Haber

CD Projekt Red’e Cyberpunk 2077 Yüzündne Toplu Dava Açılacak İddiası

CD Projekt Red'e Cyberpunk 2077 Yüzündne Toplu Dava Açılacak İddiası

Cyberpunk 2077, CD PROJEKT INKAR’in uzun yıllardır beklenen büyük oyunuydu. Hatta öyle fazla kişiye tarafından yapım, 2020 yılının en iyi oyunu olacaktı. Oyunun çıkışı ne eyvah oysa istenildiği gibi olmadı. 

İşi normalde oyunlar bile olmayan medya organlarına bile haber olan Cyberpunk 2077 için işler iyi gitmiyor. Diğer Taraftan yapım konsollarda büyük bıkkınlık yaşamış hatta Sony, online mağazasından kaldırılmıştı. 

CD PROJEKT INKAR, toplu davalarla uğraşabilir

cyberpunk 2077

New York Times’ın haberine kadar, Varşova’da hukukçular ve yatırımcılar aralarında görüşmeler devam ediyor. Görüşmelerin merkezinde ise firmaya karşı toplu bir dava açılması ihtimali yer alıyor. 

CD PROJEKT INKAR yatırımcıları aralarında da yer alan Mikolaj Orzechowski, yaptığı açıklamada kendi firmalarının hukuk departmanı ile birlikte toplu dava açmak için çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Davanın 286 nolu kanuna dayandırılacağı da açıklama edildi. Bu kanun, parasal faydalı olmak için hatalı bilgi verme durumunu ele alıyor.

Keza New York’lu hukuk firması Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz de CD PROJEKT RED SA’ya karşısında genel bir dava açılmak için analiz başlattığını açıkladı. Keza bu nedenle kayıp yaşamış yatırımcılara da iletişime geçmeleri için iletişime geçme çağrısı yapıldı.

CD PROJEKT RED için sıkıntılı dönem

cyberpunk 2077

Görünüşe bakılırsa Cyberpunk 2077, beklenen başarıyı yakalayamadığı gibi CD PROJEKT INKAR‘in başına da bela olacak gibi gözüküyor. çoğunlukla baktığımızda yatırımların başarısız olması ihtimali her zaman için bulunuyor. Burada sorun, Cyberpunk 2077 için bahşedilen bilgilerin hatalı olabileceği varsayımından kaynaklanıyor. 

Cyberpunk 2077 hakkındaki tartışmalar daha uzun süre bitmeyecek gibi duruyor. Oyun hakkında sizin görüşleriniz neler? Sizce Polonyalı firma başarısız mı oldu, yahut tekrar beri tutmayacak bir projeyi mi satıyordu? Oyunu oynama şansına erişebildiniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Comments
To Top