Haber

Boyutuyla Gönülleri Kazanan iPhone 12 mini Parçalarına Ayrıldı

Boyutuyla Gönülleri Kazanan iPhone 12 mini Parçalarına Ayrıldı

Apple, 13 Ekim tarihinde düzenlediği etkinliğinde uzun zamandır beklediğimiz küçük bir durdurma yaşamış yeni iPhone 12 serisini tanıtmıştı. Yeni süratli, bir önceki serilerden bambaşka olarak 4 bambaşka iPhone modeline konut sahipliği yapıyordu. Bu modeller iPhone 12 küçük, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’ti.

Şirketin iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri etkinliğin ardındaki satışa çıkmıştı. iPhone 12 küçük ve iPhone 12 Pro Max ise geçtiğimiz cuma günü satışa çıktı. Uzun zamandır ilk defa bu değin ufak bir amiral gemisi gördüğümüzden iPhone 12 küçük’ye olan ilgi de epey yüksekti.

iPhone 12 mini parçalarına ayrıldı:

iphone 12 mini

iPhone 12 ufak, serinin en küçük telefonu olsa da iPhone 12 ile aynı özellikleri sunuyordu. Aynı işlemci, aynı kameralar ve benzer donanımlar telefonda yer alıyordu. Haliyle Apple’ın daha ufak bir modelde nasıl benzer özellikleri sunabildiği merak ediliyordu. İşte bu merakımız iFixit ekibi göre giderildi.

iFixit ekibi, iPhone 12 ufak’yi parçalarına ayırarak Apple’ın iPhone 12’nin parçalarını nasıl ufalttığını gözler önüne serdi. iPhone 12 mini’nin nasıl tamir edilebileceğine dair kılavuz yayınlayan ekip, telefonun tamir edilebilirlik puanını 10 üzerinden 6 olarak belirledi. Bu puan iPhone 12’de de aynıydı.

iphone 12 mini

iPhone 12 ufak, daha küçük boyutlu olmasıyla doğal olarak daha minik donanım parçalarına yer veriyor. Telefonun eleştirilebilecek en büyük noktası da bu sorundan çıkıyor. Zira boyutu küçülen parçalar aralarında batarya da yer alıyor. Dolayısıyla iPhone 12 küçük, serinin diğer üyelerine tarafından daha az dilekçe süresi sunuyor.

iFixit’in yayınladığı iPhone 12 mini parçalama kılavuzuna bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. iFixit ekibi, daha önce de standart iPhone 12 modelini parçalarına ayırmıştı. İki telefon arasındaki farkı ekibin her iki telefon için de yayınladığı kılavuzlardan ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Comments
To Top