Haber

CES 2020’nin en iyi teknolojisi: Şimdi neredeler?

CES 2020'nin en iyi teknolojisi: Şimdi neredeler?

CES makalelerinin akınına görmek, kesin olmayan bir kristal küreye bakmak gibidir: Olur Ya de baktığınız şey geleceğidir, gelecek yıllar için teknolojinin şeklidir veya ola ki bir hafta ve yeniden hiç haber almadım.

böylece, The Verge’de, geçmiş yılların CES şovlarının en popüler şarkılarına görmek için birazcık süre ayırmayı seviyoruz. Dünyanın en büyük teknoloji ticaret fuarında bir kereye bilerek göründü, lakin aslında reel bir ürün olduğu ortaya çıktı? Ne fazla ses getirdi ve sonra radarlarımızdan düştü, oysa aylar daha sonra bitmiş ortaya çıktı? Ve kuşkusuz, reel olamayacak dek iyi olan şey nedir?

Bu ruhla, CES 2020’deki en popüler cihazların yanı sıra daha da eski modellere bakalım ve hala işe yarıyor aklımızda ve “hey, ne oldu …” diye sorun

Becca Farsace / The Verge

Alienware Concept UZAYLI

Mevcut şart: Konsept aşamasından çıkacağına dair bir gösterge değil

Alienware’in Concept UFO’su bir rüya makinesiydi: Nintendo Switch tarzı Bütçeye yerinde bir oyun bilgisayarında bulacağınız bileşen türleriyle desteklenen el cihazı.

Alienware, bütün bir Windows 10 platformunu evin haricen yapabileceğiniz bir şeye sıkıştırarak PC oyunlarını daha erişilebilir hale getirebilecek radikal bir vasıta türü olarak Concept UZAYLI’yu ortaya attı.

Maalesef, Konsept UZAYLI yalnızca bir kavram olarak kalıyor. Geçen Ocak ayından bu yana cihazla ilgili hiçbir şey görmedik ya da duymadık ve bu beklenen bir şeydi. Alienware, Windows avuçiçi bilgisayarının reel bir alıcı sürümünü oluşturma niyetinde olduğu zaman onaylamıyordu. Bu can sıkıcı, çünkü CES gibi bir ticaret fuarındaki öyle çok amaçsız ve çoğu vakit toleranslı prototipler ve kavramlar arasında, Concept UZAYLI iyice piyasada gerçekte görmek istediğimiz ürün tipiydi. defalarca gelecek yıl vardır.

LG’nin katlanabilir OLED TV’si

Şu anki koşul: Olasılıkla birisinin şu anda bir tane sahibi var!

LG her sene CES’e gösteri yerine getirmek için geliyor Hem reel hem de fazla hakiki olmayan ürünlerden oluşan bir liste halinde, ikinci kategori deneysel şekil değiştiren ekran markasıyla dolduruldu. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde LG için asıl olay, minik bir baz istasyonundan devasa bir panele genişleyebilen döndürülebilir bir OLED ekran oldu – bir zamanlar sadece hayalini kurduğumuz türden fütüristik teknoloji.

Sonra olağanüstü bir şey oldu: sonunda ortaya çıktı – sadece Güney Kore’de. Kuşkusuz, 87.000 $ ‘dan satın alabileceğiniz en nitelikli Tesla ile benzer basketbol sahasında yer alıyor. Fakat satışa çıktı ve olasılıkla dıştan biri satın aldı. LG, o zamandan beri CES gösterisinin deneyde kullanılan merkezi olarak katlanabilir TV’yi kullanmaktan vazgeçti ve bunun yerine yeni katlanabilir zeki telefonunu seçti. Şirket, cihazın 2021’de geleceğini söylüyor, ancak onu gördüğümüzde inanacağız.

Segway S-Pod

Mevcut şart: Vaporware

Segway’in S-Pod’u, The Verge’de sık sık özlem duyduğumuz o eski kafalı, “ne oluyor” CES havasını geri getirdi son yıllar. S-Pod, Segway’in geleneksel ve ikonik iki tekerlekli scooter’larında gördüğünüz aynı jiroskopik kendi kendini dengeleyen teknolojiyle çalışan yumurta şeklindeki motorlu bir tekerlekli sandalyedir.

Ancak, Pixar’ın WALL-E’sinden Hoverchair’a kafa sallayan bir baş sallama gibi hissettiren bu şey, saatte 24 mil gidebilir, sürücü için endişe verici bir risk oluşturacak değin çabuk ve içeri giren her şey az kalsın her halka açık ortamda

Maalesef S-Pod bir yıl sonra bulunacak bir yerde değil. O sırada Segway, The Verge’ye işletmeler için bir 2020 lansmanı ve tüketiciler için bir 2021 lansmanı planladığını, oysa hemen şimdi duyurulacak bir fiyatı olmadığını söyledi. Şu Anda, S-Pod Segway’in web sitesinde bir konsept olarak listeleniyor ve bu muhakkak CES 2020’de olduğu gibi sunulmadı.

Ekim ayında, Razer, Tomahawk olarak da adlandırdığı herhangi bir hesaplama biriminden yoksun bir bilgisayar kasası başlattı, ola ki de CES 2019’da gösterdiği hiç gönderilmemiş Tomahawk Elite vakasına bir geri dönüş. Sonra, Aralık ayında nihayet gerçekleşti: Intel NUC ve RTX 3080’li Tomahawk masaüstü bilgisayarı nihayet ön siparişe çıktı.

Er … ola ki. Anlayabildiğimiz kadarıyla, o zamandan beri stokta değil olarak listeleniyor ve şu başlıca değin çevrimiçi olarak kendilerininkini aldığını iddia eden birini bulamadım. Bilgisayarları henüz göndermeye başlayıp başlamadığını sormak için Razer ile temasa geçtim, ama yazdığım sırada yanıt almamıştım. Söylemeye gerek değil, paketler kapılara çarpana kadar ve stoklar her tarafta kullanılabilir ayla gelene kadar buna bitti demeye o kadar hazır değilim. Bu bilgisayarın kalbini yaratıcı Intel NUC’ye gelince …

Intel NUC 9 Extreme

Mevcut şart: Satışta, oysa ne vakit yükseltilecek

Intel’in NUC konsepti bir süredir ortalıkta dolaşıyor (hatta bir veya iki sene baştan başa ana bilgisayarım olarak 2017 NUC 7 kullandım), fakat CES 2020, Intel’in doğrusu satmak yapmaya çalıştığı ilk seferdi sert oyuncular için konsept. Konu, NUC 9 Extreme’in ufak, tamamen yükseltilebilir modüler bir oyun bilgisayarı olabileceğiydi ve kullanıcıların doğrusu yalnızca bir bilgisayar kartı ve bir grafik kartı için endişelenmesi gerekiyordu.

NUC 9 yalnızca geçen Nisan ayında satışa sunulduğundan bu, mevcut sahipler için affedilebilir bir durumdur, ama iki sene boyunca her sene gelecek vaadinden daha sonra herhangi bir yükseltme kartı duymamış olmamız birazcık üzüntü vericidir. Biçim faktörü hala heyecan verici olsa da, Intel daha artı adanmışlık gösterene değin ekosisteme bu kadar parayı bırakmayı haklı hariç tutmak güç görünüyor. dikkat çekici bir hikaye: Alienware Area-51m’nin tuhaf şekilde yükseltilebilir bir oyun donanımı hakkındaki benzer CES rüyası sadece bir yıl sonradan suya düştü. Otomobil, bu yıl Sony’nin CES sunumunda da bir tedarik yayın süresi aldı, ancak bu, otomobilin Avusturya’da başlatılan testinin dışarıda o kadar yeni bir bilgiyle gelmedi. Geleceğin bu otomobil için ne getireceğini söylemek zorlama, ama en azından Sony’nin hala üzerinde çalıştığına ve ilerlemesi hakkında en azından bir takım ayrıntıları paylaşmaya istekli olduğuna dair onaylama aldık. Fotoğraf: Fisker Inc.

Fisker Ocean

Mevcut koşul: Gecikmeli

Elektrikli arabalardan bahsetmişken, Fisker’ın bir tanesini göstermesi Sony’den beklediğimizden daha fazlaydı, fakat şirketin Ocean SUV’si gerçi bir sıçrama yapmayı başardı. Bu ilginin bir kısmı güneş paneli tavanından veya 37.500 $ ‘lık kavgacı başlangıç ​​fiyat etiketinden kaynaklanıyor olabilir ya da belki de insanlar Fisker’in bu sefer kitlesel pazara doğrusu bir otomobil alıp alamayacağını merak ediyorlardı.

Her iki durumda da Fisker, yaptığı duyuruda SUV’nin 2021’in sonunda veya 2022’nin başında piyasaya sürüleceğini, oysa bunun bundan böyle “2022’nin sonlarına” geri çekildiğini belirtti.

Rakip Tesla Model Y ve Mustang Mach-E’nin o noktada bir süre yollarda olacağı düşünüldüğünde, piyasaya sürüldüğünde, Fisker aslında ele vermek zorunda kalacak. Resimler: Samsung

Samsung Sero

Mevcut durum: Var

Samsung CES’te duyurduğunda 2020’de manzaradan portreye aşmak için motorları kullanan TV’si Sero’nun Kore dışarıya satışa sunulacağını, cevap büyük bir “uh … niçin?” Gibi görünüyordu

Kitlelerle dalga geçmek, mağaza raflarına vurmasını engellemedi. Bu yaz Sero, tüm şüpheleri ortadan kaldırdı ve biçim faktörünün yalnızca yerinde olmadığını, gerçekten internet videosunun ortamını bir takım şekillerde yükselttiğini gösterdi … hayır, şaka yapıyorum, çalışmalar epeyce orta düzeydeydi. yine de, tüketicilere satışa sunulan bir CES boru rüyası gibi görünen bir şeyin satışa sunulduğunu bakmak güzel. Doğrusu isterseniz hemen şimdi bir tane satın alabilirsiniz, çünkü görünüşe göre fantastik bir izleme deneyimi olmasa da, yaptığı şeyi gerçekleştirmek için yapılmış birkaç TV’den biridir.

Samsung, bütün ekran 8K TV’si Q950 ile CES 2020’de bu trendi sürdürdü. O zamanlar şirket bir fiyat açıklamadı, oysa TV o zamandan beri 10.999,99 dolara satışa çıktı.

Samsung ve diğerleri, o zamandan beri 2.000 $ fiyat aralığında 8K TV yayınladılar, ama bir yıl daha sonra, bir 8K TV satın almanın hala bir değeri yok. 8K’da çekim yapabilen sadece bir avuç kamera var ve yaklaşık olarak hiç kimse çözünürlük konusunda uzmanlaşıp yayınlama yapmıyor. PC oyunlarının en üstteki düzeylerinin açık havada, 8K TV’ye tam çözünürlükte çıkış yapabilen bir cihaz bulmakta zorlanacaksınız: yeni Xbox Series X ve PS5 bedenen desteklerken, işletim sistemleri Az Önce (Sony’nin onu kutuya koymasını engellemedi).

PS5’ten bahsetmişken …

Fotoğraf: Vjeran Pavic / The Verge

The PlayStation 5

Mevcut şart: Kuvvetli bir satın alma … eğer bulabilirseniz

< CES nadiren konsol oyunları için bir yerdir - bu daha fazla E3'ün alanıdır.Geçtiğimiz yıl, hepimiz büyük bir PlayStation 5 duyurusu için heyecanlandık ve bunun da ... logo olduğu ortaya çıktı. Elimizde olan tek şey bu, PS5 logosunun PS4 ile adeta benzer olması gerçeğiyle daha da abartılı görünüyor.

Şüphesiz çoğumuz, yılın geri kalanının PS5 ile ilgili duyurularının fazla daha heyecan verici olduğunu biliyoruz. Sony, öteki birçok oyun şirketi gibi, koronavirüs salgını sırasında E3’ü atladı (şirket bu kararı COVID-19 ABD’ye gelmeden önce vermiş olsa da). Nisan ayında DualSense denetleyicisini ilk önce gördük, peşinde Haziran ayında devlete ait bir ekipman incelemesi izledik. Ve Eylül ayında, devlete ait Kasım lansmanından önce, nihayet bir lansman gün listesi ve fiyat açıklaması aldık.

Derhal, bir yıl daha sonra, PS5, elinize geçecek dek şanslıysanız, fiilen tüketicilerin evinde.

Withings ScanWatch

Mevcut durum: Süre ayırmaya değmez

Withings, kullanıcının uykusu sırasında atriyal fibrilasyonu tespit etme ve kan oksijen seviyelerini ölçme sözü veren ScanWatch ile azıcık ilgi gördü.

Ne eyvah ancak, gözden geçirenler saatin birkaç temel alanda eksik olduğunu ayrım ettiler, ama önemli bile olmayan çoğu kişi için saat hala FDA göre onaylanmadı, bu nedenle ABD’de satılamaz. dünyanın başka yerlerinde mevcuttur. Fotoğraf: Grayson Blackmon / The Verge

Quibi

Mevcut koşul: Tam Go90 gitti

Teknoloji ya da medya endüstrilerinde Quibi dek gözle görülür ve acı verici bir ağır çekim otomobil kazası yaşamanız nadirdir. Lakin işte oradaydı: Takriben 2 milyar dolarlık fonu olan yepyeni bir yayın hizmeti, gemide önemli derecede güzel bir kabiliyet listesi ve Silikon Vadisi (HP’den Meg Whitman) ve Hollywood (büyük nişancı) dünyasından iki ünlü sektör figürü film yapımcısı Jeffrey Katzenberg), geçmişte Verizon Go90’ların can sıkıcı kaderlerini aşabilecek mobil merkezli bir video uygulaması vizyonunu gerçekleştirmek için birlikte çalışıyor.

Quibi, uygulamayı Nisan ayındaki devlete ait lansmanından önce göstermeye bile isteksiz olmasına rağmen, geçen sene CES 2020’ye geldi.

Uygulama, koronavirüs salgınının bütün hızıyla devam ettiği ve ABD’nin büyük bir kısmının korunduğu ve COVID-19 esnasında yeni yaşam normaline armoni sağlamayı öğrendiği Nisan ayında çıktı. Bu, Quibi’nin galibiyet şansını artırabilirdi, fakat şirket yeni gerçeklikle başa çıkmak için yeterli donanıma sahip değildi. AirPlay ve Chromecast desteği gibi kritik özellikleri yeterince çabuk bir şekilde başlatamadı ve lansmandan altı ay sonradan Ekim ayına değin yerel akışlı set üstü kutu uygulamalarını bile sunmadı.

Hepsinden öte, Quibi’nin içeriği … şey, berbattı. Viral hit yoktu ve fazla eksik sayıda dış medya çevresi Quibi’nin başlatmış olduğunu umursuyor gibiydi. Bu feci tanım, Ekim ayında duyurulan ve Katzenberg dışındaki herkesin önümüzdeki aylarda gördüğü bir kapanma ile sonuçlandı. O zamandan beri Roku, Quibi’nin Aralık ayı başlarında ışıkları kapatmasının arkasında uygulamanın içerik kitaplığını genişletti. Şirketin mirası bundan böyle bir dikkat hikayesi olarak ikiye katlanıyor ve paranın, bağlantıların ve eski yöntem bir Hollywood zihniyetinin havadan yeni bir popüler video uygulaması yaratamayacağını kanıtlıyor. Bilhassa mobil cihazlardaki rekabetiniz organik, kullanıcı tarafından üretilen altın ise, TikTok ve Twitch’te yalnızca birkaç dokunuş ötede.

Ama Intel’in gerçekten gösterdiği şey, özel grafik teknolojisi olan Xe mimarisiydi. Şimdiye kadar bu masaüstü kartını görmedik, ancak gelecek sene geleceğine dair söylentiler var.

Oysa Intel’in özel Xe grafikleri farklı alanlara yönlendirilmiş dizüstü bilgisayarlarda görünmeye başladı. Kesinlikle Tiger Lake’in entegre GPU’larında Xe grafik teknolojisini gördük ve etkilendik, ancak Intel’in Iris Xe Max’lı bambaşka, en ince ayrıntısına kadar özel bir grafik yongası olan dizüstü bilgisayarlar da var. Ve o nasıldı? Şey … oyun için, çoğu vakit entegre grafiklerle yeniliyor, bu da neden az önce bir masaüstü sürümü görmediğimizi açıklayabilir. Video kodlama gibi başka kullanım durumları da var, fakat Intel’in oyun grafikleri açısından AMD ve Nvidia’ya üçüncü bir rakip olma hayali bu noktada azıcık uzak görünüyor.

Wi-Fi 6 ile Netgear Nighthawk Mesh

Mevcut şart: Derhal sınıfın dışına çıktı

Ne süre CES 2020’de duyuruldu, sistem bir Wi-Fi 6 mesh ağı elde etmenin daha ucuz yollarından biriydi.

Fakat tasarımı aslında beğendiyseniz, mağaza raflarından satın alınabilir.

Bu ürünün kaderi sahiden de bir yılda ne gibi bir ayrım yaratabileceğini göstermeye devam ediyor – Wi-Fi 6 ağ sistemleri konusunda heyecanlandık geçen yılın CES’inde, ama bundan böyle eski şapka. Bundan Böyle her şey Wi-Fi 6E ile ilgili bebeğim. Ve kuşkusuz, bu yeni teknolojiyi kullanan örgü sistemleri bu yılki CES’te duyuruldu.

GE’nin Işıklandırma nötr telsiz Zeki Anahtarlar

Mevcut şart: Kullanılabilir lakin belirsiz

GE’nin Zeki Anahtar duyurusunu kalabalıktan ayıran şey uyumluluktu – onlar geldi modern işıklandırma sistemlerine bağlanabilen standart bir dört telli versiyon, ancak bununla birlikte nötr bir kablo olmadan yaklaşık olarak her eve kurulabilen üç telli bir versiyonda geldi. Bu, zeki konut alanında kesinlikle nadir görülen bir özellikti ve bu anahtarlar için yapılan incelemeleri bu kadar utanç verici kılan da budur.

Açık olmak icabında, sahiden ortaya çıktılar.

Ama Amazon ya da Best Buy incelemelerine bakıldığında, birçok alıcının yazılımlarıyla harika bir deneyim yaşamadığı açık açık görülüyor. Ve bu düzeltilebilecek bir şey olsa da, daha sonra iyi olacağına dair söze dayalı bir şey satın almanız asla nasihat edilmez. Bu şeyi duvarlarınıza bağlayacaksanız iki kat daha içten olur.

Robo- Arkadaşlar

Çok. Fazla. Zekâ. Resim: Samsung

Samsung’un Ballie

Samsung’un Ballie robotunun, adından da anlaşılacağı üzere, size evin içinde muavin olan küresel bir robot olması gerekiyordu. Samsung, nakliye veya fiyat konusunda hiçbir laf vermedi ve o zamandan beri adeta hiçbir şey duymadık. Ballie üstünde çalışılıp çalışılmadığını sormak için Samsung’a ulaştım ve bir açıklamayla yanıt verdi:

Yeni ve benzersiz ürünler arzetmek için Ballie dahil konsept robotlarımızın temel teknolojilerini geliştirmeye devam ediyoruz deneyimler ve işlevsellik. Doğrusu, bu sene ev asistanı teknolojilerinin sınırlarını zorlamaya devam ederken, Ballie’nin esas teknolojilerinden birini JetBot90 + AI’ya uyguladık.

gerçi JetBot olduğunu söylemeliyim. 90 AI Plus, Ballie’den çok daha eksik sevimli.

Image: Charmin

Charmin’in RollBot’u

Tamam, Charmin’in size tuvalet kağıdı getirmek için yaptığı robotun çoğunlukla bir şaka olduğunun farkındayız, oysa 2020’yi başlatan şeyin bu değin olduğu açık. Satın alabileceğiniz bir ürün olarak ortaya çıkmaz, ama belki bu yıl Charmin size son TP paketini kapmak için marketteki diğer botlarla savaşacak bir savaş robotu duyurabilir.

Resim: Elephant Robotics

The MarsCat

Elephant Robotics’in MarsCat’i çok sayıda yürek çaldı ve hatta Stephen Colbert’in Geç Şovu’na çıktı. CES 2020’den derhal önce bir Kickstarter olarak piyasaya sürüldü ve şirket, erken destekçilerin robotik arkadaşlarını Mart 2020’de alacağını söyledi. Bugün, Indiegogo’da ve demin kimse kendi robotunu almamış gibi görünüyor. Gönderim tarihi hemen Mart 2021 ve şirket güncellemeler ve YouTube videoları yayınlıyor, ama yine de ortak kitle fonlaması hikayesinin burada tekrar yayınlandığını görüyoruz.

Resim: Sam Byford / The Verge

Samsung Neon

Mevcut durum: Bir Daha asla sormayacağınız için kuruluşa odaklanmıştır

Hiçbir şey buhar yazılımları “suni insan” ifadesine benzemez. gerçi Samsung’un Neon’u, güya suni zeka projesiyle ilgili fiziki teferruatlar olmamasına karşın, gizem içinde kalırken üzüntü verici miktarda vızıltılı basın üretti.

Neon’un gerçekte ortaya çıkardığı şey, etkileyici yüz animasyonu teknolojisine sahip bir dijital avatar projesiydi, fakat şirketin kendisi için her zaman koyduğu yapay insan ölçütüne yakın hiçbir şey yoktu.

Neon şimdi nerede? Galaxy akıllı telefonlarda sohbet robotu olarak veya bu konudaki herhangi bir akıllı telefon, başvuru, web sitesi ya da oyunda değil. Hayır, bunun yerine Neon, Android Authority’ye kadar, belli ki işletmelerin alıcı hizmetleri gibi gerçek zamanlı söylev ihtiyaçlarını geliştirmek için kullanabilecekleri bir API şeklinde kurumsal bir çözüme geçti. giderken, Neon proje lideri Pranav Mistry, o zamandan beri Neon’un Samsung cihazlarına gelen tüketici versiyonu hakkındaki yorumlarını geri yolladı. Bixby’den sonradan, doğrusu daha azını bekleyebilir miyiz?

Fotoğraf: Chris Welch / The Verge

Samsung Odyssey G9

Mevcut durum: Olağanüstü lakin stokta değil

Samsung Odyssey G9, özellikleri ve bütün fiziksel boyutu ile uyarı çekti – olağanüstü çözünürlük ve parlaklığa sahip 49 inç, 240Hz, kavisli bir oyun monitörü.

Fakat sorgulamadığımız şey, bu monitörün kuşkusuz bu unvanı yargı ettiğiydi. Aslında ellerinizi monitöre taşımak daha eksik heyecanlandırıcı oldu. İlk alıcılar, yavaşça giderilen farklı alanlara yönlendirilmiş sorunlar bildirdiler, fakat hemen aniden bundan böyle satın alamazsınız.

görünürde bundan böyle eBay dışarıya zahmetsizce bulunamıyor – Samsung bize mağazaların onları müsait değil olarak göstermesinin nedeninin “yarı görünmeyen bir talep” olduğunu söylüyor ve elbette durdurulmadığını söylüyor, ama ben yapabilirim ‘ Gerçekten satın alamayacağınız bir ürünü Winner’s Circle’a koymayın, hemen yapabilir miyim?

Asus ROG Zephyrus G14

Mevcut durum: Kullanılabilir ve fiilen çok iyi

Zephyrus G14 ilklerden biriydi dizüstü bilgisayarlar, AMD’nin Zen 2 mimarisini dizüstü bilgisayarlara getiren birincil yongalar olan Ryzen 4000 ile duyuruldu. Zen 2’nin masaüstü bilgisayarlarda iyi olduğunu bilsek de, mobil cihazlarda kanıtlanmamıştı ve G14’ün bir fiyatı yoktu, bu yüzden iyi bir anlaşma olup olmayacağı da açık bir soruydu.

< Bu soru cevaplandı: G14 1.049 $ 'dan başlayarak piyasaya sürüldü, ancak başlıca tatlı nokta RTX 2060 Max-Q ile 1.449 $' lık modeldi.CES 2019'da, şirketin Osé Robotic Massager'ı robotik ve insansız hava araçlarında bir İnovasyon Ödülü kazandı ve gerisinde CES ödülü elinden aldı ve Lora DiCarlo'nun oldukça cılız bir gerekçeyle sergilenmesini yasakladı. Ama şirketin 2020'de geri dönmesine izin verildi ve ürünlerini sergileyebildi. Bonus olarak, gösterdiği oyuncaklar sahiden var ve satın alınabilir (nispeten yüksek fiyat etiketlerini karşılayabiliyorsanız, yani.)

Bütün bu dramın olduğu zaman bilmediğimiz Oysa yılın başlangıcı, pandeminin her türlü sosyalleşmeye kısıtlama getirmesi sebebiyle seks oyuncak endüstrisinin devretmek üzere olduğu şahane bir yıldı. “WAP” kadar açık bir şarkının haftalarca listelerde bir numara olduğu bir yılda, bu CES tartışması 2020’de şovdan meydana çıkan en kayda değer şeylerden biri olabilir. üstüne için (ve daha eksik yalnızlık) 2021.

.

Comments
To Top