Haber

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’deki Sorunlar Nedeniyle PS4 Oyuncularından Özür Diledi

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077'deki Sorunlar Nedeniyle PS4 Oyuncularından Özür Diledi

Geçtiğimiz hafta itibarıyla oyuncuların beğenisine sunulan Cyberpunk 2077, o kadar çok konuda tartışmaların odak noktasına oturdu. Bu bağlamda oyuncuların en çok konuştukları meselelerden bir adam başına de oyunun PlayStation 4 sürümüydü. Oyuncular tarafından paylaşılan geri bildirimlere göre Cyberpunk 2077, PS4’te düşük performans veriyor ve hatta çöküyor. Hal böyle olunca da pek fazla oyuncu, Cyberpunk 2077’yi iade olabilmek için yaklaşık olarak sıraya girdi.

Sony, satın alınan oyunlar için bir geri ödeme politikası sunmuyordu fakat Cyberpunk 2077’de yaşanan sorunları haklı bulan şirket, bu oyuna özel iade sağlayıp, oyuncuların parasını teslim etti. Ama bu durum, şu sıralar eleştirilerin odak noktasında olan CD Projekt INKAR ekibinin de dikkatinden kaçmadı. Geliştirici takım, konuyla ilgili olarak bir açıklama paylaştı.

“PlayStation 4 sahiplerinden özür dileriz”

Cyberpunk 2077

Devlete Ait Twitter hesabından bir tanımlama yapan CD Projekt INKAR, PlayStation 4 sahiplerinden özür diledi. Cyberpunk 2077 deneyimini bu oyun konsolunda yeterince iyi şekilde sunamadıklarını ifade eden yetkililer, ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini ve eski nesil konsol sahipleri için de özgün bir deneyim sunmaya and içtiklerini belirttiler. Ayrıca geliştirici takım, sorunların giderilebilmesi için bir takvim de açıkladılar.

CD Projekt RED’in açıklamalarına kadar PlayStation 4 için halihazırda böylece fazla yama yayınlandı. Ama bu kadarla yetinmeyeceklerini bildiren şirket, önümüzdeki bir hafta içinde yeni bir yazılım güncellemesi daha sunacaklarını, bu sayede de sorunları çoğunlukla çözeceklerini açıkladılar. Keza ocak ve şubat aylarında da PlayStation 4 sahipleri için iki büyük güncelleme daha sunulacağını söyleyen CD Projekt RED, bu güncellemelerle olası olan en iyi deneyimin sunulacağını ifade ediyor.

Comments
To Top