Haber

Boston Dynamics robotları son videoda dans pistini devraldı

Boston Dynamics robotları son videoda dans pistini devraldı

Boston Dynamics’in Atlas ve Spot robotları öyle çok şey yapabilir: koşma, jimnastik rutinleri, parkur, ters takla, arkadaşlarından oluşan bir orduya izin belirlemek için kapıları açma, bulaşıkları yıkama ve (fena) reel işler. Ancak şirketin en son videosu, gelecekteki robotik derebeylerimizin repertuarına diğer bir güzel numara ekliyor: hastalıklı dans hareketlerini patlatmak.

Videoda Boston Dynamics robotların tüm serisini (insansı Atlas, köpek şeklindeki Spot ve kutu hokkabazlık Kolu) The Contours’a ayarlanmış hararetli, koordineli bir dans rutininde bir araya getiriyor ‘” Beni seviyor musun.”

Boston birincil değil Dynamics, robotlarının dans becerilerini sergiledi: Şirket, Spot robotunun 2018’de Running Man’i “Uptown Funk” için yaptığı bir videoyu sergiledi. Fakat yeni video, işleri diğer bir seviyeye taşıyor ve Atlas robotu dans pisti: ayrı hareketler arasında sorunsuz koşma, zıplama, karıştırma ve döndürme.

Daha artı robot sıraya girdikçe işler daha da fantastik ışık halkası geliyor, benim kendi, şüphesiz korkunç insan dansını utanç verici kılan koordineli bir dans rutininde zıplıyorlar. Atlas’ın 2016 yinelemesinin sarsıntılı hareketleriyle karşılaştırıldığında, yeni model neredeyse bir CGI tasarımına benziyor.

Bu CGI yok https://t.co/VOivE97vPR

— Elon Musk (@elonmusk ) 29 Aralık 2020

İlgili

Boston Dynamics’in robotları laboratuvardan ayrılmaya hazırlanıyor – dünya hazır mı?

Boston Dynamics kısa vakit önce, robot firmasını SoftBank’tan 1,1 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alan Hyundai tarafından satın alındı. Şirket ilk olarak 1992 yılında Massachusetts Institute of Technology’nin bir emrindeki ürünü olarak kuruldu ve burada köpek yarı dört ayaklı robotları (en önemlisi, şirketin birincil ticari robotu olan Spot’un öncüsü olan DARPA kadar finanse edilen BigDog) .) Alphabet’in X bölümü göre 2013’te ve ardındaki Softbank göre 2017’de satın alındı.

Burada gösterilen Atlas ve Sap robotları hala sadece araştırma prototipleri olsa da, Boston Dynamics kısa vakit önce Spot modelini satmaya başladı. 74.500 $ gibi manâlı bir fiyata herhangi bir şirket. Fakat kendi kişisel boogieing robot kölelerinin lejyonunu yaratmaya sahiden bir fiyat koyabilir misin?

Comments
To Top