Haber

Bunlar Sony’nin ilk 360 derecelik ses hoparlörleridir

Bunlar Sony’nin ilk 360 derecelik ses hoparlörleridir

Bugün erken saatlerde Sony, çevrenizdeki sanal bir alana ayrı sesler ve vokaller yerleştirerek canlı müzik hissini taklit eden uzamsal ses teknolojisi 360 Reality Audio ile uyumlu iki yeni hoparlör çıkaracağını duyurdu. Planının onları bu baharda salıvermek olduğunu söyledi, ancak konuşmacıların nasıl görüneceğini paylaşmadı. Ama Sony’nin Birleşik Krallık web sitesinde bundan böyle yakında çıkacak olan SRS-RA5000 ve SRS-RA3000 hoparlörler için tam mahsul sayfaları bulunduğundan, bunlar hakkında daha fazla veri edinmek için beklemek zorunda değildik.

Üst düzey SRS-RA5000 Bu yazının üst kısmında gösterilen, üç adet yukarı dürüst çalışan hoparlör, üç ast hoparlör ve bir woofer olacak. Ayrıca Yüksek Çözünürlüklü Ses sertifikasına sahiptir. Aşağıda resmi görülen SRS-RA3000, iki tweeter, iki edilgen radyatör ve tam ayrıntılı bir sürücüye sahiptir.

Sony’nin SRS-RA3000 hoparlörü. Resim: Sony

Her iki hoparlör de dahili bir mikrofon ve “benzersiz Sony algoritması” ile kendilerini bulundukları odaya kadar kalibre edebilir. SRS-RA5000 ile, SRS-RA3000 kendini otomatik olarak kalibre ederken, hoparlörde bir düğmeye basmanız ve basılı tutmanız gerekir. İki hoparlörde hem, tutarlı bir ses seviyesinde araklamak için her bir parçanın ses düzeyini otomatik olarak ayarlayan Sony’nin Otomatik Ses özelliği vardır. Her iki hoparlör de Amazon’un Alexa ve Google Asistanını destekler.

Sony’nin İngiltere web sitesinde bulunan basın açıklamasına kadar SRS-RA5000 yaklaşık 500 £ / 599 €, SRS-RA3000 ise takriben 280 £ / 359 € olarak fiyatlandırılır. Bu aynı zamanda, her iki konuşmacının da daha önce duyduğumuz bir önceki “bahar” tarihinden azıcık daha erken olan Şubat 2021’de geleceğini söylüyor, bu nedenle olur ya farklı bölgelerde öbür yayınlama tarihleri ​​olacaktır.

Sony söyledi. 360 Reality Audio platformunu Cuma günü erken saatlerde sesten videoya genişletiyor ve şirket, bu yılın sonlarında codec ile video içeriği akışına açılmak için büyük müzik şirketleri ve hizmet sağlayıcılarla birlikte çalışıyor. Sony’ye kadar hemen yaklaşık 4.000 şarkı formatı destekliyor.

İlgili

Sony’nin 360 derecelik sesi video akışına geliyor

Sony 360- bu sonbaharda derece ses formatı

Comments
To Top