Haber

Brezilyalı Twitch Yayıncısı, 3 Yaşındaki Kızının Yayına Girmesi Sonrası Süresiz Banlandı

Brezilyalı Twitch Yayıncısı, 3 Yaşındaki Kızının Yayına Girmesi Sonrası Süresiz Banlandı

Brezilyalı yayıncı Tayhuhu, geçtiğimiz günlerde Twitch’ten belirsiz olarak ban yedi. Sebebi ise kendisi mutfaktayken 3 yaşındaki kızının odaya girip, yayındakilerle chat üzerinden irtibat kurmaya çalışması.

Mutfağa gidip yayına dönmesi yalnızca birkaç dakika sürse de Tayhuhu dikkatsizliği yüzünden belirsiz olarak ban yedi. Profesyonel bir şekilde Valorant oynayan Tayhuhu, tek kazanç kaynağının Twitch olduğunu ve banın bir an önce kaldırılması gerektiğini vurguluyor. 

Twitch bu hareketi kurallara aykırı buldu

tayhuhu twitch

Twitch, yayın kurallarında 13 yaşından minik çocukların veli gözetimi altında olmadan yayın yapmalarına müsade vermiyor, böyle bir şart yaşandığı takdirde yayıncıyı direkt banlıyor. Tayhuhu’nun 3 yaşındaki çocuğu da annesi mutfağa gittiği sırada fırsat kollayıp chat ile iletişim çalışıyor. Sadece birkaç dakikalığına da olsa kızı yalnız kaldığı için Twitch bunu kurallara tutarsız buluyor ve yayıncıyı belirsiz olarak banlıyor. 

Tayhuhu, banı kaldırmaları için Twitch yetkililerine ulaşmaya çalıştığını ama kimsenin az önce geri dönüş yapmadığını belirtiyor. Jurnal hemen hemen 100 izleyiciye sahip yayıncı, Twitter üzerinden konuyla ilgili ne kadar üzgün olduğunu ve bu yüzden sürekli ağladığını dile getirdi. 

Comments
To Top