Haber

Bu 50 dolarlık açık kaynaklı kit ile kendi e-kağıt akıllı saatinizi bir araya getirin

Bu 50 dolarlık açık kaynaklı kit ile kendi e-kağıt akıllı saatinizi bir araya getirin

Şimdiye kadar Steve Wozniak gibi olmak ve kendi özel üretim, geeky saatinize sahip elde etmek istiyorsanız, Squarofumi (stilize edilmiş SQFMI) sizin için bir ürüne sahip olabilir: 1,54- inç e-kağıt ekranı (Gizmodo yoluyla). Watchy olarak adlandırılır ve keza ekipman hem de yazılım iyice özelleştirilebilir. aynı zamanda, PCB karoser görevi gördüğünden ve bir saat kayışı takmak için noktalara sahip olduğundan, kutudan çıktığı anda kullanabilirsiniz. Bundan Başka, yazarken 45 dolara satışta olan sadece 50 dolar.

SQFMI sitesinde saat yüzleri ve kasalar için bölümler var, oysa şu anda ikisi de sadece “Çok Yakında, Bu yüzden bu saati düşünüyorsanız, elbette bir DIY projesine hazırlanmış olduğunuzdan belirlenmiş olmak isteyeceksiniz. Oh, ayrıca saatin monte edilmediği gerçeği de var – 200×200 ekranı, PCB’yi ve 200mAh pili birbirine bağlayarak kendiniz bir araya getirmelisiniz. Wi-Fi, Bluetooth, 3 eksenli ivmeölçer ve gezinme veya hayal edebileceğiniz diğer işlevler için kullanılabilecek dört düğme var.

Watchy, DIYers’in aşina olabileceği donanıma sahiptir. Grafik: SQFMI

Donanımı kendiniz bir araya getirmek zorunda kalmak sizi korkutmuyorsa, uyarı etmeniz gereken son bir şey daha var: Saatiniz önceden yüklenmiş bir yazılımla gelirken, saat yüzünüzde herhangi bir değişiklik gerçekleştirmek istiyorsanız Arduino IDE’yi indirmeniz ve bunları kendiniz programlamanız gerekecek.

Bir Takım halk saati çalıştırmak için gereken tüm işlerden vazgeçebilirken, bazı millet için kendin yap yaklaşımı şu kavrayış gelir iyice istediklerini alabilecekler. İPod veya Game Doruk gibi bir kasaya sahip, ahenkli bir arayüze sahip bir saat istiyorsanız, bir kasayı 3D olarak yazdırabilir ve saatin yüzünü kendiniz kodlayabilirsiniz. Birçok ticari zeki saatten alamayacağınız türden bir hür olsa da Tizen ve Wear OS saatleri indirilebilir saat yüzleri sunar.

Batarya ömrü SQFMI tahminleri, kullanım durumunuza bağlıdır – sadece zamanı tutuyorsanız, beş ila yedi gün aralarında kalmanız gerektiğini söyler, fakat sık sık bilgi alıyorsanız yalnızca iki ila üç gün görebilirsiniz . bununla birlikte, açık kaynak yapısı, tekrar tekrar daha büyük bir bataryayı içine sığdırabileceğiniz ya da kesmek istediğiniz özellikler varsa bazı yazılım optimizasyonları deneyip yapabileceğiniz anlamına kazanç.

Saat, Arduino ve MicroPython ile programlanabilen bir ESP32 SOC kullanır. Image: SQFMI

Bu cins bir kodlama / DIY projesi arıyorsanız, Watchy Tindie’de satılıyor. Başlamanız için tatmin edici evrak miktarının tatmin edici olduğundan belirlenmiş olmak için SQFMI’nin web sitesine bakmanızı öğüt ederim.

Comments
To Top