Haber

Call of Duty: Warzone, 9 Ayda 85 Milyondan Fazla Oyuncuya Ulaştı

Call of Duty: Warzone, 9 Ayda 85 Milyondan Fazla Oyuncuya Ulaştı

Battle Royale türündeki oyunlar bilhassa 2017 yılında büyük bir patlama yapmıştı ve sonradan çoğu oyun geliştiricisi bu türde oyunlar geliştirmeye başladı. PUBG ve Fortnite’ın öncülük ettiği battle royale oyun türü, daha sonrasında çoğu oyunda da görülmeye başlandı. Bunlardan biri de senelerdir en popüler savaş oyunları arasında zirveye oynayan Call of Duty.

Bu senenin başlarında piyasaya sürülen Call of Duty: Warzone, battle royale türünü Call of Duty evrenine getiren ilk oyun oldu ve belli ki oldukça iyi bir başarı elde etti. Çıktığı günden beri fazlasıyla sevilen ve çoğu oyuncunun dikkatini çeken Call of Duty: Warzone ile ilgili geçtiğimiz gün bir basın bülteni yayınlandı. Basın bülteninde oyunun ne dek oyuncuya sahip olduğu da açıklandı.

85 milyondan pozitif oyuncu CoD: Warzone’u oynadı:

Call of Duty: Warzone

Yayınlanan basın bülteninde açıklanan sayıya kadar bugüne kadar Call of Duty: Warzone oyununu oynayan oyuncu sayısı 85 milyonu aştı. Bildiğiniz üzere Call of Duty: Warzone oyunu bundan yaklaşık 9 ay önce, 10 Mart 2020 tarihinde piyasaya sürülmüştü. Dolayısıyla sadece 9 ayda 85 milyon oyuncuya sahip olmak Call of Duty: Warzone’un başarılı bir yapım olduğunu gözler önüne seriyor.

10 Mart’ta piyasaya sürülen oyun hakkında Activison 14 Mart’ta bir bildiri yayınlamıştı. Activision’un yaptığı duyuruda oyunun yalnızca 4 günde 15 milyondan fazla indirildiği açıklanmıştı. Şüphesiz bundaki en büyük etkenlerden birisi de oyunun pat diye pozitif konsol için piyasaya sürülmesinin yanı sıra çapraz platform desteği sağlaması.

Comments
To Top