Haber

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin 13 Milyon Kopya Sattığını Açıkladı

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin 13 Milyon Kopya Sattığını Açıkladı

Cyberpunk 2077, geçtiğimiz Aralık ayında satışa çıkmasının arkasında ayrıca yoğun tenkit yağmuruna tutulmuş, keza de birçok birey göre beğenilmişti. Bilhassa PlayStation 4 tarafında sorun yaşayan binlerce oyuncu, Cyberpunk 2077’yi iade etmek zorunda kalmıştı. 

Cyberpunk 2077 gibi gidişatı böylece de iyi olmayan oyunların yapımcıları, satış rakamlarıyla ilgili data vermekten çoğunlukla kaçınır. Oysa CD Projekt Red, satış rakamlarının potansiyel yatırım kararlarını etkileyeceğini belirterek net satmak rakamlarını tanımlama kararı aldı. Yapılan açıklamaya kadar Cyberpunk 2077, lansman tarihinden 20 Aralık’a değin bütün 13 milyon kopya sattı. 

Cyberpunk 2077, ilk 10 günde satmak rekorları kırdı

cyberpunk 2077

Büyük bir heyecanla beklenen bu oyunun hayal kırıklığı yaratması ne CD Projekt Red ne de yatırımcılar için iyi bir haber oldu. CD Projekt Red, şeffaflık adı aşağı satış rakamlarının oyuna yatırım potansiyelini artıracağını düşünerek, ayrıca dijital ayrıca de fiziksel olarak satılan kopyaların bilgilerini verdi.

Oyun, yalnızca 10 günde keza maddi ayrıca de dijital olarak 13 milyon kopya sattı. Cyberpunk 2077 çıkmadan önce Bloomberg analistleri, oyunun birincil yılında 20 milyon kopya satacağı tahmininde bulunmuştu. CD Projekt Inkar’in açıklamış olduğu bu sayılarla Cyberpunk 2077’nin bir yıllık hedefini birincil 10 günde yarıladığı ortaya çıkmış oldu. Bu satmak rakamlarının içerisinde kesinlikle iadesi yapılan oyunlar da dahil, oysa CD Projekt Red, iade oranlarıyla ilgili bir izah etme yapmadı. 

CD Projekt Red, satılan 13 milyon kopya sayesinde oyundan 780 milyon dolardan artı gelir elde etti. Bu da oyunun en iyi çıkış yapan oyunlar kategorisine girmesine olanak sağladı. Rockstar Games’in Inkar Dead Redemption adlı oyunu ilk haftasında 725 milyon dolar gelir sağlarken, Call of Duty: Çağdaş Warfare birincil üç gününde 600 milyon dolar hasılat elde etti. Bu da Cyberpunk 2077’nin bu sene meydana çıkan öteki oyunların arasından sıyrılıp zirveye oturacağını gösteriyor. 

Comments
To Top