Haber

CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077 İçin Yeni Bir Yama Yayınladı

CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077 İçin Yeni Bir Yama Yayınladı

İlk duyurulduğu günden bu yandan sabırsızlıkla yolunu gözlediğimiz Cyberpunk 2077, 10 Aralık 2020 tarihinde oyuncularla buluştu. Daha önce 3 kez ertelenen oyun için beklentiler ve umutlar yükseklerde tutulurken CD PROJEKT INKAR, maalesef oyunu hazırlanmış olmayan bir şekilde piyasaya sürdü.

Cyberpunk 2077, bir önceki tür PlayStation ve Xbox oyun konsollarında oynanmayacak halde çalışırken yeni tür sistemlerde zeka sınırları zorluyordu. En kötüsü, oyun içinde göz ardı edilemeyecek kadar pozitif hata vardı. CD PROJEKT INKAR, oyunun çıkışının ardındaki bu hataları minimum düzeye indirmek için çalışmalara başladı. Bundan 1 hafta önce ilk yamayı yayınlayan şirket, bugün de Hotfix 1.05 yamasını yayınlamaya başladı.

Cyberpunk 2077 Hotfix 1.05 yaması yayınlandı:

cyberpunk 2077

CD PROJEKT INKAR’in Cyberpunk 2077 için yayınladığı Hotfix 1.05, beklendiği gibi pek çok hatanın giderildiği ve iyileştirmelerin getirildiği bir yama oldu. Öyle ama şirketin yayınladığı yama notlarında giderilen hataların listesi oldukça uzun. Oyun; görevler, oynanış, görsellik, kullanıcı arayüzü ve performans kategorilerindeki bazı hatalarından kurtuldu. Oyunda giderilen bir takım kayda değer hatalar şu şekilde oldu:

Görevlerde yaşanan/görülen dağıtılmış hatalar giderildi. Siper bölge NPC’lerin tepki süreleri iyileştirildi. HDR’a biraz daha sıcaklık eklendi. Oyunun kararlılığını artıran ve çökmesini engelleyen geliştirmeler yapıldı.

Twitch Türkiye’de Rekor Kırdık: Türk Twitch Yayıncılarına 30.000 TL Bağış Attık!

Yama, bunların yanı sıra hem PC tarafına keza de konsol tarafına özel bir takım geliştirmeleri ve iyileştirmeleri de beraberinde getirdi. PC tarafındaki geliştirmelerin çoğu oyunun performansı ve kararlılığını ilgilendiriyordu. Bu bağlantıya tıklayarak yama notlarının tümüne ulaşabileceğiniz yama, derhal yalnızca PlayStation ve Xbox için yayınlandı. Yama, PC kullanıcıları için en yakın zamanda yayınlanacak.

Comments
To Top