Haber

Bu Yıl Mercedes’in Kazanamadığı İlk Pole Pozisyonu: İstanbul’da Kazanan Lance Stroll Oldu

Bu Yıl Mercedes'in Kazanamadığı İlk Pole Pozisyonu: İstanbul’da Kazanan Lance Stroll Oldu

Formula 1 uzun yıllardan sonradan Türkiye’ye dönüş yaparken motorsporları telaşı da herkesi sarmış oldu. İstanbul için hazırlanan afişler, yapılan tanıtımlar ve pistin zorlu yapısı bizlere neşe saçan bir yarış taahhüt ediyor.

Pistin yeni asfaltlanmış olması, asfaltın yarış görmemesi, sabah yağan yağmur ile İstanbul’da yatırma turları da epeyce ilginç geçti. Sıralama turlarının birincil turunda yağış ve peş peşe spin atan araçlar nedeniyle de atama turları bir zaman durduruldu.

Sürpriz doymuş koyma

lance stroll

İstanbul’daki son yarışın da kazananı olan Kimi Raikkonen ve genç Giovinazzi ile yarışan Alfa Romeo, bu sezon başından bu yandan birincil defa atama turlarının son seansına iki otomobille aniden kalmayı başardı. Şampiyonluğun en büyük adayı olan Hamilton da Q1 olarak adlandırılan ilk yatırma turu bölümünü ucu ucuna geçmeyi başardı.

Antrenman turlarında oldukça başarılı gözüken Ferrari ise ikinci seansta elenerek büyük hayret yarattı. İkinci seansta ayrıca Pierre Gasly ve McLaren’ler de elenerek son tura kalmayı başaramadı.

Gene Mercedes ama bu defa pembe

lance stroll

Formula 1’in pembedesleri Racing Point takımı bu atama turlarında büyük bir sürprize imza attı. Gelecek sene için bir koltuğu bulunmayan Perez, uzun zaman en tepede götürdüğü sipariş verme turlarında son anda takım arkadaşı Lance Stroll’ün peşinde kaldı. İlk üç sıra Lance Stroll, Verstappen ve Perez biçiminde gerçekleşti. Albon 4., Ricciardo 5., Hamilton 6., Ocon 7., Raikkonen 8., Bottas 9. ve Giovinazzi ise 10. oldu. 

Formula 1‘de son dönemin en eğlenceli ve merak uyandıran sipariş verme turlarından birine ev sahipliği yapan İstanbul GP, çoktan yılın en sürprizli yarışı olmaya aday. Ola Ki de seneye Formula 1: Drive to Survive’da bu yarışa özel bir bölüm göreceğiz. Sizce yarın saat 13:10’da gerçekleştirilecek yarışı kim kazanacak?

Comments
To Top