Haber

Call of Duty: Black Ops Cold War’da Patlamalardan Etkilenmemenizi Sağlayan Bir Hata Keşfedildi

Call of Duty: Black Ops Cold War'da Patlamalardan Etkilenmemenizi Sağlayan Bir Hata Keşfedildi

13 Kasım günü çıkış yapan Call of Duty: Black Ops Cold War, tek oyunculu hikâye modunun yanı sıra fazla oyunculu moda da konut sahipliği yapıyor. Oyuncuları birbirlerine aleyhinde mücadele ettikleri bu oyun modunda her Call of Duty oyununda olduğu gibi oyunculara bazı yetenekler sunuluyor.

Oyuncular, göstermek istedikleri oynanış tarzına tarafından önlerine sunulan özelliklerden birini seçebiliyorlar. Ancak özelliklerin hepsine erişmek için açıklanmış bir seviyeye de ulaşmanız gerekiyor. Oyuncular, oyunun çıkışından bu yandan gelişince ve yeni özellikler edinmeye başlayınca oyunda yeni bir kusur ortaya çıktı.

Oyuncular patlamalardan ölmüyor:

call of duty black ops cold war

Call of Duty: Black Ops Cold War’da keşfedilen bu yeni hata, oyunda bulunan Flak Jacket isimli bir nitelik yüzündendi. Bu özellik, adi şartlarda oyuncuların patlayıcı ve alevlerden daha müsamaha hasar almalarını sağlıyordu. Fakat hata sonucunda nitelik, oyuncuların roketlere, el bombalarına ve diğer patlayıcılardan az daha hiçbir hasar almamalarını sağladı.

Özelliği kuşanan oyuncular, diplerinde patlayan el bombalarının biriyle değil fakat birkaçıyla öldürülebiliyordu. Bunun yanı sıra tam üzerine roket atılan oyuncular bile hemen ölmüyor, birkaç roketle oysa ölüyorlardı. Ortaya çıkan bu hata, Call of Duty: Black Ops Cold War’daki bir takım dengesizlikler hakkındaki tartışmaları da alevlendirmişti.

Comments
To Top