Haber

CD PROJEKT RED Başkanı, Cyberpunk 2077’nin Taban Konsollarda ‘İyi’ Performans Gösterdiğini Açıkladı

CD PROJEKT RED Başkanı, Cyberpunk 2077'nin Taban Konsollarda 'İyi' Performans Gösterdiğini Açıkladı

Oyun dünyasının aylardır merakla beklediği Cyberpunk 2077, son durdurma de yaşanmasaydı 19 Kasım günü çıkış yapacaktı. Ama oyunun geliştiricisi CD PROJEKT RED, paylaştığı açıklamada oyunun 9 farklı versiyonunu test etmenin kendilerini zorladığını belirterek çıkış tarihini 10 Aralık 2020 olarak düzenlemişti.

Bir ayın daha sonuna geldik ve Cyberpunk 2077 için bir kere daha gün saymaya başladık. Cyberpunk 2077’nin son çıkış tarihine gitgide artarak yaklaşırken kesinlikle oyun dünyası da oyunun bir kere daha ertelenip ertelenmeyeceği hakkında haklı olarak belirsiz durumda. Lakin bugün, CD PROJEKT RED başkanı Adam Kicinski göre sakinleştirici bir tanımlama yapıldı.

Cyberpunk 2077 taban konsollarda ‘iyi’ performans sunuyor:

cyberpunk 2077

CD PROJEKT INKAR, geçtiğimiz gün bir konferans düzenlemişti. Bu konferansta geliştirici şirket, oyunun bitmiş ertelenmeyeceğine dair laf verdi (bir kere daha). Şirket yöneticileri, oyun dünyasından gelen Cyberpunk 2077’nin taban konsollarda nasıl bir performans gösterdiği sorusuna da yanıt verdi.

CD PROJEKT INKAR başkanı Adam Kicinski, bu soruyu şu şekilde cevapladı:

“Emrindeki ki performans Pro’lardan azıcık daha düşük fakat bu kadar büyük bir dünyaya tarafından şaşırtıcı bir şekilde iyi olduğunu söyleyebilirim. Yani azıcık düşük fakat epeyce iyi. Yanıt bu.”

Adam Kicinski, bu sözlerinin gerisinde oyunun çıkış tarihi için yapılan 3 haftalık erteleme hakkında da bir soruya yanıt verdi. Kicinski, bu zaman içinde ekibin yeni cins konsollardaki performans konusunda hoş bir ilerleme kaydettiğini açıkladı. Son olarak Kicinski, oyunun tüm platformlarda iyi performans gösterdiğine inandıklarını söyledi.

Fazla oyunculu mod hakkında yeni tanımlama:

cyberpunk 2077

Bütün bunların yanı sıra Cyberpunk 2077’nin minimum değinilen konusu olan fazla oyunculu moda da konferansta değinildi. Adam Kicinski, yaptığı açıklamayla CD PROJEKT RED’in bu konuda demin konuşmaya hevesli olmadığını belirtti:

“Bu iyice ayrı ve büyük bir üretim. Bunu egemen bir üretim olarak değerlendiriyoruz. Natürel Cyberpunk evreninden geleceği için iyice egemen değil ve tek oyunculu Cyberpunk konseptine epeyce yakın. Oysa bizim görüş açımızdan bu bir başka bağımsız yapım ve bunun üstüne egemen bir ekip çalışıyor.”

Comments
To Top