Haber

Bugün Apple Watch’unuzun bir vlog vizör olarak ikiye katlanabileceğini öğrendim

Bugün Apple Watch'unuzun bir vlog vizör olarak ikiye katlanabileceğini öğrendim

Apple Watch’un telefonunuz için uzak kumandalı bir kamera işlevi görme becerisi, duyurunun başlangıç konuşmasında yer aldı, bu yüzden bir süredir, oysa bunu grup resimleri sürüklemek için sadece bir veya iki kez kullandım. Twitter kullanıcısı @PeterSciretta, bunu bir vlog yardımcısı olarak da kullanabileceğinizi belirtti.

Bunu yapmak kolay: Saatinizden Camera Remote uygulamasına gidin. Bu, iPhone’unuzdaki kamera uygulamasını açacak ve onu video moduna geçirebilir, kurabilir ve kaydedebilirsiniz. Onun tweet’te yaptığı gibi saatinizi telefonunuza bağlamanız bile gerekmez; uzak kamera, saatiniz bileğinizdeyken adamakıllı çalışacaktır.

Bu şimdiye kadarki en iyi kendi kendine kayıt hack’tir ve hatta @FiLMiCPro ile çalışır. Bu anahtar sözcük için @PeterSciretta’ya teşekkürler. pic.twitter.com/LGKS3S2pCh

— Jeff Roy ☕️ (@pulpjedi) 5 Ocak 2021

Daha önce telefonumla videolar çektim ve çoğu zaman hüsran yaratmaya kastetmek çerçevelemeyi dürüst yapın. Odaklanmanın ve çerçevelemenin doğru olduğundan belli olmak için fazla pozitif ileri geri koşuyor, kısa klipler kaydediliyordu. Saatimin bunu yapabileceğini hatırlasaydım muhakkak kendimi güçlükten kurtarabilirdim, ama sanırım daha az adım atardım. Bu, yapmam gereken bir fedakarlık.

Apple Watch’unuzu bir iPhone vizörü olarak kullanım: şaşılacak derecede gecikmesiz ve elverişli pic.twitter.com/PyoxK6TxND

— Mitchell (@ çilekwell) 6 Ocak 2021

Android kullanıcılarının da kendilerini dışlanmış hissetmelerine gerek yok, çünkü Wear OS cihazları Pixel telefonlara bağlandığında kamera vizörü görevi de görebiliyor. Apple Watch hilesi, Jeff’in tweet’inde bahsettiği gibi popüler video kamera uygulaması FiLMiC Pro ile de çalışacak. Bu şekilde, üçüncü taraf uygulamasının sunduğu tüm avantajların yanı sıra saatinizde uzaktan görüntüleme de elde edebilirsiniz.

Kesinlikle, yeni bir vlog kurulumu oluşturmaya çalışıyorsanız, bu muhtemelen Gitmenin en iyi yolu yok, bilhassa de bir Apple Watch’unuz yahut. Apple’ın en ucuz Watch (Hızlı 3) fiyatından daha ucuza, bunun yerine Apple’ın Lightning – HDMI adaptörünü (aynı zamanda pilinizin bitmemesi için telefonunuzu çalıştırmanıza da müsade verir) ve küçük bir kamera monitörü alabilirsiniz. . Veya telefonunuzu bir aynanın önüne konumlandırabilirsiniz. Oysa zaten bir Apple Watch’unuz varsa ve iPhone’unuzu kullanarak kendinizi filme almak istiyorsanız bu anahtar sözcük bunu daha kolay hale getirebilir.

Comments
To Top