Haber

CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077 Videoları İçin Açıklama Yaptı

CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077 Videoları İçin Açıklama Yaptı

Daima ertelenen, büyük coşku yaratan ve tartışmalara konu olan oyun Cyberpunk 2077’ye kavuşmamıza bundan böyle bir haftalık bir vakit kaldı. 10 Aralık’ta herkes oyuna erişim sağlayabilecek. Bazı uğurlu oyunseverler ise şimdiden yapıma kavuştu.

Pek çok perakende satıcısı, oyunu kullanıcılarına resmi çıkış tarihinden önce ulaştırdı. Sahiden Cyberpunk 2077 defalarca ertelendiği için önceden tasarlanmış sevkiyatların değiştirilmesi öyle mümkün olmadığı için böyle garip bir koşul ortaya çıktı.

CD PROJEKT INKAR video avında

CD Projekt Red

Oyunun da yapımcısı olan CD PROJEKT INKAR ise oyuna dair videoların internete yayılmasından oldukça rahatsız durumda. Hatta oyunla ilgili olarak paylaşılan video ve içerikleri de epeyce süratli bir şekilde kaldırtıyorlar. 

Videolar YouTube ve öteki platformlarda ortaya çıktıkça bu içeriklere karşısında hamle yapan işyeri, bir de açıklama yayınlayarak ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Firmadan yapılan açıklamada, 9 Aralık günü gece saat 12’den önce bu cins içerikler yayınlayanların paylaşımlarının kaldırılacağı açıklama edildi. 

Bu açıklama, oyun hakkındaki incelemelerin de bu tarihten itibaren erişilebilir olacağını gösteriyor. Tabii fakat bu değin uzun zaman beklenen bir oyuna bu dek para veren kimse daha oyuna başlamadan sonunu öğrenmek istemiyor. 

Cümbür Cemaat için aynı tecrübe

cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 için bir paylaşımda yer alan işyeri, bu değin büyük bir oyunun her oyuncu için benzer şekilde, sürprizbozansız şekilde deneyimlenmesi gerektiğini belirtti. Oyunda pek fazla ayrı hikayenin, takip edilebilecek öyle çok öbür yolun, sürprizlerin ve göndermelerin olduğunu düşünürsek firmanın bunları keşfetmeyi oyunculara bırakmak istemesi adi.

CD PROJEKT RED genel olarak bu soruna epeyce uzlaşmacı ve yumuşak davranıyor. Yaptıkları paylaşımda da kullandıkları dil genelde nazik ve temiz kalpli. Muhtemelen pek çok birey de bu yaklaşımdan mutlu olacaktır.

Comments
To Top