Haber

Buna asla inanamayacaksın, Samsung siyah bir telefon yaptı

Buna asla inanamayacaksın, Samsung siyah bir telefon yaptı

Samsung bir ton yeni ürünü duyurdu: Galaxy S21 Ultra 5G, şirketin en son amiral gemisi ve SmartTag’ler bir Karo ve (ola ki) Apple AirTags rakibi. Ama asıl buluş, Samsung’un 2021 Paketlenmemiş sunumu sırasında hemen hemen üç dakika baştan başa şiirsel bir şekilde cilaladığı şey, siyah renkti.

Spesifik olarak, şirketin “yeni” siyah versiyonu olan “hayali siyah” Galaxy S21 Ultra 5G. Samsung’un adeta her sene piyasaya sürdüğü siyah telefonlara aşağı yukarı benzemesine rağmen, Samsung’un “dinç, akan ve çağdaş” ve hem “özür dilemeyen”, “yankılanan” ve “unutulmaz” olarak tanımladığı bir siyah. Buna Samsung, Erişkin Goth aşamasına giriyor veya belki de haberlere ışık tutan bir sunumu doldurmanın bir yolu. Aşağıdaki videoda Samsung’un renk tutkusuna bir göz atabilirsiniz:

“Tasarım söz konusu olduğunda” videonun ciddi biçimde bedensiz tasarımcı sesi başlar, “siyah yalnızca bir renk değil, hepsi bir arada renkler.” Adobe’ye tarafından, sanat açısından bu doğrudur, çünkü siyah bir şeyi yazdırmak için aniden çok “eksiltici renk” (macenta veya sarı gibi) bir araya getirilmelidir. Fizik dünyasında siyah, ışığın olmamasıdır, fakat Samsung’un “pus camı” ile kaplı görüntüsü pek de parlamaz.

Videonun stili de ayrıntılarıyla aynıdır, “Bunu yeni keşfettim ”Apple’ın tasarım videolarının tonu, bilhassa de Apple’ın Jony Ive seslendirmesiyle iPhone 7’nin simsiyah versiyonunun açıklamasını dile getirdi. Bu, herhangi bir telefonun renkle bitirilmesi için geçeceği, fakat birinin bunu ifade eden saygıyla teslim edeceği süreçlere genel bir bakış. soğuk algınlığı iyileştirme yöntemi. Kendinden memnun almak geleneksel olarak ilginç Samsung için hatalı bir açıklama olabilir, ama fazla yaklaşıyor.

Samsung, anlaşılan moda, araba ve sanat dünyalarında yolculuk yaparak, her açıdan minimal ve her açıdan siyah gibi görünmesi gereken renk versiyonuna yerleşti parlama. Bu, olması gerekmeyen ya da en azından videoda ölümsüzleştirilmesi gerekmeyen bir “arayış” tır, bilhassa de siyahın “deneyimi” karanlık bir odada durup gözlerinizi kapatarak bulunabileceğinden, ya da geçen yıldan bir S20’ye bakın. Oysa Samsung’un kendine özgü, önemli (önemli mi? Videoyu aniden çok kez izledim ve artık belirli değilim) rengini ve ad seçimini dikkate almak, bir akıllı telefonu reel bir bilimsel atılımla bağlamak için kasti bir girişim gibi görünüyor: Vantablack.

Vantablack, potansiyel olarak daha faydalı diğer bilimsel buluşların arkasında koşarken tesadüfen keşfedilen karbon nanotüplerden üretilmiş “ultra siyah” bir malzemedir. Nanotüpler bir gün uzay ekipmanını güçlendirebilir ya da fütüristik bir geçirgen malzeme görevi görebilir, oysa şimdilik Samsung’un siyah rengi açıklayan videosu kadar kullanışlıdır.

İlgili

Samsung’un Galaxy S21 etkinliği: en büyük duyurular

Comments
To Top