Haber

CAT, Dünyanın İlk Antibakteriyel Telefonu S42’yi Duyurdu

CAT, Dünyanın İlk Antibakteriyel Telefonu S42'yi Duyurdu

ara sıra piyasaya sürdüğü dayanıklı akıllı telefon modelleriyle tüketicilerin ilgisini çekmeyi başaran CAT, bu kez de dünyanın ilk antibakteriyel telefonu “S42″yi duyurdu. Biomaster isimli bir şirket tarafından adamakıllı kaplanan telefon, ISO 22196 standartlarına sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bu kadarıyla da yetinmeyen tüketiciler, telefonu su aşağıda diledikleri gibi yıkayabiliyorlar. Çünkü telefon, önceki modellerde olduğu gibi su da geçirmiyor.

Biomaster, CAT’in akıllı telefonu için gümüş katkılı bir kaplama yaptı. Gümüş iyonları, telefonun yüzeyindeki mikropların yayılımını engelliyor. Bir De telefon yüzeyindeki mikrop miktarı da bu kaplama bir uçtan bir uca kendi kendine azalıyor. Daimi kaplama, bu özellikleri bir uçtan bir uca CAT S42’ye özgün bir özellik katmış oluyor. Telefonun diğer ekipman özellikleri ise ne eyvah ancak beklentileri karşılayacak türden değil.

Karşınızda, dünyanın birincil antibakteriyel telefonu CAT S42

CAT S42 akıllı telefon

CAT’in yeni zeki telefonu, 5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlük sunan bir ekrana sahip. Dış mekan için özel olarak optimize edilen bu zeki telefon, eldiven ya da nemli elle kullanılabiliyor. Corning Gorilla Glass 5 korumasıyla gelen ekranın geniş çerçevelerine eklenen ön kamera ise kullanıcılara, 5 MP çözünürlük sunuyor. Bunlara ilave olarak telefonun genel yapısı, IP68 ile IP69 sertifikalarının yanı sıra AKS SPEC 810H standardını da içeriyor. Şirket, telefonun 1,8 metreden çelik üstünde düşmesinde, herhangi bir sorun olmadığını söylüyor. Keza bu akıllı telefon, 1,5 metre suda 35 dakika kalabiliyor.

Dünyanın ilk antibakteriyel telefonu, Mediatek Helio A20 işlemciden baskı alıyor. Bu zorlama, 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı kombinasyonuyla destekleniyor. Android 10 işletim sistemiyle gelen telefonun Android 11 güncellemesi alacağı, buna ilave olarak 3 yıl boyunca da emniyet güncellemeleri sunulacağı açıklama ediliyor. Telefonun pil kapasitesi ise 4200 mAh olarak açıklandı.

CAT S42

Telefonun arkadaki kısmına baktığımızda, 13 MP çözünürlük sunan tek bir arkadaki kamera ve diğer taraftan bu kamera için eklenen LED flaş olduğunu görüyoruz. Şirketin daha önceki telefonlarında bulunan termal kamera veya saha çalışanlarının işlerini kolaylaştıracak özellikler, bu telefonda yer almıyor. Fakat telefonun üretiliş amacı da zaten, teknik özelliklerden ziyade mikrop tutmuyor olması.

CAT S42 teknik özellikleri

Ekran: 5 inç büyüklüğünde HD+ İşlemci: MediaTek Helio A20 RAM: 3 GB Depolama: 32 GB Ön Kamera: 5 MP Arkadaki Kamera: 13 MP Batarya: 4,200 mAh İşletim Sistemi: Android 10 (Android 11 güncellemesi alacak) Temas: LTE Cat 6, VoLTE, VoWiFi

Yapılan açıklamalara tarafından CAT S42, 2021’in başında ve tek bir tasarımla satışa sunulacak. Zeki telefonun fiyatı ise 299 dolar (yaklaşık 2,300 TL + vergiler) olarak açıklandı. CAT S42’nin hangi ülkelerde satışa sunulacağı şu an için bilinmiyor.

Comments
To Top