Haber

Bunlar, Amazon’u Parler’ı düşüren şiddetli tehditlerdir.

Bunlar, Amazon'u Parler'ı düşüren şiddetli tehditlerdir.

Salı günkü bir dosyada Amazon, Parler’in sosyal ağı kaldırmada adaletsiz davrandığı yönündeki iddialarına cevap verdi ve bu süreçte, Amazon’u Parler’in web hizmetleri hesabını askıya almaya teşvik eden içeriğe dıştan bir görüş attı.

Amazon Web Services, sosyal ağı etkin bir şekilde kapatarak, Parler hizmetini 9 Ocak’ta askıya aldı. Yeni bir web barındırma sağlayıcısı bulamadı ve mahkemede Amazon’un siteyi kaldırmada haksız tekel gücü kullandığını bahis etti.

Amazon’un Parler’in hizmetini erteleme kararı, AWS’nin barındırma gücü konusunda süregelen tartışmalara neden oldu sağlayıcı ve bu tür askıya almaların ifade özgürlüğü için bir korkutma oluşturup oluşturmadığı. Ama çoğu kişi askıya almayı ABD Kongre Binası’na yapılan mafya saldırısına bütün anlamıyla bir tepki olarak görse de, Amazon’un cevabı, servisin Parler’a baskından fazla önce şikayette bulunduğunu açık açık ortaya koyuyor.

“AWS, Parler, haftalardır şiddeti teşvik eden düzinelerce içerik örneğini savunuyor, “kamu görevlilerini asma, Siyahi ve Yahudi insanları öldürme ve polis memurlarını kafalarından dövme çağrıları da dahil olmak üzere” şirket dosyada savunuyor

Bu noktayı eve götürmek için şikayet, teknoloji CEO’larına, okul öğretmenlerine ve profesyonel sporculara yönelik sansürsüz zorlama çağrılarını taşıyan bu nesil yayınların 15 örneğini içeriyor. Bazı durumlarda, yorumlar şiddet için açıklanmış tarihlere ve hedeflere de atıfta bulunur ve kullanıcıları milis grupları oluşturmaya ve “hedefler edinmeye” özendirme eder.

Amazon, önümüzdeki haftalarda Parler’a bu cins 100’den pozitif yorum gönderdiğini söylüyor. askıya alınana kadar.

İçerik uyarısı: Bu tehditler sansürlenmemiş, zorlama içeren ve ırkçıdır; ihtiyatlı davranın.

Dosyalama, Amazon’un durdurma işleminin Parler’da büyüyen şiddet çağrılarına yanıt olduğu yönündeki önceki iddialarına daha pozitif arkadaki plan sağlıyor.

“Parler’da başkalarına karşısında şiddeti teşvik eden ve kışkırtan manâlı içerik olduğu ve Şirket 9 Ocak’ta yaptığı açıklamada, Parler’ın bu içeriği seri bir şekilde tanımlayıp kaldıramadığını ya da istemediğini, “hizmet şartlarımızı ihlal ettiğini” söyledi. “Endişelerimizi birkaç hafta içinde Parler’a bildirdik ve bu vakit zarfında, Pazar akşamı hizmetlerini askıya almamıza yol açan bu tür tehlikeli içeriklerde önemli bir büyüme gördük.”

< Dosyalama esnasında Amazon, hizmeti adamakıllı sonlandırmak yerine askıya aldığını ve şirketin AWS'nin hizmet şartlarına uygun olarak içeriği denetlemeye başlaması durumunda Parler'a hizmeti geri yüklemeye açık olduğunu vurguladı.

Apple CEO’su Tim Cook, Çarşamba günü CBS’de yaptığı bir görüntüde aynı bir noktaya değindi ve Apple’ın, Apple’ın şartlarına tarafından içeriğini denetleyemediği için Parler’ı iOS App Store’dan kaldırdığını açıkladı. Cook, “Tek istediğimiz Hizmet Şartları’nı karşılaması,” dedi. “Umudumuz, bunu yapıp mağazaya geri dönmeleri.”

Comments
To Top