Haber

CES 1. Gün: TCL atışını yapıyor ve Intel hızla çöküyor

TCL, XL Collection TV serisini duyurdu ve bu yıl 8K'yı ana akım haline getirme sözü verdi

Las Vegas’taki CES’te genel olarak olan şeylerden biri, bir şirketin ya da diğerinin sahiden zorlaştığını hissetmenizdir. Birkaç sene önce Google, Google Asistan’ın zeki eve hükmetmeye hazır olduğunu uygulamak için bir dış mekan CES kurulumuna umulmadık miktarda para atmaya başladı. Akıllı evdeki bir trendin hızlanmasıydı: Alexa ile bir ekosistem oluşturmak için yapılan bir savaş. 2018’de kongre merkezinin dışarıya duran bu akım, hem metaforik ayrıca de bedenen büyük belirdi.

Artık CES yalnızca çevrimiçi olduğu için, şirketlerin göğüslerini şişirmeleri ve kendilerinin (veya ürünlerinin) büyük başarı elde ettiğini bildiri etmesi azıcık daha zor. gerçi bir şirket sınamak için elinden gelenin en iyisini yapıyor gibi görünüyordu: TCL. Ve diğer bir şirket, Intel, Apple’ın kendi çiplerinde elde ettiği performanstan hâlâ gözümüzü keserken işlemcileri için heyecan uyandırmaya çalışıyor.

Her iki TCL hakkında da bazı düşüncelerim olacak. ve aşağı Intel, ardından CES’in ilk günündeki en büyük haberlerin geri kalanı (LG’nin daha yeni, daha parlak OLED TV’leri dahil). Ondan önce, gerçi birkaç konut temizliğim var. Ilk Önce, bu haber bülteninin sizi gizlilik bildirimimize yönlendirmesi için yıllık gereksinimin zamanı geldi ve bana bu yıl kayda değer bir değiştirme olmadığını söyledim.

Dieter, The Verge’den tüketici teknolojisi, yazılımı ve günün en manâlı teknoloji haberleri hakkında yazıyor. İşlemci haber bültenlerinin arşivini buradan okuyabilirsiniz. İşlemci de aynı amaca sahip bir YouTube serisidir: birazcık mizahla akıllı ve şaşırtıcı analizler sunmak. The Verge’nin bütün fantastik videolarına buradan abone olun! Abone olun

Abone olarak, The Verge’den günün en fazla okunan hikayelerini de vurgulayan günlük bir haber bülteni almayı kabul etmiş olursunuz The Verge sponsorlarından ve / veya ortaklarından nadiren gönderilen mesajlar.

İkincisi, yeni bir haber bültenimiz var! Verge Deals , ticaret ekibimizin bulduğu gadget’larla ilgili en iyi anlaşmalardan bazılarını toplayan haftalık bir e-postadır. Buradan abone olabilirsiniz.

TCL

Verge okuyucuları, iyi fiyatlara iyi kalite karşılayan iyi karşılanmış TV’leri doğru TCL’yi en iyi tanıyor olabilir. Bu değerinde sebebiyle uyumlu olarak önerilen listelerimizin başında geliyorlar. Geçen yıl TCL, markasını ABD telefon pazarına koymak için daha fazla çalışacağını söyledi, fakat bu fiilen işe yaramadı. Bu yıl şirket tüm durakları kaldırdı.

TCL, XL Collection TV serisini duyurarak bu sene 8K’yı esas akıntı haline getirme sözü verdi.

Chris Welch’in belirttiği gibi, şirket, Küçük LED teknolojisinin erken benimsenmesini tanıtan “dikenli” bir blog yazısı yayınlayacak dek ileri gitti. Keza, fonksiyonel olarak LG’de çekim yapmaya eşit olan OLED TV teknolojisinde de bir çekim yaptı.

TCL bununla birlikte onu diğer ürün kategorileriyle ilişkilendirmenizi sağlamaya çalışıyor. Giyilebilir Ekran gözlüklerini, yeni kablosuz tomurcukları, bir evcil hayvan izleyicisini ve bir tablet ile bir e-okuyucu aralarında bir geçiş olan TCL NXTPAPER’ı piyasaya sürmeye hazırlıyor. Bu son aygıt, birazcık daha artı e-kağıt gibi davranan oysa bütün renkli olan garip bir LCD ekrana sahip.

TCL’nin bugün yaptığı telefon duyuruları, daha fazlasını vaat eden iki düşük kaliteli 5G telefonu içeriyordu. Bunu gördüğümde, “TCL” nin “LG’yi Kopyalamaya Çalışmak” anlamına geldiği konusunda şaka yaptım. Lakin bunun hakkında ne dek fazla düşünürsem, o kadar fazla şaka olmadığını düşünüyorum. Telefonlara gelince, TCL gerçekte LG’nin kapladığı alanı işgal etmeye çalışıyor. Kullanıma hazırlanmış 5G telefonları var ve müşterilere satmak için Samsung ve Apple’dan daha ucuz bir şey istediklerinde marka taşıyıcılarının başvurduğu marka elde etmek istiyor.

TCL, ABD’de daha fazla marka tanınırlığı kazanma çabasının bir parçası olarak, bu yıl bölgeyi ucuz akıllı telefonlarla dolduruyor.

Bu sene bir TCL gadget’ı satın almasanız bile, getirmeye çalıştığı baskının herhangi bir etkisi olup olmayacağını görmeye bedel. veya, CES’teki o kadar çok şey gibi, tümü şaşaa içinse.

Intel

Intel, bu sene büyük değişiklikler hakkında büyük bir hikaye anlatmaya çalışan diğer bir şirket. Intel, markasını bir kereden pozitif desteklemek için CES’i bir çıkış noktası olarak kullanmaya çalıştı. En dikkate değer son misal, gösterişli açılış konuşmasının çipleri için bir dizi çok kötü emniyet probleminin derhal ardından gerçekleştiği 2018 olacaktır. Tüm mesele, duruşmalara gölge düşürdü.

Bu yıl emniyet sorunu yok, ancak hala bir gölge var. Bu defa, yakın zamanda dizüstü bilgisayarlarında doğrusu çok iyi M1 Arm tabanlı çipi tanıtan ve bu süreçte Intel’e önyükleme karşılayan Apple göre yayınlanıyor. Hemen genellikle bu çip savaşlarının bazen fazla indirgeyici olduğu için düzenlenmesinden hoşlanmıyorum: PC pazarı fazla geniş ve fazla yönü olan. Ancak Apple’ın çipleri böylece manâlı ama, şirketin aniden Intel’in yönetebileceğinden çok daha verimli sistemler üreten bir rakibine nasıl atıfta bulunmadan Intel ve PC’ler hakkında düşünmenin bir yolu yok.

Bu değil Intel’in halihazırda M1’e bütün bir yanıt vermesini ummak akılcı, oysa şirketin bu yıl içinde Alder Lake olarak adlandırılan 12. Cins yongaları şeklinde rekabet edebilecek bir şey sunmayı planladığı ortaya çıktı.

Zamanlama bilhassa uygun: Alder Lake yongaları, Intel’in Kasım ayında piyasaya sürdüğü ezber bozan M1 işlemciler gibi üretilen Arm tabanlı yongalara en yakın ürünü temsil ediyor. Intel’in hibrit yongalarını kendi serisinde ölçeklendirmeye çalıştığı gerçeği, şirketin ileride kendi teknolojisiyle Apple’ın Arm başarısını taklit etmeye çalıştığını gösterebilir – bilhassa Intel’in daha geleneksel yonga stratejileri gecikmelerle karşı karşıya kaldıkça alımlı bir hafıza. Intel’e gelen darbe, onu bir araya getiremiyor ve yongalarını rekabette büyük zor karşılayan 10nm ve 7nm işlemlerine aktaramıyor gibi görünmesidir. Bu vuruş yargı edilmiş, oysa bir takım açılardan da indirgemeci. 14nm’nin kısıtlamaları altında bile Intel’in bu yıl oldukça iyi cihazlara zorlama verebilecek birkaç şeyi var:

Intel’in yeni Core i9-11900K amiral gemisi işlemcisi 2021’in başlarında gelecek .”

11. Nesil lakaplarına karşın, yeni Rocket Lake-S çipleri teknik olarak hala 14nm cipsler. 10nm sürecini kullanmayın. Fakat, 10nm çekirdek tasarımını 14nm’ye geri getiren Intel’in Cypress Cove çekirdeklerine sahipler ve Intel’in daha süratli Xe entegre grafikleriyle birlikte daha yüksek hızlara izin veriyorlar.

┏ üçlü> Intel’in en yeni 11. Cins H serisi yongaları, şimdiye kadarki en hızlı ultra portatif oyun dizüstü bilgisayarlarını taahhüt ediyor .

Yeni 35W H serisi yongalar, paranın satın alabileceği en sağlam ve en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarında yer alan işlemciler olmayacak, oldukça güzel bir performans sunacaklar – yani daha minik veya daha hafif dizüstü bilgisayarlar, daha minik çekirdek sayıları ve daha eksik termal boşlukla bile siklet sınıflarının üzerine çıkmaya başlayabilirler.

Dizüstü bilgisayarlar ve PC’ler

Microsoft’un yeni Surface Pro 7 Plus’ta daha büyük bir pil, çıkarılabilir SSD ve LTE var . Bütün iyi eklemeler ve iyi Microsoft, bunun bir “Plus” güncellemesi olduğunu ve tam bir revizyon olmadığını kabul etti.

Bu da bana neyin önce geleceğini merak etmeme neden oluyor: Surface Pro X’te bir Intel çipi, Surface Pro X’te güçlü performansa sahip Arm tabanlı bir çip ya da evrenin ısı ölümü.

Lenovo’nun ThinkPad X12 Detachable’ı 12 inçlik bir ekrana sahiptir ve mükemmel çıkarılabilir . Tam bir ilerleme ThinkPad, Surface Pro’yu ele alıyor ve bir takım açılardan Microsoft’un yapmasını dilediğim şey buydu. Epeyce faydacı bazı avantajlarla (sağlamlık için MIL-SPEC 810G) herzamanki olarak “ThinkPad” duygusal veren azıcık güncellenmiş tasarım, ama ne eyvah fakat yeterli temas noktası değil. Bunu görmekten coşku duyuyoruz.

HP, Snapdragon destekli Elite Folio dönüştürülebilir ‘i duyurdu . Özgün form faktörü ve fazla sayıda yoklama spec kutuları. Keşke Windows’un bu yıl birçok insana nasihat edecek kadar iyi olacağına güvenebilseydim. yine de neye bulaştıklarını bildikleri sürece bazı ırk bundan büyük avantaj sağlayacaklar:

İşlemci Qualcomm’un yeni Snapdragon 8cx Gen 2 ve ayrıca LTE ve 5G de var X20 ve X55 modemler aracılığıyla temas. Folio, 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB depolama alanıyla yapılandırılabilir.

HP, yerel olarak depolanan video dosyalarını izlerken 24,5 saate dek pil ömrü olduğunu bahis ediyor, oysa bunun daha realist iş yüklerinde nasıl sonuçlanacağını kendimiz görmemiz gerekecek.

Western Digital, portatif SSD’lerindeki depolamayı ikiye katlayarak 4 TB’a çıkarır . Yeni tür konsollar için harici depolama olarak böylece iyi çalışmaz, ancak hareket halindeki video yaratıcıları için bir nimet.

Akıllı ev

Chamberlain neden köpeğiniz için 3000 dolarlık bir otomatik garaj kapısı yapı etti . Sean Hollister, yeni bir ürün geliştirmenin perde arkasına büyük ve acayip bir bakışla:

Dolayısıyla, diğer bir kanat meydana getirmek yerine, garaj kapısı açma şirketi kapandığında en ince ayrıntısına kadar mühürleyen ve kilitleyen bir köpek portalı ile kendi başına bir kapı yapı etmeye başladı. Tercihen, orada olduğunu bile bilmeyeceğiniz bir evcil hayvan kapısı olurdu.

Lutron’un dış mekan zeki prizi, ışıklarınızı herhangi bir yerden yoklama edebilir. sezon . Ah, bu zekice. Dış mekan aydınlatması, zorunlu olarak, iç mekan ampullerinden fazla daha çeşitli ve daha az standartlaştırıldığı için, bilgisayarın içini dış mekan aydınlatmasından parçalamak aslında iyi bir akıl.

Samsung, şarap döküp size meşrubat getirebilen bir robot yapıyor . “Bana bir bira getir” testi, Turing testinin robot eşdeğeri ve bu başarılı görünüyor.

Zeki mi? Elbette.

Orijinal Aware hareket seziş sistemi, Wi-Fi sinyallerinin bir ağ sistemindeki yönlendiriciler aralarında evinizin etrafında nasıl döndüğünü algılar. Hareket doğal olarak bu sinyallere müdahale ederek yönlendiricilerin herhangi bir ek donanıma gereklilik duymadan hareket idrak kurulumu olarak hareket etmesine izin verir. … Linksys acilen, hoparlörler, zeki anahtarlar ve termostatlar gibi öteki internet benzer zeki konut ürünlerinden faydalanmak için yardım ekliyor

TV’ler

LG’nin 2021 TV dizisi şimdiye kadarki en aydınlık OLED’ini içeriyor . LG’nin tüm yelpazesi bu yayında enine boyuna açıklanmıştır, ama parlaklık en manâlı kısımdır. “Aydınlık oda” olayı, OLED konusunda beni suskun kılan şeyler söz konusu olduğunda yalnızca yüksek fiyatlardan sonra ikinci sırada geliyor (yanma üçüncü, ama uzak bir üçüncü).

Parlaklık kaldı uzun yıllar LCD TV’ler için şampiyon bir etken; siyahlara ve mükemmel izleme açılarına karşın, bazen bir OLED seti ultra aydınlık bir odaya yapıştırırsanız işi bitiremez. Ama LG, 2020’nin GX serisinin arkasında gelen yeni G1 serisinde bulunan Evo panelinin, gelişmiş parlaklık ve HDR için önceki OLED TV’lerinden daha yüksek krank yapabileceğini söylüyor.

Bir süre önce Apple, bir LG monitörünü bilgisayarlarının vazgeçilmez ekranı olarak seçti. Çok hoş bir monitördü ve o kadar görünüyor ki değerli bir halef olacak gibi görünüyor.

Sony, yaklaşık olarak 4K Blu-ray dek iyi bir akış kalitesi taahhüt ediyor Bravia Core film hizmetinde . Julia Alexander:

Bravia Core, Netflix’in yerini almayacak, fakat görünürde özellikle müşteriler yeni TV setlerinin en üst seviye yeteneklerini sunar. Reel 4K HDR özelliklerine sahip bir TV satın aldığınızda ve en iyi 4K YouTube kanallarını oynattığınızda yeni setinizle yeni attığınız eski istif arasındaki farkı görmeye çalıştığınızda olduğu gibi.

Aygıtlar

Bu, Sony’nin Airpeak uçağıdır . Sony Alpha kameraları taşımak için planlanmış bir Sony drone, Çok Büyük Amatörden profesyonele film yapımcıları için anlaşma. Hala çok sayıda açık soru var, ama bu şeyin bir etki yaratmasına dikkat edin. Ufak bir öğüt: Sony’nin kamera yazılımı arayüzlerinden sorumluluk sahibi sosyopatların bundan çok uzakta tutulduğundan belirlenmiş olun.

Vuzix’in yeni microLED zeki gözlük görünümü Yüzünüze gerçekte takmak isteyeceğiniz bir şey gibi . Vuzix, hemen hemen hatırlayabildiğim kadar uzun yıllar boyunca bir tür yüz üstü ekranlar belirten bir CES elyafıdır.

Bu, açıkta her sene gürültü patırtı olmadan minik, yinelemeli iyileştirmeler yapan bir şirkete iyi bir örnektir.

Sonunda evde dondurma yiyebilirsiniz dondurma kapsülleri doğruca . 2021 hedefim hemen okuduğunuz bülteni kapsüller yoluyla dağıtmak.

YSL’nin dudak boyası kapsülü gadget’ı istediğiniz tonu oluşturacaktır . TÜM ŞEYLERİ PODLAYIN

Telefon aksesuarları

OnePlus’ın ilk giyilebilir cihazı, iki haftalık pili olan bir bütçe fitness takipçisidir . Bunlar iyi görünüyor!

OnePlus Bandı 126×294 çözünürlüğe sahip dikdörtgen 1,1 inç OLED ekran ve silikon saat kayışı içerir. Siyah, lacivert ve “mandalina grisi” renklerde mevcuttur ve IP68 toz ve su geçirmezlik derecesine sahiptir. 5ATM derecesi, 50 metreye dek derinlikte 10 dakika her tarafında suya dayanıklı olduğu anlamına gelir. Dahili olarak, OnePlus’ın iki haftaya değin batarya ömrü sunması gerektiğini söylediği 100 mAh’lik bir pil var.

PopSockets, MagSafe’e geçiyor < strong>. PopSockets’i seviyorum lakin bunun iyi bir fikir olduğundan FAZLA şüpheliyim.

MagSafe güçlüdür, ama bunun için yeterince enerjik değildir.

Qualcomm’un ikinci tür ultrasonik parmak izi okuyucusu, orijinalinden daha büyük ve daha seri . Ekran içi parmak izi sensörlerinin kilidi açmak için aldığı yarım atım daha uzun ekran içi parmak izi sensörlerine alışmıştım, ancak geçen kış bir Pixel 5 kullanmaya geri döndüm ve kahretsin, geleneksel sensörlerin ne dek süratli olduğunu unuttum vardır. Qualcomm’un hız vaatlerinin gerçekleşmesini gerçekte umuyoruz.

.

Comments
To Top