Haber

Çalışan Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 11 Uygulama

Çalışan Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 11 Uygulama

Çalışan kadınların kültürümüzde yer edinen bir takım sorumlulukları tek başlarına yerine getirmeleri şiddet. Onlar için bu süreci azıcık daha zorlaştıran şey ise çalışan bir anne edinmek. Ancak teknolojik imkanlar doğru çalışan anneler, gün içerisindeki planlarını içten şekilde yapabilirler ve keza çocuklarına zaman ayırıp, hem de işlerinde bereketli şekilde çalışabilirler.

Çalışan anneler için hayatlarını kolaylaştırabilecek; spordan sağlığa, sağlıktan eğitime dek bir alanı kapsayan ve iOS ve Android telefonlar için 11 mobil uygulamanın yer aldığı bir liste hazırladık. Bu listede gördüğünüz uygulamalar keza fazla pratik hem de öğretici. Haberimizin devamında uygulamalara ve uygulamaların özelliklerine göz atalım.

çalışan anneler için uygulamalar

Çalışan annelere özel uygulamalar:

Google Keep Pepapp  Diyetkolik Online CamScanner Cüzdan – Jurnal Bütçe & Kâr uygulaması: Bebeğim – Anne ve Bebek Takip Benim için Çalar Saat 3 Minute Mindfulness Leziz Yemek Yemek Tarifleri Sleep Cycle – Sleep Tracker 4 Bebek Bakımım

Anekdot ve listeler için uygun bir tatbik Google Keep:

Google Keep

İşlevi: Planlarınızı ve aktivitelerinizi anekdot etmenizi sağlar, hatırlatıcı görevi üstlenir.

Google Keep, günlük hayatın koşuşturmacasında hatırlamamak istemediğiniz anları veya gelecekteki planlarınızı farklı renkte etiketlerle anekdot edebilmeniz için geliştirilmiş bir uygulamadır. Hatırlatma, etiket gibi özellikleri de bünyesinde barındıran bu başvuru, ses dosyalarının da kaydedilebilir olması nedeniyle oldukca popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Kullanım bu açıdan çalışan anneler için oldukça elverişli.

Google KeepİNDİR Google KeepİNDİR

Regl döngüsünü sizin yerinize takip eden dilekçe Pepapp:

Pepapp

İşlevi: Kadınların regl döngüsünü peşine düşüp takip etmesini karşılayan, adet takvimini takip uygulaması.

Adet takvimi ve regl döngüsünü takip etmek isteyen kadınlar için keza bilgilendirici hem de eğlenceli tavsiyelerin yer aldığı bir başvuru olan Pepapp, PMS, regl, yumurtlama ve doğurganlık dönemleri hakkında bildirimler gönderiyor ve bu düzenlemelerin her ay peşine düşüp takip edilmesini sağlıyor. Pepapp uygulaması, elverişli olması ve renkli temasıyla kadınların sık kullandığı uygulamalar arasındaki yerini alıyor.

Pepapp – Adet Takvimi & ReglİNDİR Pepapp – Adet Takvimi & ReglİNDİR

Kalorilerinize “Diyetkolik Online” ile uyarı edin:

Diyetkolik Online

İşlevi: Besinlerden aldığınız kaloriyi takip etmenizi sağlamak ve diyet programı oluşturmak.

Diyetkolik, doğum yapmış ya da kilosundan davacı olan kadınlar ilk kez olmak üzere herkesi ilgilendiren bir dilekçe. şişmanlamak veya kilo belirlemek isteyenlere yerinde şekilde oluşturulmuş perhiz programlarıyla birlikte istediğiniz kiloya ulaşmanız için etkili bir tatbik. Tüm besinlerin kalorilerini sorgulayabilir ve egzersiz hareketleri, ceset ölçüleriniz ile ilgili takip sistemi oluşturabilirsiniz.

DiyetKolikİNDİR DiyetKolikİNDİR

İş yerindeki tarayıcı işleriniz için CamScanner:

CamScanner

İşlevi: Yazılı dökümanlarınızı tarayarak sanal ortama adapte etmek.

CamScanner, akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayar üzerindeki farklı içeriklerinizi taramak için geliştirilmiş bir uygulamadır. Evini kimsesiz idare eden kadınların görüntüden metin ayıklama, mobil tarayıcı, PDF, yazdırma ve faks işlemleri için epeyce ideal olan bu tatbik aldığı 4,8 oyla birlikte App Store’un tercih edilenleri aralarında üst sıralarda yer almaktadır.

CamScannerİNDİR CamScannerİNDİR

Bütçe takibi için ideal dilekçe “Defter”:

DEFTER

İşlevi: Jurnal harcamalarınızı not etmenizi sağlamak.

Har vurup harman savuran çalışanlar veya evin idaresini üstlenen çalışan anneler için ideal bir başvuru formu olan Defter, jurnal ve aylık harcamaların anekdot olarak tutulduğu bir kullanım. Kısayollar ve istatistiki olarak kolay bir arayüze sahip olan gerçekte jurnal harcamalarınızı peşine düşüp takip edebilir ve bu doğrultuda rahatlıkla teftiş altına alabilirsiniz.

DEFTERİNDİR DEFTERİNDİR

Bebeğim – Anne ve Bebek Peşine Düşüp Takip:

Bebeğim - Anne Takip

İşlevi: Bebeklerle ilgili yardımcı bilgileri kullanıcılara sunmak.

Bebeğim uygulaması, annelerin bebeklerini büyütme konusunda ufkunu genişleten bir uygulama olarak App Store’daki yerini alıyor. Bebeğinizin daha dinç büyümesiyle ilgili yardımsever bilgileri sizlere sunan dilekçe, anne ve bebek dünyasına ait her şeyi kullanıcılara sunuyor. Kullanım eğlenceli ve kolay arayüzüyle birlikte annelerin çok kullanacağı uygulamalar arasında yer alıyor.

Bebeğim – Anne ve Bebek TakipİNDİR Bebeğim – Anne ve Bebek TakipİNDİR

Sabahları işe kalkmak için kuvvet uyanıyorsanız “Benim için Çalar Saat” uygulaması size kadar:

Benim için Çalar Saat

İşlevi: Sabahları uyanmakta zorlanan insanlar için farklı programları bünyesinde barındıran bir alarm araklamak.

Uyanmak birçoğumuz için epeyce sıkıntılı bir durum. Sabahın erken saatlerinde işe gitmek için kalkacak kişiler, bilhassa klüçük yaşta çocuğu olan anneler için ideal bir dilekçe. Sevdiğiniz ve kendi seçtiğiniz müziği alarm olarak ayarlayabileceğiniz bu uygulamada farklı ve güzel tasarımlar yer almaktadır.  Zamanlayıcı, el feneri gibi ekstra özellikleri de olan bu başvuru formu arkadaki planda çalışmasa deha işinizi görecektir.

Benim için Çalar SaatİNDİR Benim için Çalar SaatİNDİR

Bir an olsın durulmak, kafa dağıtmak için 3 Minute Mindfulness:

3 Minutes Mindfulness

İşlevi: Kullanıcılara meditasyon, nefes egzersizleri gösteren uygulama.

Çalışan annelerin yoğun iş temposundan ayırabileceği ve 3 dakikada içinde çabuk meditasyon, nefes egzersizleri gibi aktivitelerle gerginlik ve endişelerini atabilecekleri bir uygulamadır. Gündelik hayatın yoğunluğu içerisinde ayrılacak bir 3 dakika herkese mutlaka iyi gelecektir. Bu doğrultuda geliştirilen uygulamanınsa tek dezavantajı Türkçe dil seçeneğinin yer almaması.

3 Minute MindfulnessİNDİR

Pratik yemek tariflerine gelmek için “Lezzetli Yemek Yemek Tarifleri”:

Nefis yemek tarifleri

İşlevi: Binlerce yemek yemek tarifini kullanıcılara bedava olarak temin etmek.

İşten eve geldikten sonra ayrı lezzetlerden oluşan bir sofra hazırlamak isteyen kadınlar için oldukça ideal bir uygulama. Çalışan annelerin eve döndükten daha sonra çocuklarına ayrı lezzetler hazırlamasına olasılık tanıyan bu başvuru, farklı menüler ve lezzetlerin yer aldığı tanımlama listelerini kullanıcılara sunuyor. Yüksek puanı ve kullanışlı olması sebebiyle de epeyce popüler uygulamalar aralarında yer alıyor.

Leziz Yemek TarifleriİNDİR Leziz Yemek TarifleriİNDİR

Nitelikli uyku düzeni için Sleep Cycle – Sleep Tracker 4:

Sleep Cycle - Sleep Tracker

İşlevi: Uyku takibi ve uykunuza tarafından analizler yapmak.

Sleep Cycle, uyku düzenini takip eder ve dinlenmiş bir şekilde, en enerjik şekilde uykunuzu almanızı sağlar. Çalışan ve eksik uyuyan anneler için oldukça verimli olabilecek bu uygulamanın ücretli ve ücretsiz özellikleri yer alıyor. Patentli ses teknoloji ve uyku analizi özelliklerine sahip olan bu başvuru oldukça popüler. Uygulamanın Türkçe desteği bulunmaktadır.

Sleep CycleİNDİR Sleep CycleİNDİR

Evinizi anaokuluna çeviren Bebek Bakımım uygulaması:

Bebek Bakımım

İşlevi: Çocuğunuzun eğlenceli aktivitelerle inaktif şekilde zaman geçirmesini karşılamak.

7 farklı aktivitenin yer aldığı Bebek Bakımım uygulaması, çocukların öbür oyunlarla birlikte vakit geçirmesini karşılayan güzel bir tatbik. Eğlenceli banyo, köpüklü diş fırçalama, bebek altı değiştirme,modaya yerinde giyim, lezzetli yiyecekler, güzellik uykusu ve neşeyle dolu oyunlar gibi farklı alanlara yönlendirilmiş bakım aktiviteleriyle çocuğunuzun neşe saçan süre geçirmesini sağlayabilirsiniz. Uygulama sadece App Store’da yer alıyor.

Bebek Bakımım: Bebek BakıcısıİNDİR

Comments
To Top