Haber

CD Projekt Red: Cyberpunk 2077 Kesin Olarak 10 Aralık’ta Çıkacak

CD Projekt Red: Cyberpunk 2077 Kesin Olarak 10 Aralık'ta Çıkacak

Polonyalı oyun stüdyosu CD Projekt’in en yeni oyunu olarak karşımıza çıkacak Cyberpunk 2077‘nin piyasaya çıkışı tam bir yılan hikayesine döndü desek artı abartmış olmayız. Zira uzun senelerdir geliştirme aşamasında olan oyun için açıklanan ilk çıkış tarihi Nisan 2020 olmuştu. Ancak sonrasında çıkış tarihi nisandan eylüle, eylülden kasıma, kasımdan da aralığa ertelendi. 

Kısa zaman önce üçüncü çeyrek parasal şart toplantısını gerçekleştiren CD Projekt’te CFO koltuğunda oturan Piotr Nielubowicz, The Witcher serisinin şirkete hala mükemmel seviyede para kazandırdığını aktarırken, Cyberpunk 2077’nin kesin olarak 10 Aralık’ta çıkış yapacağını bildirdi.

cyberpunk 2077 çıkış tarihi

CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin 10 Aralık tarihinde oyuncularla buluşacağı konusunda kendinden belirlenmiş ifadeler kullanıyor olsa da şirketin eylül ve kasım aylarındaki ertelemeler için de aynı ifadeler kullandığını unutmamak gerekiyor. Bir diğer deyişle; konu Cyberpunk 2077 ise ertelenme ihtimalı defalarca bulunuyor.

cyberpunk tweet

Bu ihtimali birazcık daha açtırmak gerekirse; Penguino, 26 Ekim’de yapmış olduğu bir paylaşımda Cyberpunk 2077’nin resmi Twitter hesabını etiketlemiş ve oyunun 19 Kasım’da doğrusu de çıkıp çıkmayacağını sormuştu. Cyberpunk 2077 hesabı, oyunun 19 Kasım’da çıkacağını “muhakkak onaylayabiliriz” şeklinde bir yanıt vermiş, oyun bir gün sonradan aralık ayına ertelenmişti.

Comments
To Top