Haber

CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077’nin Fiziksel Kopyalarının İadesiyle İlgili Açıklama Yaptı

CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077'nin Fiziksel Kopyalarının İadesiyle İlgili Açıklama Yaptı

Son yılların en fazla beklenen ve çıkışından sonradan en çok ağız dalaşı yaratan oyunlarından bir her birine olan Cyberpunk 2077’nin sorunları CD PROJEKT RED’e epeyce pahalıya mâl oldu. Oyunun özellikle PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında meydana çıkan sürümü adeta oynanamayacak derecedeydi.

Oyunun PlayStation sürümünün dijital kopyasını satın alanlar da iade işlemlerine başladılar ve iade işlemlerinin başlamasıyla birlikte oyun PlayStation Store’dan da kaldırıldı. Geliştirici stüdyo CD PROJEKT INKAR de oyunu PS Store’a geri getirmek için sıkı bir şekilde çalıştıklarını dile getirdi. 

CD PROJEKT INKAR’den fiziksel kopya iadeleriyle ilgili izah etme

cyberpunk 2077

Oyunun dijital kopyalarının iadesi, görece daha kolay olan noktaydı ancak dahası oyunun maddi kopyaları bulunuyor. Birçok oyuncu, oyunun fiziksel kopyasını satın almış durumda. Peki, somut kopyaların iade işlemi nasıl olacak?

Mağazalar, genellikle kutusu gevşemiş Blu-ray disklerin iadelerini kabul etmiyor. Dolayısıyla oyunu Blu-ray olarak alanların da bir mağduriyeti laf konusu ve CD PROJEKT INKAR‘den bu konuyla ilgili de bir izah etme geldi.

Polonya merkezli stüdyo, oyunu satın aldıklarına dair evrak ile birlikte şirketle iletişime geçilirse geri ödeme yapılacağını dile getirdi. Yayınlanan devlete ait açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Oyunu aldığınız mağazadan geri ödeme alamıyorsanız 21 Aralık tarihine değin bizimle iletişime geçin”. Siz de oyunun fiziksel kopyasını satın aldıysanız ve iade etmek istiyorsanız email protected e-posta adresi üzerinden şirket ile iletişime geçebilirsiniz.

Oyunu iade etmeyip yamalarla ve güncellemelerle düzeltilmesini bekleyenlerdenseniz oyun için yayınlanan Hotfix 1.05 yamasıyla ilgili haberimizi okuyabilir ve yeni yamayla birlikte yapılan düzeltmeler hakkında data edinebilirsiniz.

Comments
To Top