Haber

CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077’nin 8 Milyon Ön Sipariş Aldığını Açıkladı

CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077'nin 8 Milyon Ön Sipariş Aldığını Açıkladı

Bugün günlerden Cyberpunk 2077! Milyonlarca oyunseverin senelerdir beklediği oyun, nihayet piyasaya sürüldü. Oyun her ne değin ilk etapta negatif yorum almış ve eleştirilerin odağına oturmuş olsa da oyuncular, bu oyuna erişip, deneyimleyebilmek için ellerinden geleni ardına koymuyorlar. Oyuncuların haklı heyecanları basit basit düşecek gibi görünmezken geliştirici takım CD PROJEKT RED de arkasına yaslanmış, günün tadını çıkarıyor gibi görünüyor.

Geliştirilme sürecinde her zaman ertelenen, ilk önce duyurulmasının üzerinden 8 yıl geçen oyunla ilgili yapılan devlete ait bir yorumlama, Cyberpunk 2077’nin ön sipariş sayısını gözler önüne seriyor. Şirket göre yapılan açıklamalara kadar uzunca bir vakit daha konuşulacak bu oyun, böylece çok yapımın ömrü her tarafında yaptığı toplam satıştan çok daha artı ön sipariş aldı. 

CD PROJEKT INKAR: Cyberpunk 2077’nin ön sipariş miktarı 8 milyon

Cyberpunk 2077

Aslına bakacak olursak Cyberpunk 2077’nin popüler olacağı zaten biliniyordu. Oysa oyunun daha ön sipariş zarfında 8 milyon adet satmış olması, pek de beklenen bir şey değildi. Bir De bu denli ön sipariş miktarı, oyunun oluşturacağı hasılatın dudak uçuklatacağının da bir göstergesi. Video oyun sektörüyle ilgili yaptığı araştırmalarla bilinen Niko Partners isimli platformun analistlerinden Daniel Ahmad, Cyberpunk 2077’nin hasılatıyla ilgili tahminlerini paylaştı.

Daniel Ahmad göre yapılan açıklamalarda, bu ön sipariş miktarının CD PROJEKT RED’e 500 milyon dolar kazandırmış olacağını söylüyor. Bunu dünyanın en popüler oyunlarından bir her birine olan GTA 5’in ön sipariş hasılatıyla kıyasladığımızda, GTA 5’in adeta güya yarıya kazandığını görüyoruz. Oyun o dönemlerde, 300 milyon dolar civarında ön sipariş hasılatı kazanmıştı. Fakat GTA 5, oyunun ilk gün satışlarında da önemli paralar kazandırmıştı. Saatler geçerken Cyberpunk 2077’nin ilk gün satışları da emin olacak ve hangi yapımın daha iyi bir ilk gün geçirdiğini her zaman birlikte göreceğiz.

Comments
To Top