Haber

Çanlar CD PROJEKT RED İçin Çalıyor: Cyberpunk 2077 Yüzünden İlk Dava Açıldı

Çanlar CD PROJEKT RED İçin Çalıyor: Cyberpunk 2077 Yüzünden İlk Dava Açıldı

Video oyun sektörünün son dönemlerdeki en fazla tartışılan ismi, CD PROJEKT INKAR. Bunun nedeniyse, kısa bir zaman önce piyasaya sürülen Cyberpunk 2077. Oyunda yaşanan sorunlar, şirketin epeyce ağır bir şekilde eleştirilmesine yol açtı. Ancak şirket, yalnızca eleştirileri yutkunmak zorunda kalmayacak. Çünkü Rosen Law isimli bir şirket, CD PROJEKT RED’den şikayetçi oldu.

Rosen Law isimli hukuk şirketi tarafından açılan davaya tarafından CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077’yi piyasaya sürmeden önce, oyuncuları ve yatırımcıları yanlış yönlendirdi. Şirket gerçekte, oyunun ne halde olduğunu biliyordu ama bunu gizledi. Bu sayede de Cyberpunk 2077’nin hype’lanmaya devam etmesine niçin olan CD PROJEKT INKAR, bir nevi hileli kazanç elde etmiş oldu.

Hukuk şirketi, CD PROJEKT RED yatırımcılarının davaya dahil olmasını istiyor

Cyberpunk 2077

Rosen Law tarafından açılan davanın şu an için tanıdık bir katılımcısı değil. Fakat şirket, özellikle de yatırımcıların bu davaya dahil olmaları gerektiğini, hisse senedi değerlerinin besbelli olduğunu açıklama ediyor. Hem dileyen oyuncuların da davaya dahil olabileceğini söyleyen hukuk şirketi, davaya dahil edinmek isteyenlere de bir çevrimiçi form sunuyor. 

Yaşanan olay, CD PROJEKT RED için bir birincil niteliğinde. Oysa bu durum, son olmayabilir. Çünkü geliştirici şirketin başlıca vatanı olan Polonya’da da yatırımcılar, şirkete aleyhinde yaptırım planları üstünde yoğunlaşmış durumdalar. Bütün bu olayların nasıl sonuçlanacağı bilinmiyor fakat CD PROJEKT RED’i oldukça engebeli günlerin beklediğini çoktan söyleyebiliriz.

Comments
To Top