, AMD’nin Ryzen işlemcileri tarafından desteklenen yeni orta seviye oyun serisini duyurdu .

Gigabyte’ın en yeni Aero ve Aorus dizüstü bilgisayarları RTX 3080 ve OLED seçeneklerini içerir .

Origin, EVO15-S ve EVO17-S’yi yeni RTX 3000 serisi GPU’larla günceller .

Garip dizüstü bilgisayarlar

Lenovo’nun ThinkBook Plus Gen 2, kapağında daha da büyük ve daha iyi bir E Ink ekrana sahip .

ThinkBook Plus, kullanıcıların anekdot almasına, e-kitap okumasına ve takvim bilgileri gibi şeyleri görüntülemesine olanak tanıyan kapağında oturmuş bir E Ink ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar olarak dikkat çeken geçen yılki CES’te piyasaya çıktı.

Yeni model, çoklu dokunmayı destekleyen ve açılır kalemle çalışan 12 inç, 2560 x 1600 E Mürekkep paneliyle daha da gelişerek daha neşe saçan bir E Ink deneyimi yaratıyor. seçme parça>

Asus ROG’nin 2021 serisi, birincil dönüştürülebilir oyun dizüstü bilgisayarını (ish) içerir . Bu acayip bir tanesidir. Oyun dizüstü bilgisayarları genellikle 13 inç yok dönüştürülemez. Sonradan da bazılarını taşıyan GPU durumu var … hadi onlara seçenekler diyelim. bununla beraber, öteki dizüstü bilgisayar işleri için iki ya da üçlü devir yapabilen bir dizüstü oyun bilgisayarı istiyorsanız, bu seçenekleri anlamanız faydalı olabilir.

GM

GM, Super Cruise ile yeni Chevy Bolt’u tanıtıyor, Şubat için çıkış tarihini belirliyor .

Yenilenen Bolt, daha sportif bir görünüme, yeni koltuklara, uyarlanabilir sürat sabitleyiciye ve diğer birkaç minik değişikliğe sahip olacak. GM, Bolt’un geçtiğimiz yılın bu versiyonunda menzili 238 milden 259 mil’e yükseltti, ancak yenilemede daha pozitif çoğaltma beklenmiyor. … Yeni Cıvatalar, EV’nin mevcut sürümleriyle ilgili tartışmalar göz önüne alındığında yeterince hızlı gelemiyor.

Her iki araç da Cadillac’ın Halo Portföyünün bir parçasıdır ve olasılıkla yakın zamanda üretime girmeyecektir – veya hiç. … Gerçi konseptler, Cadillac’ın (ve dolayısıyla GM’nin) gelecekteki ürünler için tasarım niyetlerini göstermenin yanı sıra markanın üretim becerilerinin abartılı bir sembolü olarak hizmet etmeyi amaçlıyor. < GM, ayarlanabilir cam tavanı ve tam genişlikte dokunmatik ekranıyla Cadillac Celestiq EV’yi piyasaya sürüyor . Bu elbette bir coşku, dış görünüş yok. Fakat ayarlanabilir sırça tavan harika görünüyor.

Comments
To Top